Jakobsen op jacht naar ritzeges in de Tour met Deen Mørkøv
BILBAO (ANP) - Sprinter Fabio Jakobsen krijgt bij zijn ploeg Soudal Quick-Step in de Tour de France hulp van de Deense specialist voor de sprinttrein Michael Mørkøv en van de Belgische wielrenners Yves Lampaert, Tim Declercq en Dries Devenyns. Ook tweevoudig wereldkampioen en zesvoudig etappewinnaar Julian Alaphilippe gaat zaterdag in het Spaanse Bilbao van start bij de Belgische ploeg.
Naast Alaphilippe heeft Soudal Quick-Step ook de Fransman Rémi Cavagna en de Deen Kasper Asgreen opgesteld. Ook van Asgreen, winnaar van de Ronde van Vlaanderen in 2021, wordt verwacht dat hij Jakobsen kan gaan bijstaan in de laatste fase van de race.
Jakobsen won vorig jaar in zijn eerste Tour de eerste massasprint in het Deense Nyborg. Ploeggenoot Lampaert had de dag ervoor de individuele tijdrit in Kopenhagen op zijn naam geschreven en het eerste geel gepakt.
Alaphilippe keert na een jaar afwezigheid terug in de Tour. De Fransman miste vorig jaar de Ronde van Frankrijk. Hij was toen pas net hersteld van een zware val in Luik-Bastenaken-Luik. Een jaar eerder won Alaphilippe de eerste Touretappe en pakte de gele trui. De ploeg won toen ook vier ritten met de Britse sprinter Mark Cavendish.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
4 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
5 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
7 uur geleden