Jakobsen pakt in Ronde van Turkije eerste zege voor nieuwe ploeg
ANTALYA (ANP) - Fabio Jakobsen heeft in de openingsrit van de Ronde van Turkije zijn eerste overwinning geboekt bij zijn nieuwe ploeg dsm-firmenich PostNL. De 27-jarige Nederlander, die begin dit jaar overkwam van Soudal Quick-Step, was in de sprint in Antalya verreweg de snelste. De Belgen Sasha Weemaes en Simon Dehairs werden na 135 kilometer tweede en derde.
Jakobsen noteerde vorig jaar nog zeven overwinningen en in 2022 dertien. Dit jaar zat er tot zondag niet meer in dan de tweede plek in Nokere Koerse een maand geleden.
De Ronde van Turkije duurt nog tot en met volgende week zondag. Maandag rijdt Jakobsen in de leiderstrui opnieuw een vlakke etappe.
'Blij terug te zijn'
Voor Jakobsen is de Ronde van Turkije een bijzondere koers. Hij won er in 2019 al eens een etappe en maakte er twee jaar later zijn rentree na acht maanden afwezigheid door zijn zware val in de Ronde van Polen. "Dit is een mooie koers met altijd veel mensen langs de weg. Ik ben blij om weer terug te zijn."
Ook zei Jakobsen in het interview na afloop dat hij graag eerder zijn eerste zege van het seizoen had geboekt. "Maar ik sta hier nu als een blij man dat ik mijn ploeg de winst heb kunnen bezorgen. We zijn net terug van een goed trainingskamp ter voorbereiding op deze koers en de Giro d'Italia. Ik voel dat mijn benen beter zijn dan aan het begin van het seizoen."
Giro d'Italia
De Ronde van Italië begint over een kleine twee weken.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
15 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
18 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
19 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
19 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
1 dag geleden