Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jakobsen maakt in kermiskoers einde aan 'bizarre tijd'

Jakobsen maakt in kermiskoers einde aan 'bizarre tijd'

HEUKELUM (ANP) - Fabio Jakobsen vertrekt maandag met zijn ploeggenoten van Deceuninck - Quick-Step naar Italië voor een stage. In augustus brandt het wielerseizoen na de pauze vanwege de coronacrisis weer los en er moet op hoogte worden getraind. Maar eerst start de regerend Nederlands kampioen zondag in het Belgische Rotselaar in de Grote Prijs Vermarc, een kermiskoers die een einde maakt aan een wielerloze periode. Jakobsen heeft er zin in. "Het is niet de grootste koers van de wereld, maar wel de eerste na een bizarre tijd."

Zijn laatste wedstrijd - de GP Monseré - won de 23-jarige renner uit Heukelum. Het was 8 maart en de coronacrisis kondigde zich aan. "Je voelde dat er iets aan zat te komen, maar dat het zo lang zou duren voordat er weer gefietst kon worden had ik niet verwacht." Jakobsen, die zich in 2019 met twee ritzeges in de Ronde van Spanje definitief bij de wereldtop der sprinters voegde, hield de conditie op peil. "Het was vooral zaak mentaal fris te blijven. We wisten dat het seizoen, als het weer op gang zou komen, nog lang gaat duren."

De komende 2,5 week verblijft hij in een hotel op hoogte in Val di Fassa, van waaruit dagelijks de trainingsritten beginnen. "Ik zal wat meer op het vlakke trainen, maar moet wel elke dag weer de klim maken naar het hotel." In het najaar wacht hem de Ronde van Polen en later de Giro d'Italia. "Ja, natuurlijk zou ik graag de Tour rijden, maar die is dit jaar voor sprinters erg lastig. De Giro biedt zeker zes kansen. Logisch dat de ploeg mij daar laat starten."

Zeven overwinningen

Jakobsen manifesteerde zich snel in het profpeloton met zeven overwinningen in 2018. De bevestiging volgde vorig jaar met zeven zeges waaronder het Nederlands kampioenschap en de genoemde ritten in de Vuelta. Zijn zege op de slotdag in Madrid ziet hij als een voorlopig hoogtepunt. "Als sprinter ga je naar een grote ronde om ritten te winnen, maar ook om de bergen over te komen en na drie weken de koers af te sluiten. Die ritzege was mijn grootste prestatie."

Zondag stuurt hij zijn auto naar Rotselaar, waar hij nabij de teambus op een afgesloten terrein parkeert. "Dan omkleden in de bus en verder steeds zo veel mogelijk uit elkaars buurt blijven. Pers en publiek worden op afstand gehouden. Ik denk dat ze via Twitter moeten melden wie er heeft gewonnen."

Drukte

Vrees voor de drukte in het peloton heeft hij niet. "Iedereen zal het snel weer in de vingers hebben. Ik zal wel voorzichtig zijn. Het zijn geen standaardwedstrijden. Kermiskoersen worden vaak gebruikt om te trainen, renners vliegen erin zonder vorm van ploegentactiek."

Over het ingelaste NK, waar hij in augustus alsnog zijn titel verdedigt, is Jakobsen minder enthousiast. "Een soort geasfalteerde veldrit", noemt hij de wedstrijd met dertig rondjes op en rond de VAM-berg. "Als Mathieu van der Poel meedoet is hij de uitgesproken favoriet."

Meer uit Sport

Leerdam ziet haar grote doel uitkomen: superbijzonder moment

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.

2 uur geleden
Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

3 uur geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

3 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

4 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

5 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

5 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

6 uur geleden