Jan Bos assistent-trainer nieuwe schaatsploeg Leerdam en Verweij
HARDERWIJK (ANP) - Jan Bos gaat werken voor de nieuwe schaatsploeg van Jutta Leerdam en Koen Verweij. De voormalige wereldkampioen sprint wordt assistent-trainer van Kosta Poltavets.
"Ik heb jaren mogen trainen met Kosta en ik ben heel blij dat ik nu weer met hem kan samenwerken", aldus de 45-jarige Bos. "Het team dat nu gebouwd wordt, voelt als een warm nest. De ploeg is opgezet rondom een aantal belangrijke waarden waarin ik mij goed herken."
Beide schaatsers reden vorig seizoen bij Team Reggeborgh, de ploeg van coach Gerard van Velde, maar tekenden daar geen nieuwe contract. Leerdam leek vervolgens op weg te zijn naar Team Jumbo-Visma, zo meldde trainer Jac Orie, maar ze koos toch voor een eigen ploeg.
Bos en Poltavets werkten begin deze eeuw samen bij de DSB Schaatsploeg.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
6 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
11 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
14 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
1 dag geleden