James helpt Lakers en passeert Johnson in assistklassement NBA
MILWAUKEE (ANP) - Basketballer LeBron James heeft in het assistklassement van de NBA Magic Johnson gepasseerd. James noteerde tegen Milwaukee Bucks zijn 10.144e assist uit zijn loopbaan, terwijl Johnson tot 10.141 kwam. De Lakers wonnen in het Fiserv Forum in Milwaukee met 133-129.
James kwam tegen de Bucks tot 11 assists en noteerde bovendien 28 punten. Anthony Davis was met 44 punten de topschutter van de avond. Aan de zijde van de Bucks kwam Giannis Antetokounmpo tot 40 punten.
De 37-jarige James heeft nog een lange weg te gaan om het assistklassement aller tijden aan te voeren. John Stockton kwam in zijn loopbaan tot liefst 15.806 assists.
Ranglijst
Dat James, bezig aan zijn twintigste seizoen, ooit de ranglijst van gemaakte punten in de NBA gaat aanvoeren lijkt aannemelijker. Hij staat nu - na 1381 wedstrijden - op 37.451 punten, terwijl Kareem Abdul-Jabbar de topscorer aller tijden is met 38.387.
James hielp de Lakers pas aan de derde uitzege van het seizoen. Van de laatste tien duels werden er zeven gewonnen.
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Sileziƫ. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosniƫ en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
5 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
22 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
2 dagen geleden