Jakobsen pakt in Ronde van Turkije eerste zege voor nieuwe ploeg
ANTALYA (ANP) - Fabio Jakobsen heeft in de openingsrit van de Ronde van Turkije zijn eerste overwinning geboekt bij zijn nieuwe ploeg dsm-firmenich PostNL. De 27-jarige Nederlander, die begin dit jaar overkwam van Soudal Quick-Step, was in de sprint in Antalya verreweg de snelste. De Belgen Sasha Weemaes en Simon Dehairs werden na 135 kilometer tweede en derde.
Jakobsen noteerde vorig jaar nog zeven overwinningen en in 2022 dertien. Dit jaar zat er tot zondag niet meer in dan de tweede plek in Nokere Koerse een maand geleden.
De Ronde van Turkije duurt nog tot en met volgende week zondag. Maandag rijdt Jakobsen in de leiderstrui opnieuw een vlakke etappe.
'Blij terug te zijn'
Voor Jakobsen is de Ronde van Turkije een bijzondere koers. Hij won er in 2019 al eens een etappe en maakte er twee jaar later zijn rentree na acht maanden afwezigheid door zijn zware val in de Ronde van Polen. "Dit is een mooie koers met altijd veel mensen langs de weg. Ik ben blij om weer terug te zijn."
Ook zei Jakobsen in het interview na afloop dat hij graag eerder zijn eerste zege van het seizoen had geboekt. "Maar ik sta hier nu als een blij man dat ik mijn ploeg de winst heb kunnen bezorgen. We zijn net terug van een goed trainingskamp ter voorbereiding op deze koers en de Giro d'Italia. Ik voel dat mijn benen beter zijn dan aan het begin van het seizoen."
Giro d'Italia
De Ronde van Italiƫ begint over een kleine twee weken.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
15 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
23 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden