James klopt met Lakers eeuwige rivaal Boston
LOS ANGELES (ANP) - LeBron James heeft met 30 punten en belangrijke bijdrage geleverd aan de zege van Los Angeles Lakers op Boston Celtics. Het duel tussen beide teams geldt als een klassieker in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Twaalf keer, met name in de jaren 60 en 80, troffen ze elkaar in de finale. Voor het laatst gebeurde dat in 2010. Lakers won ditmaal met 117-102.
Russell Westbrook was namens de Lakers goed voor 24 punten, Anthony Davis kwam uit op 17 punten. Het betekende de vijfde zege in de laatste acht wedstrijden van de ploeg uit LA. "We hadden een aantal goede periodes en daar willen we mee verder", zei James, die vorige week een duel moest missen na een 'vals-positieve' coronatest. "Dit was een van onze beste wedstrijden dit seizoen."
Bij Boston was Jayson Tatum de topschutter met 34 punten. De Celtics, die All Star Jaylen Brown opnieuw misten vanwege een hamstringblessure, hadden eerder dit seizoen in Boston de Lakers nog wel verslagen.
Brooklyn Nets, de koploper in de Eastern Conference, kwam terug van een achterstand van 17 punten bij Dallas Mavericks. Met dank ook aan Kevin Durant (24 punten) won de ploeg uit New York met 102-99.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
5 uur geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
8 uur geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
10 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
12 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
1 dag geleden