Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jakobsen op jacht naar ritzeges in de Tour met Deen Mørkøv

Jakobsen op jacht naar ritzeges in de Tour met Deen Mørkøv

BILBAO (ANP) - Sprinter Fabio Jakobsen krijgt bij zijn ploeg Soudal Quick-Step in de Tour de France hulp van de Deense specialist voor de sprinttrein Michael Mørkøv en van de Belgische wielrenners Yves Lampaert, Tim Declercq en Dries Devenyns. Ook tweevoudig wereldkampioen en zesvoudig etappewinnaar Julian Alaphilippe gaat zaterdag in het Spaanse Bilbao van start bij de Belgische ploeg.

Naast Alaphilippe heeft Soudal Quick-Step ook de Fransman Rémi Cavagna en de Deen Kasper Asgreen opgesteld. Ook van Asgreen, winnaar van de Ronde van Vlaanderen in 2021, wordt verwacht dat hij Jakobsen kan gaan bijstaan in de laatste fase van de race.

Jakobsen won vorig jaar in zijn eerste Tour de eerste massasprint in het Deense Nyborg. Ploeggenoot Lampaert had de dag ervoor de individuele tijdrit in Kopenhagen op zijn naam geschreven en het eerste geel gepakt.

Alaphilippe keert na een jaar afwezigheid terug in de Tour. De Fransman miste vorig jaar de Ronde van Frankrijk. Hij was toen pas net hersteld van een zware val in Luik-Bastenaken-Luik. Een jaar eerder won Alaphilippe de eerste Touretappe en pakte de gele trui. De ploeg won toen ook vier ritten met de Britse sprinter Mark Cavendish.

Meer uit Sport

Atleet Bonevacia valt uit op 400 meter door hinderende cameraman

METZ (ANP) - Liemarvin Bonevacia is bij indoorwedstrijden in het Franse Metz uitgevallen op de 400 meter. De Nederlands recordhouder (45,48) werd gehinderd door een cameraman, die veel te dicht op de binnenbaan stond. Het ritme van de 36-jarige Bonevacia werd zodanig verstoord dat hij de race niet afmaakte.

21 minuten geleden
Snowboardster Dekker: klein foutje is hier moeilijk te herstellen

LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.

1 uur geleden
Snowboardster Dekker strandt op Spelen in achtste finale

LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.

3 uur geleden
Skiester Johnson wint afdaling na zware crash landgenote Vonn

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.

3 uur geleden
Hockeyers winnen opnieuw moeizaam van Spanje in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.

3 uur geleden
Nederland na verlies in dubbel achter in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.

3 uur geleden
Skiester Vonn crasht al snel tijdens olympische afdaling

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.

4 uur geleden