Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jamaicaanse kanshebster Jackson neemt niet deel aan 100 meter

Jamaicaanse kanshebster Jackson neemt niet deel aan 100 meter

PARIJS (ANP/AFP) - Atlete Shericka Jackson heeft besloten om niet mee te doen aan de 100 meter op de Olympische Spelen van Parijs. De 30-jarige Jamaicaanse geeft de voorkeur aan de 200 meter. Op dat looponderdeel is Jackson regerend wereldkampioene.

Jackson is dit seizoen de op vier na snelste vrouw ter wereld op de 100 meter en was op de Spelen een kanshebster voor de gouden medaille. Op haar erelijst staan al vijf olympische plakken, waaronder brons op de 100 meter en goud op de 4x100 meter in 2021 in Tokio.

Begin juli raakte Jackson tijdens een wedstrijd in het Hongaarse Székesfehérvár geblesseerd aan een kuit, waarna het lang stil bleef rondom haar persoon. "Ik ben nu beter, maar ik heb besloten om mijn lichaam te beschermen", legde ze uit tijdens een persconferentie.

"Ik denk dat het een goede beslissing is, genomen met mijn coach in ons belang. Ik had mezelf geblesseerd in Hongarije, dus slechts in één wedstrijd meedoen is de juiste keuze." Deelname van Jackson aan de 4x100 meter estafette behoort ook nog tot de mogelijkheden.

Meer uit Sport

Doohan definitief weg bij Formule 1-team Alpine

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.

2 uur geleden
Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

3 uur geleden
Trucker Van den Brink wint opnieuw in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.

19 uur geleden
Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

1 dag geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

1 dag geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

1 dag geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

1 dag geleden