
Jakobsen klopt Groenewegen in slotrit Valencia
VALENCIA (ANP) - Sprinter Fabio Jakobsen heeft zijn eerste zege van het seizoen op zak. De Nederlands kampioen van Deceuninck - Quick-Step won de laatste etappe van de Ronde van Valencia. In de massasprint hield hij Dylan Groenewegen, die eerder twee ritten won, achter zich. Jakobsen was bij de zeges van zijn landgenoot telkens als tweede gefinisht. De Duitser John Degenkolb kwam na 97 kilometer van Paterna naar Valencia als derde over de finish.
De eindzege van de Sloveen Tadej Pogacar kwam zoals verwacht niet meer in gevaar. De renner van Team Emirates won net als Groenewegen twee etappes, waaronder de koninginnenrit van zaterdag naar Calpe. Bij de aankomst bergop bleef hij Wout Poels net voor. In het eindklassement had Pogacar vijf tellen voorsprong op de Australiër Jack Haig en de Brit Tao Geoghegan Hart. Poels was de hoogst geklasseerde Nederlander op de zesde plaats.
Jakobsen roemde zijn ploeggenoten die hem in de finale van de korte en hectische rit in positie hadden gebracht. "Met zo'n korte rit weet je dat het tempo in de slotfase hoog ligt. Met de vele bochten was het ook zeer technisch, maar de ploeg heeft me geweldig geholpen. Ik ben blij voor hen en voor mezelf", vertelde de 23-jarige renner uit Heukelum, die vorig jaar onder meer twee ritten in de Ronde van Spanje won. "We wilden dit seizoen goed beginnen. Dat is gelukt."
Jakobsen heeft de Giro d'Italia als hoofddoel dit voorjaar. "Daar wil ik ritten winnen."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De organisatie van Wimbledon heeft het publiek zonder kaartje opgeroepen om vanwege de hitte weg te blijven van het tennispark. Met 34 graden is het de warmste openingsdag ooit van het grandslamtoernooi in Londen. Het vorige hitterecord lag op 29,3 graden.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Formule 1 en autosportfederatie FIA hebben bevestigd dat renstallen in 2026 meer testdagen hebben. De coureurs krijgen in totaal elf dagen om te wennen en te oefenen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB doet een dringende oproep aan de Tweede Kamer om problemen bij veel voetbalverenigingen op te lossen. Volgens de voetbalbond heeft 70 procent van de sportaccommodaties acuut renovatie of verduurzaming nodig.
2 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes wil het liefst na de zomerbreak duidelijkheid hebben over de rijdersbezetting in 2026. Dat liet teambaas Toto Wolff doorschemeren na de Grote Prijs van Oostenrijk op motorsport.com.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Bayern München staat in de kwartfinale van het WK voor clubs. De Duitse kampioen won in het Hard Rock Stadium van Miami met 4-2 van het Braziliaanse Flamengo. Bayern München speelt tegen Paris Saint-Germain om een plek bij de laatste vier.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg is als vierde geëindigd op het EK atletiek voor landen in Madrid. De ploeg met topatleten als Femke Bol, Lieke Klaver en Jessica Schilder moest op de slotdag het brons aan Duitsland laten. De Europese titel ging naar Italië en Polen won zilver.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Xavi Mo-Ajok heeft bij het EK voor landen in Madrid de 200 meter gewonnen. De 22-jarige atleet won in 20,01 seconden voor Eseosa Fostine Desalu uit Italië (20,18) en Toby Harries uit Groot-Brittannië (20.25). Mo-Ajok verbeterde daarmee ook zijn persoonlijk record en bezorgde de ploeg de maximale score van 16 punten voor het klassement.
18 uur geleden