Jalal O. blijft betrokkenheid bij geëxplodeerd drugslab ontkennen
ROTTERDAM (ANP) - Jalal O. (35) blijft de betrokkenheid bij de productie van drugs in een garagebox aan de Schammenkamp in Rotterdam ontkennen. "Ik heb helemaal niets gedaan, en heb helemaal niets met harddrugs te maken", zei hij dinsdag in de rechtbank, tijdens een tweede inleidende zitting in zijn zaak. Mogelijk was het drugslab de oorzaak van de enorme explosie waarbij op maandagavond 29 januari drie mensen om het leven kwamen.
Het Openbaar Ministerie liet de rechtbank Rotterdam weten dat er nog steeds onderzoek wordt verricht naar de oorzaak van de explosie en de mogelijke betrokkenheid van O. hierbij. Het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) komt over enkele maanden met een rapport over de toedracht van de explosie, zei de officier van justitie.
O. werd enkele dagen na die fatale explosie aangehouden. De 35-jarige O. hielp na de ramp om het lichaam van een van de drie dodelijke slachtoffers uit het puin te halen. Naast de drie doden, onder wie een familielid van O., raakten ook twee mensen gewond.
Cocaïne
Het OM verdenkt O. ervan dat hij cocaïne heeft vervaardigd, bewerkt en verkocht. O. was huurder van het bedrijfspand aan de Schammenkamp en huurde daarnaast woningen in de straat, waar volgens de politie sprake was van illegale bewoning door zwartwerkers. O. heeft bij de politie verklaard dat hij een gedeelte van het pand onderverhuurde aan een van de dodelijke slachtoffers.
De advocaat van O. vroeg de rechtbank de voorlopige hechtenis van zijn cliënt op te heffen. De rechtbank ging daar niet in mee, onder meer omdat er in de omgeving van het pand drugsgerelateerde spullen zijn gevonden, zoals zoutzuur en jerrycans met aceton. Ook noemde de rechtbank de sporen van cocaïne die zijn gevonden aan de binnenzijde van de deur van de garage, waarvan O. huurder en gebruiker was.
Acetongeur
Het OM meldde dat een week voorafgaande aan de explosie politie en brandweer poolshoogte kwamen nemen in de straat na klachten over een acetongeur. Het OM beschikt over camerabeelden waarop te zien is dat O. op een afstandje toekeek terwijl de politie en de brandweer rond het pand liepen, op zoek naar de oorzaak van de acetongeur. Het OM noemt het opmerkelijk dat O. op dat moment niet aan de brandweer en de politie heeft gevraagd waarom ze interesse toonden in zijn pand en met zaklampen in zijn voertuigen schenen. Hij bleef op een kruising staan en liep na een paar minuten weg.
De volgende inleidende zitting is op 7 oktober.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Aletta Jacobs, die als eerste vrouw officieel aan een Nederlandse universiteit mocht studeren, krijgt een standbeeld in het centrum van Den Haag. Dat moet aan de Wijnhaven worden neergezet, niet ver van de campus van de Universiteit Leiden. "Een passende locatie", aldus wethouder Lotte van Basten Batenburg.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits van dinsdag is de drukste spits tot nu toe in 2026. Volgens de verkeersinformatie van de ANWB stond er rond 17.30 uur zo'n 1100 kilometer file. Niet eerder dit jaar waren vertragingen door files zo groot.
6 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe geeft een subsidie van 148.000 euro voor onderzoek naar een nieuwe technologie die kan helpen bij het beschermen van grazers in gebieden waar veel wolven voorkomen. In die pilot worden onder meer automatische beeldherkenning en middelen om wolven af te schrikken gecombineerd met een systeem waarbij vroegtijdig voor de wolf wordt gewaarschuwd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de regen in de afgelopen twee weken stroomt weer meer water door de Rijn en de Maas, meldt Rijkswaterstaat in de nieuwste droogtemonitor, maar ondanks de stijging blijft de afvoer in de grote rivieren laag voor de tijd van het jaar.
8 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval, is dinsdag aan haar verwondingen overleden. "Haar overlijden raakt ons allemaal diep en we leven intens mee met haar familie, vrienden en naasten", aldus de dierentuin in een verklaring.
9 uur geledenSCHEVENINGEN (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste kitesurfer bij Scheveningen zijn spullen van de kitesurfer gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De zoektocht naar de 18-jarige man is dinsdag rond het middaguur gestaakt vanwege de weersomstandigheden en wordt niet meer hervat.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een 38-jarige medewerker van het Openbaar Ministerie is dinsdag aangehouden op verdenking van verkiezingsfraude, ambtelijke corruptie, computervredebreuk, valsheid in geschrifte en schending van het ambtsgeheim. De verdachte bekleedt naast zijn werk bij het OM een politieke functie in Oost-Brabant.
11 uur geleden