Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jalal O. blijft betrokkenheid bij geëxplodeerd drugslab ontkennen

Jalal O. blijft betrokkenheid bij geëxplodeerd drugslab ontkennen

ROTTERDAM (ANP) - Jalal O. (35) blijft de betrokkenheid bij de productie van drugs in een garagebox aan de Schammenkamp in Rotterdam ontkennen. "Ik heb helemaal niets gedaan, en heb helemaal niets met harddrugs te maken", zei hij dinsdag in de rechtbank, tijdens een tweede inleidende zitting in zijn zaak. Mogelijk was het drugslab de oorzaak van de enorme explosie waarbij op maandagavond 29 januari drie mensen om het leven kwamen.

Het Openbaar Ministerie liet de rechtbank Rotterdam weten dat er nog steeds onderzoek wordt verricht naar de oorzaak van de explosie en de mogelijke betrokkenheid van O. hierbij. Het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) komt over enkele maanden met een rapport over de toedracht van de explosie, zei de officier van justitie.

O. werd enkele dagen na die fatale explosie aangehouden. De 35-jarige O. hielp na de ramp om het lichaam van een van de drie dodelijke slachtoffers uit het puin te halen. Naast de drie doden, onder wie een familielid van O., raakten ook twee mensen gewond.

Cocaïne

Het OM verdenkt O. ervan dat hij cocaïne heeft vervaardigd, bewerkt en verkocht. O. was huurder van het bedrijfspand aan de Schammenkamp en huurde daarnaast woningen in de straat, waar volgens de politie sprake was van illegale bewoning door zwartwerkers. O. heeft bij de politie verklaard dat hij een gedeelte van het pand onderverhuurde aan een van de dodelijke slachtoffers.

De advocaat van O. vroeg de rechtbank de voorlopige hechtenis van zijn cliënt op te heffen. De rechtbank ging daar niet in mee, onder meer omdat er in de omgeving van het pand drugsgerelateerde spullen zijn gevonden, zoals zoutzuur en jerrycans met aceton. Ook noemde de rechtbank de sporen van cocaïne die zijn gevonden aan de binnenzijde van de deur van de garage, waarvan O. huurder en gebruiker was.

Acetongeur

Het OM meldde dat een week voorafgaande aan de explosie politie en brandweer poolshoogte kwamen nemen in de straat na klachten over een acetongeur. Het OM beschikt over camerabeelden waarop te zien is dat O. op een afstandje toekeek terwijl de politie en de brandweer rond het pand liepen, op zoek naar de oorzaak van de acetongeur. Het OM noemt het opmerkelijk dat O. op dat moment niet aan de brandweer en de politie heeft gevraagd waarom ze interesse toonden in zijn pand en met zaklampen in zijn voertuigen schenen. Hij bleef op een kruising staan en liep na een paar minuten weg.

De volgende inleidende zitting is op 7 oktober.

Meer uit Binnenland

Hulpdiensten zoeken naar barende vrouw in bos bij Rockanje

ROCKANJE (ANP) - Hulpdiensten zoeken sinds het einde van de middag naar een vrouw die aan het bevallen is in het bos bij Rockanje (Zuid-Holland). De 23-jarige vrouw heeft volgens de politie "dringend medische hulp nodig". Onder meer de politie en de brandweer zijn met speurhonden aan het zoeken in het gebied, aldus de woordvoerster.

4 uur geleden
Toch subsidie voor CO2-opslag in buitenland

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen dit jaar toch subsidie aanvragen voor CO2-opslag in het buitenland. Klimaatminister Sophie Hermans had in februari aangekondigd dat ze de zogeheten Stimuleringsregeling Duurzame Energieproductie en Klimaattransitie (SDE++) niet zou inzetten voor buitenlandse opslag van CO2. In een brief aan de Tweede Kamer is ze daarop teruggekomen vanwege Europese staatssteunregels.

10 uur geleden
NVWA en politie grijpen in bij illegale slachterijen

UTRECHT (ANP) - De NVWA en de politie hebben vrijdag ingegrepen bij een illegale slachterij op een boerderij in Noord-Limburg. Daar troffen medewerkers vier schapenkarkassen aan en heel veel slachtafval, meldt de NVWA. Acht nog levende schapen zijn overgedragen aan de dierenwelzijnsorganisatie die opvang voor ze zoekt. Dit Comité Dierennoodhulp heeft daarover afspraken met de NVWA (Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit).

15 uur geleden
Rijksadviseur: draai bezuiniging nationale parken terug

DEN HAAG (ANP) - Draai de bezuiniging op nationale parken terug. Die oproep doet Rijksadviseur Noël van Dooren in een brief aan BBB-staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur). Hij zegt "volledig overvallen" te zijn en noemt de bezuiniging "onverstandig en onbegrijpelijk".

16 uur geleden
Douane vindt 1100 kilo coke in haven van Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - De douane heeft woensdag in de haven van Vlissingen 1102 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten verstopt in een lading fruit, meldt het Openbaar Ministerie, dat de waarde ervan schat op zo'n 27,5 miljoen euro.

1 dag geleden
Politie krijgt opnieuw meer tijd om problemen C2000 op te lossen

DEN HAAG (ANP) - De politie krijgt opnieuw meer tijd van de Arbeidsinspectie om de problemen met het communicatiesysteem te verhelpen. Het systeem C2000 werkt niet goed en de politie moest van de inspectie eigenlijk voor 7 juni zorgen dat de problemen die dat oplevert waren verholpen, anders moest een dwangsom worden betaald.

1 dag geleden
Organisaties willen onderzoek naar vliegtuiguitstoot en kanker

AMSTERDAM (ANP) - Kan blootstelling aan de uitstoot van vliegtuigen de kans vergroten dat iemand kanker krijgt? Een grote groep organisaties vraagt de Tweede Kamer om daar onafhankelijk onderzoek naar te laten doen. De initiatiefnemers willen "dat de gezondheid van duizenden werknemers op en rond Schiphol serieus genomen wordt".

1 dag geleden