Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jamel L. kreeg 'nare gedachten' in Albert Heijn

Jamel L. kreeg 'nare gedachten' in Albert Heijn

DEN HAAG (ANP) - Jamel L. heeft aan het begin van zijn strafzaak over het doodsteken van een supermarktmedewerkster van een Albert Heijn in het centrum van Den Haag gezegd dat hij spijt heeft dat hij haar heeft gedood. "Ze was niet de persoon die ik moest hebben", zei de verdachte donderdag in de rechtbank in Den Haag. Zijn doelwit zou een beveiligingsmedewerker van de supermarkt zijn geweest, maar die was niet in de buurt.

"Ik ben niet de supermarkt ingegaan met het plan iemand neer te steken. Toen ik binnenkwam, kwamen allemaal nare gedachten naar boven", vertelde L. (57). Hij vroeg een vakkenvuller waar de messen lagen, koos een vleesmes uit en haalde al lopend het mes uit de verpakking. "Ik heb een mes gepakt en de daad gepleegd", bekende hij.

L. doodde Antoneta Gjokja (36) met meerdere messteken, maar ontkent met verheven en met boze stem dat het moord was, omdat een plan daarvoor ontbrak. Hij raakte "in de war" en handelde "in een impuls". "Het was geen stem die ik hoorde in mijn hoofd. Het kwade heeft de strijd gewonnen".

Psychose

Het gebeurde op de broodafdeling, waar het slachtoffer werkte. "De broodafdeling was de kortste weg", verklaarde L. Hij handelde naar eigen zeggen uit wraak, mogelijk na een diefstal van een pak drinkyoghurt bij een ander filiaal van Albert Heijn in Zwijndrecht. Hij vond dat hij daarvoor onschuldig in de gevangenis heeft gezeten, waar hij dwangmedicatie kreeg toegediend. Hij zegt dat hij Gjokja niet kende.

Volgens het Pieter Baan Centrum handelde L. onder invloed van een psychose. Ze oordelen dat de steekpartij hem in sterk verminderde mate valt toe te rekenen. Ze vinden hem niet volledig ontoerekeningsvatbaar.

Tbs met dwangverpleging

De rechtbank krijgt het advies om L. tbs met dwangverpleging op te leggen, en hem vervolgens nog langdurig in de gaten te laten houden. Dat kan door hem een gedragsbeïnvloedende en vrijheidsbeperkende maatregel op te leggen. Een van de voorwaarden zal dan zijn dat hij niet in een Albert Heijn mag komen.

Aan het begin van de middag komen de nabestaanden aan het woord. Na de slachtofferverklaringen hoort L. de strafeis van de officier van justitie.

Meer uit Binnenland

Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

17 minuten geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

18 minuten geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

1 uur geleden
Opnieuw protestactie op spoorlijn haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.

1 uur geleden
Eerste Nederlanders van cruiseschip Hondius gehaald

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Meisje (15) overlijdt tijdens halve marathon in Leiden

LEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.

2 uur geleden
Rotterdam bereidt zich voor op komst van cruiseschip Hondius

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.

3 uur geleden