Jakobsen sprint bij debuut naar ritwinst in Tour de France
NYBORG (ANP) - De Nederlander Fabio Jakobsen heeft de tweede etappe van de Tour de France gewonnen. De rit, de tweede op Deens grondgebied, eindigde in Nyborg, kort na een passage over een 18 kilometer lange brug. Jakobsen, die rijdt voor Quick-Step Alpha Vinyl en debuteert in de Tour, versloeg in de massasprint de Belg Wout van Aert en de Deen Mads Pedersen. Van Aert, van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma, neemt dankzij bonificatieseconden de gele trui over van zijn landgenoot Yves Lampaert.
Zondag volgt de derde en laatste etappe op Deense bodem. Het is een vlakke rit van Vejle naar Sønderborg. Na een reisdag gaat de Tour dan dinsdag verder in Frankrijk.
Meteen na de officiële start ontstond een kopgroep van vier renners: met Magnus Cort als thuisrijder en verder de Noor Sven Erik Bystrøm en de Fransen Cyril Barthe en Pierre Rolland. Cort en Bystrøm mikten op het veroveren van de bergtrui. Hun Franse medevluchters konden niet volgen toen de weg omhoog liep. Cort was drie keer de snelste en hield het kort erna voor gezien voorop. Bystrøm nam weer wat afstand, maar de voormalig wereldkampioen bij de beloften zag zijn solopoging een kleine 30 kilometer verder stranden.
Valpartijen
Op dat moment zagen de renners de brug over de Grote Belt al liggen. Kort voor het opdraaien werd er gevallen in het peloton waar de beste posities werden gezocht. Het leidde tot wat breuken in de grote groep en eenmaal voorbij de tolpoortjes had een breed uitgewaaierde groep de wind vol op kop. Amper op de brug was een valpartij met geletruidrager Lampaert als een van de slachtoffers. Dat leek slecht nieuws voor Jakobsen, voor wie de Belg vuil werk zou opknappen in de sprint. Maar Lampaert keerde vrij snel terug voorin.
De brug bleek een lange, niet al te spectaculaire aanloop naar een chaotische massasprint. Op het vasteland ging het goed mis met een massale valpartij waarbij zeker dertig renners betrokken waren. Maar Jakobsen had zijn helpers bij zich en wrong zich in de laatste honderden meters naar voren. Een kleine twee jaar na zijn zware ongeval in de Ronde van Polen boekte de 25-jarige sprinter uit Heukelum het mooiste succes uit zijn loopbaan.
Danny van Poppel sprintte naar de vierde plaats. In het klassement heeft Van Aert een seconde voorsprong op Lampaert, de Sloveen Tadej Pogacar staat derde. Mathieu van der Poel is zesde op 14 seconden van Van Aert.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
2 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
2 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.
4 uur geleden