Jamaicaanse kanshebster Jackson neemt niet deel aan 100 meter
PARIJS (ANP/AFP) - Atlete Shericka Jackson heeft besloten om niet mee te doen aan de 100 meter op de Olympische Spelen van Parijs. De 30-jarige Jamaicaanse geeft de voorkeur aan de 200 meter. Op dat looponderdeel is Jackson regerend wereldkampioene.
Jackson is dit seizoen de op vier na snelste vrouw ter wereld op de 100 meter en was op de Spelen een kanshebster voor de gouden medaille. Op haar erelijst staan al vijf olympische plakken, waaronder brons op de 100 meter en goud op de 4x100 meter in 2021 in Tokio.
Begin juli raakte Jackson tijdens een wedstrijd in het Hongaarse Székesfehérvár geblesseerd aan een kuit, waarna het lang stil bleef rondom haar persoon. "Ik ben nu beter, maar ik heb besloten om mijn lichaam te beschermen", legde ze uit tijdens een persconferentie.
"Ik denk dat het een goede beslissing is, genomen met mijn coach in ons belang. Ik had mezelf geblesseerd in Hongarije, dus slechts in één wedstrijd meedoen is de juiste keuze." Deelname van Jackson aan de 4x100 meter estafette behoort ook nog tot de mogelijkheden.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
15 minuten geledenARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
49 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
58 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen de teamsprint op hun naam geschreven. Anna Boersma, Marrit Fledderus en Femke Kok kwamen tot een tijd van 1.25,18. Ze waren daarmee sneller dan de schaatssters uit Canada en Polen.
2 uur geledenTERRALBA (ANP) - De Belgische veldrijder Michael Vanthourenhout heeft op Sardinië de Nederlander Joris Nieuwenhuis van zijn eerste wereldbekerzege van dit seizoen afgehouden. Vanthourenhout was de beste op het parcours van Terralba, waar lang een groep van tien renners vooraan reed. Achter Nieuwenhuis pakte de Belg Laurens Sweeck de derde podiumplaats. De Nederlander Ryan Kamp werd vierde.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft voor de tweede keer dit seizoen een wereldbekerwedstrijd op de massastart gewonnen. Met een late aanval bleef de 39-jarige schaatser Chung Jae-Won uit Zuid-Korea en landgenoot Bart Hoolwerf voor.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris liet zijn tranen de vrije loop bij de eerste woorden die hij sprak na het behalen van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik had niet gedacht dat ik zou huilen, ik voel me net een loser", zei hij in het interview op de baan van Abu Dhabi. "Het is zo'n lange reis geweest, ik wil vooral mijn ouders bedanken en iedereen bij McLaren."
2 uur geleden