Jan Rijpstra voorzitter Nationale Raad Zwemveiligheid
EDE (ANP) - Jan Rijpstra is de nieuwe voorzitter van de Nationale Raad Zwemveiligheid. Rijpstra, burgemeester van de Friese gemeente Smallingerland, is zaterdag begonnen. Het doel van de stichting is de zwemveiligheid van de Nederlandse bevolking op een zo hoog mogelijk niveau te brengen.
Als Kamerlid voor de VVD (tussen 1994 en 2005) pleitte hij voor onderzoek naar de inzet van drenkelingendetectiesystemen in zwembaden, waarvoor uiteindelijk een miljoen euro werd vrijgemaakt. Verder heeft de nieuwe voorzitter bestuurlijke ervaring op het terrein van de (gehandicapten)sport en een breed netwerk in de Nederlandse sportwereld, meldt de stichting. De afgelopen vier jaar heeft Rijpstra zich als voorzitter van Reddingsbrigade Nederland sterk gemaakt voor zwemveiligheid in open water.
Jan Rijpstra (1955) volgt Marriƫt Mittendorff op, die vanaf najaar 2015 voorzitter was. In het bestuur van de stichting zitten diverse partijen uit de zwembranche.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het noordwesten van het land kan van zondagavond tot de vroege maandagochtend dichte mist ontstaan. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. Het laagste waarschuwingsniveau geldt tot maandag 06.00 uur voor Noord-Holland, Friesland en het IJsselmeergebied.
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
15 uur geleden