Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jan Bos assistent-trainer nieuwe schaatsploeg Leerdam en Verweij

Jan Bos assistent-trainer nieuwe schaatsploeg Leerdam en Verweij

HARDERWIJK (ANP) - Jan Bos gaat werken voor de nieuwe schaatsploeg van Jutta Leerdam en Koen Verweij. De voormalige wereldkampioen sprint wordt assistent-trainer van Kosta Poltavets.

"Ik heb jaren mogen trainen met Kosta en ik ben heel blij dat ik nu weer met hem kan samenwerken", aldus de 45-jarige Bos. "Het team dat nu gebouwd wordt, voelt als een warm nest. De ploeg is opgezet rondom een aantal belangrijke waarden waarin ik mij goed herken."

Beide schaatsers reden vorig seizoen bij Team Reggeborgh, de ploeg van coach Gerard van Velde, maar tekenden daar geen nieuwe contract. Leerdam leek vervolgens op weg te zijn naar Team Jumbo-Visma, zo meldde trainer Jac Orie, maar ze koos toch voor een eigen ploeg.

Bos en Poltavets werkten begin deze eeuw samen bij de DSB Schaatsploeg.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp verliest in eerste ronde US Open van Rune

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.

4 uur geleden
Australian Open-winnares Keys strandt direct op US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.

7 uur geleden
Coach Meuwly: mijn best gedaan om atlete Sedney te helpen

ARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.

9 uur geleden
Verplichte wangslijmtest afgenomen bij vrouwen atletiekploeg

ARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.

10 uur geleden
Topfavoriete Bol belooft beste race van het jaar op WK in Tokio

ARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.

11 uur geleden
Fransman Gaudu wint derde rit Vuelta na slimme inhaalactie

CERES (ANP) - De Fransman David Gaudu heeft de derde etappe van de Vuelta gewonnen. De 28-jarige renner van Groupama - FDJ was op de listige slotklim in het Italiaanse Ceres de slimste en klopte de Denen Mads Pedersen en Jonas Vingegaard. Visma - Lease a Bike-renner Vingegaard behoudt wel de leiderstrui.

11 uur geleden
Bol voert ploeg aan van minstens vijftig atleten voor WK Tokio

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg die volgende maand op de wereldkampioenschappen in Tokio in actie komt, telt minstens vijftig atleten. 37 van hen komen individueel uit op een onderdeel: achttien vrouwen en negentien mannen. De rest maakt deel uit van de vijf estafetteploegen die zijn gekwalificeerd.

12 uur geleden