James helpt Lakers en passeert Johnson in assistklassement NBA
MILWAUKEE (ANP) - Basketballer LeBron James heeft in het assistklassement van de NBA Magic Johnson gepasseerd. James noteerde tegen Milwaukee Bucks zijn 10.144e assist uit zijn loopbaan, terwijl Johnson tot 10.141 kwam. De Lakers wonnen in het Fiserv Forum in Milwaukee met 133-129.
James kwam tegen de Bucks tot 11 assists en noteerde bovendien 28 punten. Anthony Davis was met 44 punten de topschutter van de avond. Aan de zijde van de Bucks kwam Giannis Antetokounmpo tot 40 punten.
De 37-jarige James heeft nog een lange weg te gaan om het assistklassement aller tijden aan te voeren. John Stockton kwam in zijn loopbaan tot liefst 15.806 assists.
Ranglijst
Dat James, bezig aan zijn twintigste seizoen, ooit de ranglijst van gemaakte punten in de NBA gaat aanvoeren lijkt aannemelijker. Hij staat nu - na 1381 wedstrijden - op 37.451 punten, terwijl Kareem Abdul-Jabbar de topscorer aller tijden is met 38.387.
James hielp de Lakers pas aan de derde uitzege van het seizoen. Van de laatste tien duels werden er zeven gewonnen.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
16 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
20 uur geleden