Jan Roos hoort OM in hoger beroep dubbele geldboete eisen
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een geldboete van 1500 euro geëist tegen opiniemaker Jan Roos (43) voor de mishandeling van een 16-jarige jongen. De strafeis is dubbel zo hoog als de geldboete die Roos vorig jaar van de politierechter in Alkmaar kreeg opgelegd.
Roos ging tegen de veroordeling in hoger beroep. "Ik ben onterecht veroordeeld", zei Roos woensdag in het gerechtshof in Amsterdam. Het slachtoffer dat aangifte deed was niet bij de zitting aanwezig.
Het bewuste incident deed zich in mei 2018 voor op het terras van een café in Bergen. Volgens het slachtoffer zocht Roos de confrontatie en kreeg hij zonder directe aanleiding een vuistslag in het gezicht. De jongen liep een hersenschudding, nekpijn, mondbloedingen en een losse voortand op.
Bedreigd
Roos vertelde de rechters van het hof dat hij zich bedreigd voelde en dat hij zich alleen maar heeft verweerd. "Ik werd uitgescholden en met de dood bedreigd. Die jongen kwam op me afgestoven en dreigde mijn vrouw en mijn kinderen te vermoorden. Ik voelde me dusdanig bedreigd dat ik een afwerende beweging heb gemaakt. Ik vind het bijzonder spijtig dat het zover heeft moeten komen dat ik in mijn eigen dorp iemand een bloedlip heb geslagen."
Het gerechtshof doet op 19 augustus uitspraak.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.
3 minuten geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
36 minuten geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
43 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielzoekers krijgen over tweeënhalve week te maken met strengere regels. Een meerderheid van de Eerste Kamer heeft namelijk dinsdagmiddag ingestemd met de Nederlandse uitwerking van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt. Daardoor kunnen vluchtelingen onder andere geen onbeperkt houdbare verblijfsvergunning meer krijgen en wordt de maximale duur van een tijdelijke vergunning verkort van vijf naar drie jaar.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is dinsdag de warmste 26 mei sinds de metingen begonnen in 1901, meldt Weeronline. In De Bilt werd om 14.10 uur een temperatuur gemeten van 30,4 graden, waarmee eveneens de eerste officiële tropische dag van het jaar werd genoteerd.
4 uur geleden