Jake Paul wint bokswedstrijd op punten van Mike Tyson
ARLINGTON (ANP) - YouTuber Jake Paul (27) heeft zijn langverwachte bokswedstrijd tegen bokslegende Mike Tyson (58) gewonnen op punten. Dat beslisten drie juryleden unaniem na acht ronden in de Texaanse stad Arlington.
Er was veel aandacht voor de wedstrijd, de eerste die live door Netflix is uitgezonden en daardoor mogelijk de best bekeken bokswedstrijd in de geschiedenis is.
Veel mensen, onder wie ook Nederlanders, kampten wel met problemen met het streamingplatform voorafgaand en tijdens het duel. Amerikaanse media berichten dat #NetflixCrash in de Verenigde Staten trending was op X.
Jutta Leerdam
Hoeveel mensen de wedstrijd uiteindelijk live hebben bekeken is nog niet bekend. Netflix heeft wereldwijd zo'n 280 miljoen abonnees.
De vriendin van Jake Paul is de Nederlandse langebaanschaatsster Jutta Leerdam. Ook zij was in Arlington bij het duel. "Fight night ready", schreef ze voorafgaand aan het gevecht op TikTok bij een filmpje met de YouTuber.
Klap
Tyson en Paul hadden elkaar in aanloop naar de wedstrijd flink uitgedaagd. De 58-jarige bokser gaf Paul deze week een klap in het gezicht op het podium en verklaarde vervolgens: "Het praten is voorbij."
Paul sneerde vervolgens dat hij de tik niet had gevoeld. "Hij is een boze kleine elf", zei hij voor de camera over zijn veel oudere rivaal. "Het is nu persoonlijk. Hij gaat eraan."
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
2 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
16 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
1 dag geleden