Jakobsen sprint op verjaardag naar derde etappezege in Vuelta
SANTA CRUZ DE BEZANA (ANP) - Fabio Jakobsen heeft voor de derde keer in deze editie van de Ronde van Spanje een etappe gewonnen. De sprinter van Deceuninck - Quick-Step, die dinsdag zijn 25e verjaardag viert, schreef in Santa Cruz de Bezana de zestiende etappe op zijn naam.
Jakobsen bleef bij zijn derde zege de Belg Jordi Meeus (Bora-hansgrohe) en Matteo Trentin (UAE-Team Emirates) uit Italië met overmacht voor. De Australiër Michael Matthews (Team BikeExchange) eindigde als vierde.
Eerder in de Vuelta was Jakobsen al de snelste in de vierde en achtste etappe. Vorige week vrijdag had Jakobsen al de mogelijkheid zijn derde zege te boeken, maar vlak voor het aangaan van de sprint viel hij stil. "Ik had de benen niet, het ging heel snel. Ik moest afhaken op het einde en ik gaf door dat iemand maar moest sprinten", zei de Nederlandse sprinter toen. De zege ging uiteindelijk naar zijn ploeggenoot Florian Sénéchal.
Groene trui
Jakobsen, houder van de groene trui, verkeert in uitstekende vorm. Hij won vorige maand al een etappe in de Ronde van Wallonië en dat was zijn eerste zege na zijn zware valpartij in augustus van vorig jaar in de Ronde van Polen. Toen werd hij in volle sprint ten val gebracht door landgenoot Dylan Groenewegen, die daarvoor een schorsing van negen maanden kreeg. Jakobsen moest vrezen voor het einde van zijn loopbaan, maar keerde sterk terug.
De zestiende etappe was een rit van 180 kilometer tussen Laredo en Santa Cruz de Bezana. Jetse Bol maakte deel uit van een groepje koplopers, maar de vluchters hielden geen stand.
De Noor Odd Christian Eiking behield de leiding in het algemeen klassement. De rittenkoers duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
9 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
9 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
13 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden