James als tweede basketballer door grens van 38.000 punten in NBA
LOS ANGELES (ANP) - LeBron James heeft als tweede basketballer de grens van 38.000 punten in de NBA doorbroken. De 38-jarige Amerikaanse superster van Los Angeles Lakers deed dat in de nipt verloren thuiswedstrijd tegen Philadelphia 76ers (112-113). James is op weg om over enkele weken Kareem Abdul-Jabbar af te lossen als topscorer aller tijden van de NBA.
De nu 75-jarige Abdul-Jabbar maakte 38.387 punten in de Amerikaanse topcompetitie. James staat nu in zijn twintigste seizoen op 38.024 punten. De viervoudig NBA-kampioen speelde tegen de 'Sixers' zijn 1399e wedstrijd in de reguliere competitie, Abdul-Jabbar kwam tot 1560 duels. James is al de topscorer aller tijden van de play-offs met 7631 punten.
De vedette van de Lakers gooide tegen Philadelphia 76ers in totaal 35 punten bij elkaar en gaf ook nog eens 10 assists. Het bleek echter niet genoeg om de 24e nederlaag van het seizoen te voorkomen. Bij de tegenstander blonk Joel Embiid uit met 35 punten en 11 rebounds.
LA Lakers won dit seizoen pas negentien wedstrijden en staat op de dertiende plaats in het westen.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
2 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
17 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
2 dagen geleden