Jamie Oliver roept op tot opsporen kaasdieven
LONDEN (ANP/AFP) - De bekende Britse tv-kok Jamie Oliver deed zaterdag een oproep om de politie te helpen bij het opsporen van bedriegers die een Londense zuivelfabriek voor 22 ton Engelse en Welshe cheddarkaas hebben opgelicht. Oliver omschreef de diefstal als een "brutale roof van schokkende proporties."
Hij vroeg zijn volgers op Instagram alert te zijn als ze iets hoorden over "vrachtwagenladingen zeer chique kaas" die "goedkoop" werden aangeboden. De waarde van de gestolen cheddar bedraagt ongeveer 300.000 pond (359.000 euro), vervolgde Oliver.
De oproep volgde nadat de Londense ambachtelijke kaasmaker Neal's Yard Dairy had bekendgemaakt dat het meer dan 950 wielen (hele kazen) cheddar had geleverd aan een vermeende oplichter die zich voordeed als groothandelaar voor een grote Franse retailer. Pas later werd duidelijk dat het bedrijf was bedrogen.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Shein heeft de voorbereidingen voor een beursgang in Hongkong voortgezet. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De webwinkel voor fastfashionproducten probeert al lange tijd naar de beurs te gaan, maar stuitte steeds op nieuwe problemen.
9 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De wereldwijde olievraag heeft vorige maand herstel laten zien, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in zijn maandelijkse rapport. De aanvoer via de Straat van Hormuz kwam in juni weer op gang, nadat de Verenigde Staten en Iran een wankel voorlopig vredesakkoord hadden bereikt en de zeestraat weer werd heropend.
15 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) leent 100 miljoen euro aan het Noord-Hollandse drinkwaterbedrijf Puur Water & Natuur (PWN). Daarmee kan het bedrijf investeren om klimaatdoelen te halen en het leidingnetwerk verder te vernieuwen en uit te breiden. Het is de vijfde keer dat PWN een Europese lening krijgt.
36 minuten geledenHEERLEN/AMSTERDAM (ANP) - Ambtenarenpensioenfonds ABP heeft van toezichthouder De Nederlandsche Bank goedkeuring gekregen om het huidige pensioen over te zetten naar de vernieuwde pensioenregeling. Dat meldt het grootste pensioenfonds van Nederland vrijdag.
56 minuten geledenBERKSHIRE (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Franse miljardair Xavier Niel wordt de grootste aandeelhouder van Vodafone. Niel neemt het belang van Emirates Telecommunications Group (e&) in het Britse telecombedrijf over voor ongeveer 5,1 miljard euro.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart, is de afgelopen dagen niet stilgevallen, ondanks aanvallen op vaartuigen. Dat blijkt uit data van AXSMarine. Door de zeestraat voeren deze week iedere dag tientallen schepen. Het aantal ligt nog wel veel lager dan voor het begin van de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn vrijdag verder opgelopen, nadat de adviesprijzen een dag eerder al met meerdere centen waren gestegen. Het geweld tussen de Verenigde Staten en Iran is weer opgelaaid, waardoor de olieprijzen eerder omhooggingen.
2 uur geleden