James klopt met Lakers eeuwige rivaal Boston
LOS ANGELES (ANP) - LeBron James heeft met 30 punten en belangrijke bijdrage geleverd aan de zege van Los Angeles Lakers op Boston Celtics. Het duel tussen beide teams geldt als een klassieker in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Twaalf keer, met name in de jaren 60 en 80, troffen ze elkaar in de finale. Voor het laatst gebeurde dat in 2010. Lakers won ditmaal met 117-102.
Russell Westbrook was namens de Lakers goed voor 24 punten, Anthony Davis kwam uit op 17 punten. Het betekende de vijfde zege in de laatste acht wedstrijden van de ploeg uit LA. "We hadden een aantal goede periodes en daar willen we mee verder", zei James, die vorige week een duel moest missen na een 'vals-positieve' coronatest. "Dit was een van onze beste wedstrijden dit seizoen."
Bij Boston was Jayson Tatum de topschutter met 34 punten. De Celtics, die All Star Jaylen Brown opnieuw misten vanwege een hamstringblessure, hadden eerder dit seizoen in Boston de Lakers nog wel verslagen.
Brooklyn Nets, de koploper in de Eastern Conference, kwam terug van een achterstand van 17 punten bij Dallas Mavericks. Met dank ook aan Kevin Durant (24 punten) won de ploeg uit New York met 102-99.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
7 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
12 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
12 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
13 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.
15 uur geleden