Jakobsen pakt in Ronde van Turkije eerste zege voor nieuwe ploeg
ANTALYA (ANP) - Fabio Jakobsen heeft in de openingsrit van de Ronde van Turkije zijn eerste overwinning geboekt bij zijn nieuwe ploeg dsm-firmenich PostNL. De 27-jarige Nederlander, die begin dit jaar overkwam van Soudal Quick-Step, was in de sprint in Antalya verreweg de snelste. De Belgen Sasha Weemaes en Simon Dehairs werden na 135 kilometer tweede en derde.
Jakobsen noteerde vorig jaar nog zeven overwinningen en in 2022 dertien. Dit jaar zat er tot zondag niet meer in dan de tweede plek in Nokere Koerse een maand geleden.
De Ronde van Turkije duurt nog tot en met volgende week zondag. Maandag rijdt Jakobsen in de leiderstrui opnieuw een vlakke etappe.
'Blij terug te zijn'
Voor Jakobsen is de Ronde van Turkije een bijzondere koers. Hij won er in 2019 al eens een etappe en maakte er twee jaar later zijn rentree na acht maanden afwezigheid door zijn zware val in de Ronde van Polen. "Dit is een mooie koers met altijd veel mensen langs de weg. Ik ben blij om weer terug te zijn."
Ook zei Jakobsen in het interview na afloop dat hij graag eerder zijn eerste zege van het seizoen had geboekt. "Maar ik sta hier nu als een blij man dat ik mijn ploeg de winst heb kunnen bezorgen. We zijn net terug van een goed trainingskamp ter voorbereiding op deze koers en de Giro d'Italia. Ik voel dat mijn benen beter zijn dan aan het begin van het seizoen."
Giro d'Italia
De Ronde van Italië begint over een kleine twee weken.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.
9 minuten geledenPARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.
1 uur geledenSAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).
5 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
19 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
21 uur geleden