Jamel L. kreeg 'nare gedachten' in Albert Heijn
DEN HAAG (ANP) - Jamel L. heeft aan het begin van zijn strafzaak over het doodsteken van een supermarktmedewerkster van een Albert Heijn in het centrum van Den Haag gezegd dat hij spijt heeft dat hij haar heeft gedood. "Ze was niet de persoon die ik moest hebben", zei de verdachte donderdag in de rechtbank in Den Haag. Zijn doelwit zou een beveiligingsmedewerker van de supermarkt zijn geweest, maar die was niet in de buurt.
"Ik ben niet de supermarkt ingegaan met het plan iemand neer te steken. Toen ik binnenkwam, kwamen allemaal nare gedachten naar boven", vertelde L. (57). Hij vroeg een vakkenvuller waar de messen lagen, koos een vleesmes uit en haalde al lopend het mes uit de verpakking. "Ik heb een mes gepakt en de daad gepleegd", bekende hij.
L. doodde Antoneta Gjokja (36) met meerdere messteken, maar ontkent met verheven en met boze stem dat het moord was, omdat een plan daarvoor ontbrak. Hij raakte "in de war" en handelde "in een impuls". "Het was geen stem die ik hoorde in mijn hoofd. Het kwade heeft de strijd gewonnen".
Psychose
Het gebeurde op de broodafdeling, waar het slachtoffer werkte. "De broodafdeling was de kortste weg", verklaarde L. Hij handelde naar eigen zeggen uit wraak, mogelijk na een diefstal van een pak drinkyoghurt bij een ander filiaal van Albert Heijn in Zwijndrecht. Hij vond dat hij daarvoor onschuldig in de gevangenis heeft gezeten, waar hij dwangmedicatie kreeg toegediend. Hij zegt dat hij Gjokja niet kende.
Volgens het Pieter Baan Centrum handelde L. onder invloed van een psychose. Ze oordelen dat de steekpartij hem in sterk verminderde mate valt toe te rekenen. Ze vinden hem niet volledig ontoerekeningsvatbaar.
Tbs met dwangverpleging
De rechtbank krijgt het advies om L. tbs met dwangverpleging op te leggen, en hem vervolgens nog langdurig in de gaten te laten houden. Dat kan door hem een gedragsbeïnvloedende en vrijheidsbeperkende maatregel op te leggen. Een van de voorwaarden zal dan zijn dat hij niet in een Albert Heijn mag komen.
Aan het begin van de middag komen de nabestaanden aan het woord. Na de slachtofferverklaringen hoort L. de strafeis van de officier van justitie.
Meer uit Binnenland
GOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijden er naar verwachting tot in de loop van dinsdagavond geen treinen, meldt ProRail. Tijdens een inspectie zijn bij drie verschillende wissels dezelfde technische problemen ontdekt.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 21-jarige man uit Zoetermeer is vorige week woensdag opgepakt in verband met een schietincident in het winkelcentrum Kronenburg in Arnhem, meldt de politie dinsdag. Hierbij raakte op zaterdag 21 februari een omstander lichtgewond.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het OM gaat niet in hoger beroep in de Barendrechtse zedenzaak. Vorige week kreeg de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - In een onderzoek naar sextortion, waarin meerdere aangiftes werden gedaan, zijn dinsdag twee mensen aangehouden. Het gaat om mannen van 22, beide afkomstig uit Arnhem. Ze worden ervan verdacht meerdere slachtoffers te hebben afgeperst, meldt de politie.
3 uur geledenBREDA (ANP) - In een aftakking van de Beneden-Merwede waar vorige week maandag een schoen met een voet van de sinds december 2023 vermiste 16-jarige Yoran Krol werd gevonden, heeft de politie eerder nog een schoen met daarin een voet van een andere vermiste persoon gevonden. Het gaat om de 75-jarige Marijke die in maart 2024 vermist raakte, meldt de politie dinsdag.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch is het hoger beroep begonnen in de zaak over het seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. "Het is een walgelijke en laffe daad dat ik zoveel leed heb toegebracht. Ik heb ze pijn gedaan, angsten bezorgd en beschadigd. Er is geen enkel excuus voor wat ik heb gedaan", zei verdachte Nancy D. (57) bij aanvang. "Samen vormden we een giftige cocktail, waarbij slachtoffers zijn gevallen", zei verdachte Peter S. (62) op de eerste zittingsdag.
5 uur geleden