Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jakobsen sprint bij debuut naar ritwinst in Tour de France

Jakobsen sprint bij debuut naar ritwinst in Tour de France

NYBORG (ANP) - De Nederlander Fabio Jakobsen heeft de tweede etappe van de Tour de France gewonnen. De rit, de tweede op Deens grondgebied, eindigde in Nyborg, kort na een passage over een 18 kilometer lange brug. Jakobsen, die rijdt voor Quick-Step Alpha Vinyl en debuteert in de Tour, versloeg in de massasprint de Belg Wout van Aert en de Deen Mads Pedersen. Van Aert, van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma, neemt dankzij bonificatieseconden de gele trui over van zijn landgenoot Yves Lampaert.

Zondag volgt de derde en laatste etappe op Deense bodem. Het is een vlakke rit van Vejle naar Sønderborg. Na een reisdag gaat de Tour dan dinsdag verder in Frankrijk.

Meteen na de officiële start ontstond een kopgroep van vier renners: met Magnus Cort als thuisrijder en verder de Noor Sven Erik Bystrøm en de Fransen Cyril Barthe en Pierre Rolland. Cort en Bystrøm mikten op het veroveren van de bergtrui. Hun Franse medevluchters konden niet volgen toen de weg omhoog liep. Cort was drie keer de snelste en hield het kort erna voor gezien voorop. Bystrøm nam weer wat afstand, maar de voormalig wereldkampioen bij de beloften zag zijn solopoging een kleine 30 kilometer verder stranden.

Valpartijen

Op dat moment zagen de renners de brug over de Grote Belt al liggen. Kort voor het opdraaien werd er gevallen in het peloton waar de beste posities werden gezocht. Het leidde tot wat breuken in de grote groep en eenmaal voorbij de tolpoortjes had een breed uitgewaaierde groep de wind vol op kop. Amper op de brug was een valpartij met geletruidrager Lampaert als een van de slachtoffers. Dat leek slecht nieuws voor Jakobsen, voor wie de Belg vuil werk zou opknappen in de sprint. Maar Lampaert keerde vrij snel terug voorin.

De brug bleek een lange, niet al te spectaculaire aanloop naar een chaotische massasprint. Op het vasteland ging het goed mis met een massale valpartij waarbij zeker dertig renners betrokken waren. Maar Jakobsen had zijn helpers bij zich en wrong zich in de laatste honderden meters naar voren. Een kleine twee jaar na zijn zware ongeval in de Ronde van Polen boekte de 25-jarige sprinter uit Heukelum het mooiste succes uit zijn loopbaan.

Danny van Poppel sprintte naar de vierde plaats. In het klassement heeft Van Aert een seconde voorsprong op Lampaert, de Sloveen Tadej Pogacar staat derde. Mathieu van der Poel is zesde op 14 seconden van Van Aert.

Meer uit Sport

Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

10 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

11 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

13 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

13 uur geleden
Bond Marokko gaat in beroep tegen straffen na Afrika Cup-finale

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.

14 uur geleden
Vonn wil met gescheurde kruisband aan Winterspelen deelnemen

MILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.

14 uur geleden
KNSB: vervoer schaatsers naar olympische baan duurt lang

MILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.

15 uur geleden