Jakarta voert opnieuw een gedeeltelijke lockdown in door corona
JAKARTA (ANP/AFP) - De autoriteiten in de Indonesische hoofdstad Jakarta hebben maandag opnieuw een gedeeltelijke lockdown ingevoerd vanwege toenemende coronabesmettingen in de metropool. Iedereen die positief test op Covid-19 moet in isolatie.
De gouverneur van Jakarta, Anies Baswedan, zei dat de stad vanaf maandag de grootschalige sociale beperkingen gedurende twee weken zou hervatten en noemde het een noodzakelijke maatregel om te voorkomen dat het gezondheidssysteem instort.
Niet-essentiële bedrijven mogen slechts met een capaciteit van 25 procent werken, restaurants mogen alleen afhaalmaaltijden serveren en scholen, parken en toeristische plekken moeten worden gesloten.
Toename besmettingen
Jakarta introduceerde begin april voor het eerst coronavirusbeperkingen, maar begon ze in juni te versoepelen. Weken later zag de hoofdstad echter een sterke toename van nieuwe Covid-19-gevallen.
Duizenden militairen en politieagenten worden ingezet om de beperkingen af te dwingen die voorheen vaak werden geschonden.
Indonesië is het land dat in Zuidoost-Azië het hardst door het coronavirus wordt getroffen, met 221.523 besmettingen en 8841 doden. Jakarta meldde meer dan 55.000 gevallen en bijna 1500 doden.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela heeft bekendgemaakt dat Washington een vlucht met uitgewezen Venezolanen naar Caracas heeft geschrapt. Het toestel zou zoals gebruikelijk vrijdag op de internationale luchthaven Maiquetía landen. Maar die is volgens het Venezolaanse ministerie van Binnenlandse Zaken door de VS eenzijdig opgeschort.
37 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Een rechtbank in Moskou heeft meerdere topfiguren van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bij verstek veroordeeld tot lange celstraffen.
1 uur geledenASHGABAT (ANP/RTR) - Turkije heeft tegen Rusland gezegd dat een gedeeltelijk staakt-het-vuren in de oorlog met Oekraïne kan bijdragen aan het oplossen van het conflict. Dat bestand zou zich dan met name moeten richten op de gevechten rond kritieke energie-infrastructuur en havengebieden. De presidenten Erdogan en Poetin spraken elkaar in de marge van een top in Turkmenistan, waar ook Iran aanwezig is.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de prominente activiste Narges Mohammadi opnieuw opgepakt, zeggen haar aanhangers. De Nobelprijswinnaar zat sinds 2021 vast, maar werd een jaar geleden tijdelijk uit de gevangenis vrijgelaten wegens medische redenen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne kan uiterlijk op 1 januari 2027 toetreden tot de Europese Unie, staat volgens bronnen in het recentste ontwerp van een vredesvoorstel voor Oekraïne. De regels voor EU-toetreding zouden daar speciaal voor worden aangepast, meldden bronnen die op de hoogte zijn van de inhoud van het document aan de Financial Times. Er wordt momenteel druk onderhandeld over een vredesplan, maar de inhoud ervan is niet bekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook niet-Noord-Europese landen moeten over de brug komen met steun voor Oekraïne, vindt de nummer twee van de NAVO, Radmila Sjekerinska. Oekraïne kan het niet af met enkel de hulp van Nederland en wat andere vooral Noord-Europese landen, zegt de plaatsvervanger van NAVO-chef Mark Rutte.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Kremlin-topadviseur Joeri Oesjakov zegt dat een bestand in Oekraïne alleen mogelijk is na het vertrek van Oekraïense troepen uit de Donbas, bericht de Russische krant Kommersant. Dit gebied in Oost-Oekraïne behoort volgens hem volledig bij Rusland.
4 uur geleden