Jakobsen op jacht naar ritzeges in de Tour met Deen Mørkøv
BILBAO (ANP) - Sprinter Fabio Jakobsen krijgt bij zijn ploeg Soudal Quick-Step in de Tour de France hulp van de Deense specialist voor de sprinttrein Michael Mørkøv en van de Belgische wielrenners Yves Lampaert, Tim Declercq en Dries Devenyns. Ook tweevoudig wereldkampioen en zesvoudig etappewinnaar Julian Alaphilippe gaat zaterdag in het Spaanse Bilbao van start bij de Belgische ploeg.
Naast Alaphilippe heeft Soudal Quick-Step ook de Fransman Rémi Cavagna en de Deen Kasper Asgreen opgesteld. Ook van Asgreen, winnaar van de Ronde van Vlaanderen in 2021, wordt verwacht dat hij Jakobsen kan gaan bijstaan in de laatste fase van de race.
Jakobsen won vorig jaar in zijn eerste Tour de eerste massasprint in het Deense Nyborg. Ploeggenoot Lampaert had de dag ervoor de individuele tijdrit in Kopenhagen op zijn naam geschreven en het eerste geel gepakt.
Alaphilippe keert na een jaar afwezigheid terug in de Tour. De Fransman miste vorig jaar de Ronde van Frankrijk. Hij was toen pas net hersteld van een zware val in Luik-Bastenaken-Luik. Een jaar eerder won Alaphilippe de eerste Touretappe en pakte de gele trui. De ploeg won toen ook vier ritten met de Britse sprinter Mark Cavendish.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
43 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
59 minuten geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars schaatst de 1000 meter op de Olympische Spelen over. De 23-jarige Nederlander werd in zijn rit gehinderd door de Chinees Ziwen Lian.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft woensdag zonder noemenswaardige problemen in totaal 136 ronden gereden met zijn nieuwe Red Bull op de eerste testdag in Bahrein. De viervoudige wereldkampioen in de Formule 1 zette in de middagsessie op het Bahrain International Circuit de tweede tijd neer achter de Brit Lando Norris. De Monegask Charles Leclerc klokte de derde tijd in Sakhir.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.
4 uur geleden