Jamaicaanse Thompson-Herah spurt ook naar goud op 200 meter
TOKIO (ANP) - De Jamaicaanse atlete Elaine Thompson-Herah heeft zich voor de tweede keer op rij gekroond tot sprintkoningin van de Olympische Spelen. Evenals in Rio 2016 veroverde ze goud op de 100 en 200 meter.
Thompson-Herah was zaterdag in Tokio al de snelste op de 100 meter, dinsdag voegde ze daar de titel op de 200 meter aan toe. Haar winnende tijd was opnieuw fabelachtig goed: 21,53. Het was de tweede tijd ooit gelopen.
Christine Mboma uit Namibië spurtte naar het zilver in 21,81. De Amerikaanse Gabrielle Thomas pakte het brons in 21,87. Ze verwees de Jamaicaanse Shelly-Ann Fraser, de winnares van zilver op de 100 meter, maar de vierde plaats (21,94).
Dafne Schippers
Dafne Schippers was de grote afwezige in de finale. De tweevoudig wereldkampioene hoopte ondanks een haperend lichaam toch nog te stunten op de Spelen in Tokio, maar ze werd uitgeschakeld in de halve finales.
De Amerikaanse tiener Athing Mu zegevierde op de 800 meter in een nationale recordtijd van 1.55,21. De 19-jarige atlete kwam in de race al snel aan de leiding en hield haar koppositie tot aan de finish goed vast. De Britse Keely Hodgkinson, eveneens nog maar 19 jaar, pakte zilver in 1.55,88. Ook dat was een nationaal record. De Amerikaanse Raevyn Rogers behaalde brons met een persoonlijke recordtijd van 1.56,81. Voor de Amerikanen was het de eerste gouden olympische medaille op dit nummer in ruim 50 jaar.
Bij het kogelslingeren ging het olympisch goud naar de Poolse Anita Wlodarczyk met een afstand van 78,48 meter. Het zilver was voor de Chinese Zheng Wang (77,03) en Malwina Kopron, ook een Poolse, pakte brons met 75,49.
Meer uit Sport
LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
4 minuten geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
20 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
20 uur geleden