Jamaicaanse kanshebster Jackson neemt niet deel aan 100 meter
PARIJS (ANP/AFP) - Atlete Shericka Jackson heeft besloten om niet mee te doen aan de 100 meter op de Olympische Spelen van Parijs. De 30-jarige Jamaicaanse geeft de voorkeur aan de 200 meter. Op dat looponderdeel is Jackson regerend wereldkampioene.
Jackson is dit seizoen de op vier na snelste vrouw ter wereld op de 100 meter en was op de Spelen een kanshebster voor de gouden medaille. Op haar erelijst staan al vijf olympische plakken, waaronder brons op de 100 meter en goud op de 4x100 meter in 2021 in Tokio.
Begin juli raakte Jackson tijdens een wedstrijd in het Hongaarse Székesfehérvár geblesseerd aan een kuit, waarna het lang stil bleef rondom haar persoon. "Ik ben nu beter, maar ik heb besloten om mijn lichaam te beschermen", legde ze uit tijdens een persconferentie.
"Ik denk dat het een goede beslissing is, genomen met mijn coach in ons belang. Ik had mezelf geblesseerd in Hongarije, dus slechts in één wedstrijd meedoen is de juiste keuze." Deelname van Jackson aan de 4x100 meter estafette behoort ook nog tot de mogelijkheden.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
11 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geleden