Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jakobsen rijdt de Vuelta voor Deceuninck-Quick Step

Jakobsen rijdt de Vuelta voor Deceuninck-Quick Step

BRUSSEL (ANP) - Fabio Jakobsen is een van de acht geselecteerden van de Belgische wielerploeg Deceuninck-Quick Step voor de Ronde van Spanje. De Nederlandse sprinter moet in de vlakke etappes voor dagsucces gaan zorgen.

Jakobsen won vorige maand een etappe in de Ronde van Wallonië in een massasprint. Dat was zijn eerste zege na zijn zware valpartij in augustus vorig jaar in de Ronde van Polen. Toen werd hij in volle sprint ten val gebracht door landgenoot Dylan Groenewegen, die daarvoor een schorsing van negen maanden kreeg.

De ploeg van Jakobsen bestaat verder uit de Italiaan Andrea Bagioli, de Tsjechen Josef Cerny en Zdenek Stybar, de Brit James Knox, Florian Sénéchal uit Frankrijk en de Belgen Bert van Lerberghe en Mauri Vansevenant.

De Vuelta begint komende zaterdag met een proloog van ruim 7 kilometer in Burgos en eindigt op 5 september met een individuele tijdrit van bijna 34 kilometer in Santiago de Compostela.

Meer uit Sport

Wielrenster Vollering verovert eerste wereldtitel op de weg

MONTREAL (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is in het Canadese Montreal voor het eerst wereldkampioene op de weg geworden. De 29-jarige topfavoriete zag eerst een ontsnappingspoging stranden, maar bleek in een sprint onder luid gejuich van het publiek alsnog te sterk voor de Poolse Kasia Niewiadoma. De Italiaanse Elisa Longo Borghini werd derde.

2 uur geleden
Verstappen in Bakoe dicht bij eerste seizoenszege: net niet genoeg

BAKOE (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van Azerbeidzjan bijna zijn eerste zege van het seizoen te pakken. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 leverde in de slotfase van de race op het stratencircuit van Bakoe een intens duel met George Russell en deed verwoede pogingen de coureur van Mercedes in te halen, maar het lukte net niet. "In de laatste ronde zag ik dat George vermogen verloor, waardoor ik nog dichterbij kwam. Het was helaas net niet genoeg", zei de coureur van Red Bull na afloop in het flashinterview.

6 uur geleden
Wielrensters met Vollering vertrokken voor langste WK-rit ooit

BROSSARD (ANP) - De wielrensters zijn vertrokken voor de wegwedstrijd van de WK in Canada. Demi Vollering is de topfavoriete voor de rit over 180 kilometer, de langste ooit op een WK voor vrouwen. De start was om 15.00 uur Nederlandse tijd voor honderden wielerfans in Brossard, een voorstad van Montreal aan de andere kant van de rivier Saint Lawrence.

7 uur geleden
München Duitse kandidaat voor Olympische Spelen 2036, 2040, 2044

BADEN-BADEN (ANP) - Het bid van München gaat namens Duitsland meedingen naar de organisatie van de Olympische Spelen in 2036, 2040 of 2044. Dat was zaterdag de uitkomst van een buitengewone ledenvergadering van het Duitse olympisch comité (DOSB) in Baden-Baden. De Duitse president Frank-Walter Steinmeier maakte live op tv bekend dat München de voorkeur kreeg boven Köln-Rhein-Ruhr, het enige andere bid dat nog in de race was na de terugtrekking van Berlijn.

8 uur geleden
Russell blijft ontketende Verstappen net voor en wint GP in Bakoe

BAKOE (ANP) - George Russell heeft de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 nipt gewonnen. De Brit reed van start tot finish aan de leiding in zijn Mercedes op het stratencircuit van Bakoe. Hij moest in de slotfase wel alles op alles zetten om een ontketende Max Verstappen van zich af te houden.

8 uur geleden
Verstappen met nieuwe motor van start in GP Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen is voorzien van een nieuwe motor voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Dat meldde teambaas Laurent Mekies van Red Bull kort voor de start van de race op het stratencircuit van Bakoe. Het betreft wijzigingen die binnen de reglementen vallen, dus de Nederlander heeft geen gridstraf gekregen.

9 uur geleden
Slowakije met staflid van start in wegwedstrijd WK wielrennen

MONTREAL (ANP/BELGA) - Slowakije gaat zondag met een staflid van start in de wegwedstrijd bij de mannen op de wereldkampioenschappen wielrennen. Het land zag meerdere renners opgeven en heeft daarop besloten de 28-jarige Vladimír Kováčik in te zetten.

12 uur geleden