Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jakobsen sprint op verjaardag naar derde etappezege in Vuelta

Jakobsen sprint op verjaardag naar derde etappezege in Vuelta

SANTA CRUZ DE BEZANA (ANP) - Fabio Jakobsen heeft voor de derde keer in deze editie van de Ronde van Spanje een etappe gewonnen. De sprinter van Deceuninck - Quick-Step, die dinsdag zijn 25e verjaardag viert, schreef in Santa Cruz de Bezana de zestiende etappe op zijn naam.

Jakobsen bleef bij zijn derde zege de Belg Jordi Meeus (Bora-hansgrohe) en Matteo Trentin (UAE-Team Emirates) uit Italië met overmacht voor. De Australiër Michael Matthews (Team BikeExchange) eindigde als vierde.

Eerder in de Vuelta was Jakobsen al de snelste in de vierde en achtste etappe. Vorige week vrijdag had Jakobsen al de mogelijkheid zijn derde zege te boeken, maar vlak voor het aangaan van de sprint viel hij stil. "Ik had de benen niet, het ging heel snel. Ik moest afhaken op het einde en ik gaf door dat iemand maar moest sprinten", zei de Nederlandse sprinter toen. De zege ging uiteindelijk naar zijn ploeggenoot Florian Sénéchal.

Groene trui

Jakobsen, houder van de groene trui, verkeert in uitstekende vorm. Hij won vorige maand al een etappe in de Ronde van Wallonië en dat was zijn eerste zege na zijn zware valpartij in augustus van vorig jaar in de Ronde van Polen. Toen werd hij in volle sprint ten val gebracht door landgenoot Dylan Groenewegen, die daarvoor een schorsing van negen maanden kreeg. Jakobsen moest vrezen voor het einde van zijn loopbaan, maar keerde sterk terug.

De zestiende etappe was een rit van 180 kilometer tussen Laredo en Santa Cruz de Bezana. Jetse Bol maakte deel uit van een groepje koplopers, maar de vluchters hielden geen stand.

De Noor Odd Christian Eiking behield de leiding in het algemeen klassement. De rittenkoers duurt tot en met zondag.

Meer uit Sport

Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

2 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

5 uur geleden
Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

10 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

10 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

12 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

13 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

14 uur geleden