Jan Roos hoort OM in hoger beroep dubbele geldboete eisen
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een geldboete van 1500 euro geëist tegen opiniemaker Jan Roos (43) voor de mishandeling van een 16-jarige jongen. De strafeis is dubbel zo hoog als de geldboete die Roos vorig jaar van de politierechter in Alkmaar kreeg opgelegd.
Roos ging tegen de veroordeling in hoger beroep. "Ik ben onterecht veroordeeld", zei Roos woensdag in het gerechtshof in Amsterdam. Het slachtoffer dat aangifte deed was niet bij de zitting aanwezig.
Het bewuste incident deed zich in mei 2018 voor op het terras van een café in Bergen. Volgens het slachtoffer zocht Roos de confrontatie en kreeg hij zonder directe aanleiding een vuistslag in het gezicht. De jongen liep een hersenschudding, nekpijn, mondbloedingen en een losse voortand op.
Bedreigd
Roos vertelde de rechters van het hof dat hij zich bedreigd voelde en dat hij zich alleen maar heeft verweerd. "Ik werd uitgescholden en met de dood bedreigd. Die jongen kwam op me afgestoven en dreigde mijn vrouw en mijn kinderen te vermoorden. Ik voelde me dusdanig bedreigd dat ik een afwerende beweging heb gemaakt. Ik vind het bijzonder spijtig dat het zover heeft moeten komen dat ik in mijn eigen dorp iemand een bloedlip heb geslagen."
Het gerechtshof doet op 19 augustus uitspraak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.
9 uur geleden