Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jamel L. 90 dagen vast voor fatale steekpartij Albert Heijn

Jamel L. 90 dagen vast voor fatale steekpartij Albert Heijn

DEN HAAG (ANP) - De 56-jarige Jamel L., die vastzit voor de fatale steekpartij in een Haagse supermarkt, blijft negentig dagen langer in voorarrest. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank in Den Haag donderdag bepaald.

L. wordt ervan verdacht dat hij op dinsdag 20 juni vlak na de opening van de Albert Heijn aan de Turfmarkt de 36-jarige medewerkster heeft doodgestoken. Ze overleed ter plekke. L. werd buiten de winkel gearresteerd. In de dagen daarna bleek dat hij vijf jaar geleden van een rechter op Curaçao tot tbs was veroordeeld, maar dat Nederland weigerde die behandeling over te nemen.

Woensdagavond liepen ruim honderd mensen mee in een stille tocht om het slachtoffer te herdenken. Bij de supermarkt zijn kaarsjes, witte bloemen en herdenkingslichtjes neergezet. De Haagse centrumwethouder nam ook deel aan de tocht en noemde de dood van de vrouw "afschuwelijk".

Meer uit Binnenland

COA: structurele financiering nodig voor betaalbare asielopvang

DEN HAAG (ANP) - Met stabiele, structurele financiering kunnen de kosten van de asielopvang in Nederland fors omlaag. Dat schrijft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) in de jaarlijkse Stand van de Uitvoering, die woensdag is uitgebracht en wordt aangeboden aan de Tweede Kamer. Door het uitblijven van deze "slimme en degelijke" financiering is de asielopvang nu "onnodig duur, kwetsbaar en inefficiënt" en blijft het COA afhankelijk van tijdelijke noodopvang.

58 minuten geleden
Opnieuw problemen op spoor bij Schiphol, nu seinstoring

AMSTERDAM (ANP) - Er zijn woensdagochtend opnieuw problemen op het spoor bij Schiphol. Tussen Amsterdam Zuid en Schiphol rijden fors minder treinen dan normaal door een seinstoring. Dit duurt naar verwachting tot ongeveer 09.15 uur. De storing heeft ook impact op trajecten rond de luchthaven.

1 uur geleden
Tot in ochtend problemen op spoor bij Gouda

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag en tussen Utrecht en Rotterdam is nog zeker tot woensdagochtend 08.45 uur ontregeld. Door een kapotte bovenleiding tussen Gouda Goverwelle en Woerden rijden er veel minder treinen, meldt de NS. ProRail moet bij station Gouda Goverwelle de bovenleiding over een lengte van 200 meter vervangen.

4 uur geleden
Politiecommandant tevreden over operatie NAVO-top tot nu toe

DEN HAAG (ANP) - De politie is tot nu toe tevreden over de operatie rond de NAVO-top, zegt commandant Willem Woelders. "We zien dat de beveiligingen lopen, we zien honderden transporten van motorrijders met beveiligers. Dat gaat allemaal conform planning." Volgens Woelders is zeker de helft van alle delegaties dinsdag aan het einde van de middag in het land.

8 uur geleden
Zutphen schrapt 'dienstencentrum' asielzoekers na onrust

ZUTPHEN (ANP) - Zutphen krijgt toch geen 'dienstencentrum' voor de opvang van asielzoekers. Dat plan leidde vorige maand tot veel onrust, de Gelderse gemeente spreekt van "een continue stroom aan reacties". Daarom gaat de opvang niet door.

8 uur geleden
ProRail: kabels Schiphol hersteld, treinverkeer wordt opgestart

UTRECHT (ANP) - De door brand beschadigde stroomkabels langs het spoor bij Schiphol zijn vervangen. Dat meldt ProRail dinsdagavond. Volgens de spoorbeheerder zijn de sporen na de herstelwerkzaamheden rond 22.15 uur weer vrijgegeven en kan het treinverkeer weer worden opgestart.

9 uur geleden
Koning: terecht dat wordt gepleit voor evenwichtige NAVO-bijdrage

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander noemt het "terecht" dat er binnen de NAVO wordt gepleit voor "evenwicht in de financiële bijdragen van de partners binnen het bondgenootschap". Dat zei hij in zijn toespraak op paleis Huis ten Bosch tijdens het diner voor staatshoofden en regeringsleiders die deelnemen aan de NAVO-top.

9 uur geleden