Jamaicaanse Thompson-Herah spurt ook naar goud op 200 meter
TOKIO (ANP) - De Jamaicaanse atlete Elaine Thompson-Herah heeft zich voor de tweede keer op rij gekroond tot sprintkoningin van de Olympische Spelen. Evenals in Rio 2016 veroverde ze goud op de 100 en 200 meter.
Thompson-Herah was zaterdag in Tokio al de snelste op de 100 meter, dinsdag voegde ze daar de titel op de 200 meter aan toe. Haar winnende tijd was opnieuw fabelachtig goed: 21,53. Het was de tweede tijd ooit gelopen.
Christine Mboma uit Namibiƫ spurtte naar het zilver in 21,81. De Amerikaanse Gabrielle Thomas pakte het brons in 21,87. Ze verwees de Jamaicaanse Shelly-Ann Fraser, de winnares van zilver op de 100 meter, maar de vierde plaats (21,94).
Dafne Schippers
Dafne Schippers was de grote afwezige in de finale. De tweevoudig wereldkampioene hoopte ondanks een haperend lichaam toch nog te stunten op de Spelen in Tokio, maar ze werd uitgeschakeld in de halve finales.
De Amerikaanse tiener Athing Mu zegevierde op de 800 meter in een nationale recordtijd van 1.55,21. De 19-jarige atlete kwam in de race al snel aan de leiding en hield haar koppositie tot aan de finish goed vast. De Britse Keely Hodgkinson, eveneens nog maar 19 jaar, pakte zilver in 1.55,88. Ook dat was een nationaal record. De Amerikaanse Raevyn Rogers behaalde brons met een persoonlijke recordtijd van 1.56,81. Voor de Amerikanen was het de eerste gouden olympische medaille op dit nummer in ruim 50 jaar.
Bij het kogelslingeren ging het olympisch goud naar de Poolse Anita Wlodarczyk met een afstand van 78,48 meter. Het zilver was voor de Chinese Zheng Wang (77,03) en Malwina Kopron, ook een Poolse, pakte brons met 75,49.
Meer uit Sport
ZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.
28 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De races in de Formule 2 die op de kalender stonden tijdens de Grote Prijs van Bahrein en de Grote Prijs van Saudi-Arabiƫ in de Formule 1 zijn verplaatst naar de GP's van Miami en Canada in mei. De Formule 2 heeft donderdag in een verklaring bekendgemaakt dat de raceklasse voor het eerst te zien is in Noord-Amerika.
52 minuten geledenMILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
4 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
5 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
22 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
23 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
1 dag geleden