Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jan Paternotte is nieuwe fractievoorzitter van D66

Jan Paternotte is nieuwe fractievoorzitter van D66

DEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte is de nieuwe fractievoorzitter van D66. De huidige coronawoordvoerder van de partij neemt het stokje over van Sigrid Kaag, die maandag werd beëdigd als vicepremier en minister van Financiën. Haar tweede man Rob Jetten is minister voor Klimaat en Energie geworden.

Paternotte (37) kwam in 2017 in de Tweede Kamer. Daarvoor was hij elf jaar lang lid van de gemeenteraad van Amsterdam, waarvan de laatste drie jaar ook als fractieleider. Eerder was hij ook voorzitter van de Jonge Democraten, de jongerenorganisatie van D66.

Dat de op een na grootste fractie in de Kamer hem unaniem tot voorzitter heeft gekozen, noemt Paternotte "heel mooi". Hij belooft een bijdrage te zullen leveren aan nieuwe bestuurscultuur door "de debatten met open vizier in te gaan", al erkent hij dat er nog altijd "veel overlegd en gebeld" zal worden tussen de coalitiepartijen.

Heel tevreden

Maar ook andere partijen kunnen wat Paternotte betreft rekenen op een uitgestoken hand. Hij is "heel tevreden" over het coalitieakkoord en zal het kabinet "aanjagen er haast mee te maken". Maar er is volgens hem ook zeker ruimte voor de oppositie om mee te denken over concreet beleid. "Volgens mij kan dat." Hij zal het kabinet vooral controleren op beloftes die in het akkoord staan over de klimaataanpak en de verbetering van het onderwijs, voor D66 belangrijke onderwerpen.

Paternotte zegt wel te zullen blijven strijden tegen Kamerleden die complottheoriën bezigen en collega's bedreigen en intimideren. "Volgens mij hebben we nog nooit zó duidelijk gezien dat wat in de Tweede Kamer gebeurt, dat je dat terugziet in Nederland en niet op een mooie manier. Daar zullen wij altijd tegen opstaan."

De coronadebatten in de Tweede Kamer laat Paternotte vanaf nu over aan een collega uit de fractie. Wie dat wordt, is nog niet bekend. Volgende week worden nog nieuwe Kamerleden beëdigd die in de plaats komen van degenen die naar het kabinet zijn vertrokken.

Meer uit Binnenland

BuZa: nog geen hulpverzoeken vanaf cruiseschip bij Kaapverdië

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen van Nederlandse opvarenden van cruiseschip MV Hondius. Drie opvarenden van dat schip zijn overleden nadat ze ziek werden op het schip. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker één positief op het hantavirus. Het schip ligt nu voor de kust van Kaapverdië.

14 minuten geleden
Bekladding Nationaal Monument op de Dam schoongespoten

AMSTERDAM (ANP) - Schoonmaakploegen zijn maandagochtend bezig bekladdingen van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam te verwijderen, bevestigt de politie. Het monument is ontsierd met een rode substantie. Onder meer het woord 'genocide' is erop gespoten, ziet een ANP-fotograaf.

21 minuten geleden
Geen treinen tussen Utrecht en Den Haag door seinstoring

UTRECHT (ANP) - Door een seinstoring rijden er maandagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. ProRail kan nog niet inschatten hoe lang de problemen gaan duren, maar voorziet zeker gevolgen voor de ochtendspits.

1 uur geleden
Code geel om dichte mist in groot deel van het land

DE BILT (ANP) - In een groot deel van het land geldt maandagochtend code geel om plaatselijk dichte mist. Met uitzondering van het noorden en noordoosten kan het zicht plaatselijk minder dan 200 meter zijn. Het KNMI heeft de weerwaarschuwing daarom afgegeven voor alle provincies, behalve Groningen, Friesland en Drenthe.

2 uur geleden
Cruisemaatschappij: onderzoek naar herkomst hantavirus aan boord

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions onderzoekt de herkomst en mogelijke verspreiding van het hantavirus aan boord van de MV Hondius. Het bedrijf bevestigt in een persverklaring in de nacht van zondag op maandag dat één opvarende positief is getest op het virus. Het gaat om een patiënt die momenteel is opgenomen op de intensive care in Johannesburg in Zuid-Afrika. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldde dat eerder al.

4 uur geleden
Zwaargewonde in auto na vermoedelijke steekpartij Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft rond 23.45 uur zondagavond aan de Pleinweg in Rotterdam een zwaargewonde man aangetroffen. De man zat in een auto en is mogelijk het slachtoffer geworden van een steekincident dat plaatsvond in de Tarwewijk, maar waar precies is onduidelijk.

5 uur geleden
Levende witsnuitdolfijn aangespoeld bij Egmond aan Zee

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Bij de kust van Egmond aan Zee is zondagavond een levende witsnuitdolfijn gestrand, meldt SOS Dolfijn. Het dier wordt koel gehouden met natte doeken, schrijft de stichting op Facebook. Volgens NH Nieuws wordt de witsnuitdolfijn naar de opvang van SOS Dolfijn gebracht om te kijken hoe het gered kan worden.

6 uur geleden