James helpt Lakers en passeert Johnson in assistklassement NBA
MILWAUKEE (ANP) - Basketballer LeBron James heeft in het assistklassement van de NBA Magic Johnson gepasseerd. James noteerde tegen Milwaukee Bucks zijn 10.144e assist uit zijn loopbaan, terwijl Johnson tot 10.141 kwam. De Lakers wonnen in het Fiserv Forum in Milwaukee met 133-129.
James kwam tegen de Bucks tot 11 assists en noteerde bovendien 28 punten. Anthony Davis was met 44 punten de topschutter van de avond. Aan de zijde van de Bucks kwam Giannis Antetokounmpo tot 40 punten.
De 37-jarige James heeft nog een lange weg te gaan om het assistklassement aller tijden aan te voeren. John Stockton kwam in zijn loopbaan tot liefst 15.806 assists.
Ranglijst
Dat James, bezig aan zijn twintigste seizoen, ooit de ranglijst van gemaakte punten in de NBA gaat aanvoeren lijkt aannemelijker. Hij staat nu - na 1381 wedstrijden - op 37.451 punten, terwijl Kareem Abdul-Jabbar de topscorer aller tijden is met 38.387.
James hielp de Lakers pas aan de derde uitzege van het seizoen. Van de laatste tien duels werden er zeven gewonnen.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Coco Gauff staat in de kwartfinale van de Australian Open. De 21-jarige Amerikaanse versloeg Karolina Muchova uit Tsjechiƫ op de Margaret Court Arena: 6-1 3-6 6-3.
7 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook uitgeschakeld in het dubbelspel van de Australian Open. Ze gaven bij een achterstand van 5-0 in de eerste set op in hun achtste finale tegen de Amerikaan Christian Harrison en Brit Neal Skupski.
8 minuten geledenSTIRLING (ANP) - Zelfs een botsing met een kangoeroe kon Jay Vine niet van de eindzege van de Tour Down Under houden. De 30-jarige wielrenner van UAE Team Emirates - XRG kwam in de slotetappe ten val, maar finishte keurig in het peloton.
11 minuten geledenSTIRLING (ANP) - Matthew Brennan heeft de vijfde en laatste etappe van de Tour Down Under gewonnen. Het Britse talent van Visma-Lease a Bike was na ruim 169 kilometer de snelste in een massasprint in het Australische Stirling.
38 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van de Australian Open weten te bereiken. De als eerste geplaatste speelster uit Belarus versloeg in de vierde ronde van het toernooi de Canadese Victoria Mboko met 6-1 7-6 (1).
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
10 uur geledenHERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geƫvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.
13 uur geleden