Jakobsen op jacht naar ritzeges in de Tour met Deen Mørkøv
BILBAO (ANP) - Sprinter Fabio Jakobsen krijgt bij zijn ploeg Soudal Quick-Step in de Tour de France hulp van de Deense specialist voor de sprinttrein Michael Mørkøv en van de Belgische wielrenners Yves Lampaert, Tim Declercq en Dries Devenyns. Ook tweevoudig wereldkampioen en zesvoudig etappewinnaar Julian Alaphilippe gaat zaterdag in het Spaanse Bilbao van start bij de Belgische ploeg.
Naast Alaphilippe heeft Soudal Quick-Step ook de Fransman Rémi Cavagna en de Deen Kasper Asgreen opgesteld. Ook van Asgreen, winnaar van de Ronde van Vlaanderen in 2021, wordt verwacht dat hij Jakobsen kan gaan bijstaan in de laatste fase van de race.
Jakobsen won vorig jaar in zijn eerste Tour de eerste massasprint in het Deense Nyborg. Ploeggenoot Lampaert had de dag ervoor de individuele tijdrit in Kopenhagen op zijn naam geschreven en het eerste geel gepakt.
Alaphilippe keert na een jaar afwezigheid terug in de Tour. De Fransman miste vorig jaar de Ronde van Frankrijk. Hij was toen pas net hersteld van een zware val in Luik-Bastenaken-Luik. Een jaar eerder won Alaphilippe de eerste Touretappe en pakte de gele trui. De ploeg won toen ook vier ritten met de Britse sprinter Mark Cavendish.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
2 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
9 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
1 dag geleden