Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jamel L. 90 dagen vast voor fatale steekpartij Albert Heijn

Jamel L. 90 dagen vast voor fatale steekpartij Albert Heijn

DEN HAAG (ANP) - De 56-jarige Jamel L., die vastzit voor de fatale steekpartij in een Haagse supermarkt, blijft negentig dagen langer in voorarrest. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank in Den Haag donderdag bepaald.

L. wordt ervan verdacht dat hij op dinsdag 20 juni vlak na de opening van de Albert Heijn aan de Turfmarkt de 36-jarige medewerkster heeft doodgestoken. Ze overleed ter plekke. L. werd buiten de winkel gearresteerd. In de dagen daarna bleek dat hij vijf jaar geleden van een rechter op Curaçao tot tbs was veroordeeld, maar dat Nederland weigerde die behandeling over te nemen.

Woensdagavond liepen ruim honderd mensen mee in een stille tocht om het slachtoffer te herdenken. Bij de supermarkt zijn kaarsjes, witte bloemen en herdenkingslichtjes neergezet. De Haagse centrumwethouder nam ook deel aan de tocht en noemde de dood van de vrouw "afschuwelijk".

Meer uit Binnenland

Zelensky dinsdag in Tweede Kamer, ontmoet ook premier en koning

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt dinsdagochtend opnieuw de Tweede Kamer toe. Hij luncht in het Catshuis met demissionair minister-president Dick Schoof en brengt 's middags een bezoek aan koning Willem-Alexander. Tussendoor woont hij in Den Haag een conferentie bij waar gesproken wordt over compensatie voor Oekraïne voor de gevolgen van de Russische agressie.

16 minuten geleden
Sociale huur mag 4,1 procent omhoog, middenhuur 6,1 procent

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van sociale huurwoningen mogen vanaf juli volgend jaar met 4,1 procent omhoog. In de middenhuur is dat vanaf januari 6,1 procent en in de vrije sector 4,4 procent, meldt het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening maandag.

37 minuten geleden
Vergoeding voor fouten met WIA gaat niet ten koste van toeslagen

DEN HAAG (ANP) - Mensen die een vergoeding ontvangen omdat er fouten zijn gemaakt met hun uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA), raken daardoor geen toeslagen of andere inkomensafhankelijke regelingen kwijt. Dat meldt het ministerie van Sociale Zaken. De eerste vergoedingen worden naar verwachting in de loop van 2026 uitbetaald.

38 minuten geleden
Eis 15 jaar cel en tbs onderwijsassistent voor kindermisbruik

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 26-jarige Wesley W. uit Helmond, voor het jarenlang seksueel misbruiken van jonge kinderen. W. deed dat over een periode van tien jaar, als oppas bij mensen thuis en later als onderwijsassistent op een basisschool in zijn woonplaats. Het jongste slachtoffer was twee jaar oud, het oudste tien. De verklaringen van de kinderen "gaan door merg en been", aldus de officier van justitie in de onderbouwing van haar strafeis.

59 minuten geleden
Nieuwe oproep aan advocaten om Ridouan Taghi bij te staan

SCHIPHOL (ANP) - Het dekenberaad heeft strafrechtadvocaten opnieuw opgeroepen om Ridouan Taghi (47) rechtsbijstand te verlenen in het grote liquidatieproces Marengo. Taghi zit al maanden zonder advocaat, sinds de aanhouding van zijn advocaat Vito Shukrula afgelopen april. Een eerdere oproep van de toezichthouder leidde niet tot geschikte kandidaten.

1 uur geleden
OM: Stint-ondernemers manipuleerden Duits onderzoeksrapport

DEN BOSCH (ANP) - De Stint-ondernemers hebben na het dodelijke ongeluk met een Stint in 2018 een Duits keuringsrapport "op een kwalijke manier gemanipuleerd". Dat stelde de officier van justitie maandag in de rechtbank in Den Bosch. "Dit zegt veel over het manipulatieve en onbetrouwbare karakter van de verdachten", zei de aanklager.

1 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel zakt tot onder limiet

TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in Ter Apel is weer gezakt tot onder de limiet van 2000 mensen. Tijdens het weekeinde overnachtten ongeveer 1950 mensen in het aanmeldcentrum. Opvangorgaan COA hoeft daardoor geen nieuwe dwangsommen te betalen.

1 uur geleden