Jan Rijpstra voorzitter Nationale Raad Zwemveiligheid
EDE (ANP) - Jan Rijpstra is de nieuwe voorzitter van de Nationale Raad Zwemveiligheid. Rijpstra, burgemeester van de Friese gemeente Smallingerland, is zaterdag begonnen. Het doel van de stichting is de zwemveiligheid van de Nederlandse bevolking op een zo hoog mogelijk niveau te brengen.
Als Kamerlid voor de VVD (tussen 1994 en 2005) pleitte hij voor onderzoek naar de inzet van drenkelingendetectiesystemen in zwembaden, waarvoor uiteindelijk een miljoen euro werd vrijgemaakt. Verder heeft de nieuwe voorzitter bestuurlijke ervaring op het terrein van de (gehandicapten)sport en een breed netwerk in de Nederlandse sportwereld, meldt de stichting. De afgelopen vier jaar heeft Rijpstra zich als voorzitter van Reddingsbrigade Nederland sterk gemaakt voor zwemveiligheid in open water.
Jan Rijpstra (1955) volgt Marriët Mittendorff op, die vanaf najaar 2015 voorzitter was. In het bestuur van de stichting zitten diverse partijen uit de zwembranche.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Rapper Sef heeft zondag een oproep gedaan aan Nederland om op 4 mei stil te zijn voor de slachtoffers van oorlogen, maar om zich de rest van het jaar wel uit te spreken over alle internationale conflicten en oorlogsslachtoffers. Hij deed de oproep op Instagram. De rapper meldde twee maanden geleden dat het Nationaal Comité 4 en 5 mei hem had geschrapt als ambassadeur voor de vrijheid. Volgens Sef had dat te maken met zijn uitlatingen over de oorlog in Gaza.
8 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij de ongeregeldheden in IJsselstein zijn zaterdagnacht politieagenten belaagd en met vuurwerk bestookt. Een agent raakte gewond doordat het vuurwerk bij zijn hoofd ontplofte. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis, meldt de politie.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het afnemende draagvlak voor de opvang van asielzoekers is niet los te koppelen van het kabinetsbeleid. Dat zei waarnemend burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren zondag in het tv-programma Buitenhof.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Recente lokale protesten tegen de komst van asielzoekerscentra en -opvang zijn opgestookt door het extreemrechtse netwerk Identitair Verzet (IDV), dat na een stillere periode weer in opkomst is. Dat zegt het onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP). Identitair Verzet is volgens JfP de Nederlandse tak van een internationale, extreemrechtse organisatie, die de stem van de gewone burger kaapt, zonder dat die het in de gaten heeft.
3 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.
3 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
4 uur geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
5 uur geleden