Jakobsen sprint bij debuut naar ritwinst in Tour de France
NYBORG (ANP) - De Nederlander Fabio Jakobsen heeft de tweede etappe van de Tour de France gewonnen. De rit, de tweede op Deens grondgebied, eindigde in Nyborg, kort na een passage over een 18 kilometer lange brug. Jakobsen, die rijdt voor Quick-Step Alpha Vinyl en debuteert in de Tour, versloeg in de massasprint de Belg Wout van Aert en de Deen Mads Pedersen. Van Aert, van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma, neemt dankzij bonificatieseconden de gele trui over van zijn landgenoot Yves Lampaert.
Zondag volgt de derde en laatste etappe op Deense bodem. Het is een vlakke rit van Vejle naar Sønderborg. Na een reisdag gaat de Tour dan dinsdag verder in Frankrijk.
Meteen na de officiële start ontstond een kopgroep van vier renners: met Magnus Cort als thuisrijder en verder de Noor Sven Erik Bystrøm en de Fransen Cyril Barthe en Pierre Rolland. Cort en Bystrøm mikten op het veroveren van de bergtrui. Hun Franse medevluchters konden niet volgen toen de weg omhoog liep. Cort was drie keer de snelste en hield het kort erna voor gezien voorop. Bystrøm nam weer wat afstand, maar de voormalig wereldkampioen bij de beloften zag zijn solopoging een kleine 30 kilometer verder stranden.
Valpartijen
Op dat moment zagen de renners de brug over de Grote Belt al liggen. Kort voor het opdraaien werd er gevallen in het peloton waar de beste posities werden gezocht. Het leidde tot wat breuken in de grote groep en eenmaal voorbij de tolpoortjes had een breed uitgewaaierde groep de wind vol op kop. Amper op de brug was een valpartij met geletruidrager Lampaert als een van de slachtoffers. Dat leek slecht nieuws voor Jakobsen, voor wie de Belg vuil werk zou opknappen in de sprint. Maar Lampaert keerde vrij snel terug voorin.
De brug bleek een lange, niet al te spectaculaire aanloop naar een chaotische massasprint. Op het vasteland ging het goed mis met een massale valpartij waarbij zeker dertig renners betrokken waren. Maar Jakobsen had zijn helpers bij zich en wrong zich in de laatste honderden meters naar voren. Een kleine twee jaar na zijn zware ongeval in de Ronde van Polen boekte de 25-jarige sprinter uit Heukelum het mooiste succes uit zijn loopbaan.
Danny van Poppel sprintte naar de vierde plaats. In het klassement heeft Van Aert een seconde voorsprong op Lampaert, de Sloveen Tadej Pogacar staat derde. Mathieu van der Poel is zesde op 14 seconden van Van Aert.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
25 minuten geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
22 uur geleden