Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jakarta voert opnieuw een gedeeltelijke lockdown in door corona

Jakarta voert opnieuw een gedeeltelijke lockdown in door corona

JAKARTA (ANP/AFP) - De autoriteiten in de Indonesische hoofdstad Jakarta hebben maandag opnieuw een gedeeltelijke lockdown ingevoerd vanwege toenemende coronabesmettingen in de metropool. Iedereen die positief test op Covid-19 moet in isolatie.

De gouverneur van Jakarta, Anies Baswedan, zei dat de stad vanaf maandag de grootschalige sociale beperkingen gedurende twee weken zou hervatten en noemde het een noodzakelijke maatregel om te voorkomen dat het gezondheidssysteem instort.

Niet-essentiële bedrijven mogen slechts met een capaciteit van 25 procent werken, restaurants mogen alleen afhaalmaaltijden serveren en scholen, parken en toeristische plekken moeten worden gesloten.

Toename besmettingen

Jakarta introduceerde begin april voor het eerst coronavirusbeperkingen, maar begon ze in juni te versoepelen. Weken later zag de hoofdstad echter een sterke toename van nieuwe Covid-19-gevallen.

Duizenden militairen en politieagenten worden ingezet om de beperkingen af te dwingen die voorheen vaak werden geschonden.

Indonesië is het land dat in Zuidoost-Azië het hardst door het coronavirus wordt getroffen, met 221.523 besmettingen en 8841 doden. Jakarta meldde meer dan 55.000 gevallen en bijna 1500 doden.

Meer uit Buitenland

Trump verleent gratie aan oud-president van Honduras

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd de voormalige Hondurese president Juan Orlando Hernández gratie te verlenen. Hernández zit in de Verenigde Staten een gevangenisstraf van 45 jaar uit voor drugssmokkel.

31 minuten geleden
Rechterhand Oekraïense president stapt op na corruptieschandaal

KYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).

7 uur geleden
Israël doodt militanten bij ontmantelingspoging tunnels Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.

9 uur geleden
Reddingswerkzaamheden in volle gang na zware overstromingen Azië

JAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.

10 uur geleden
Meer arrestaties na dodelijke brand in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.

10 uur geleden
Orbán zegt dat Rusland belangrijke energieleverancier blijft

MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.

11 uur geleden
Veroordeelde verkrachter Pelicot is op zoek naar uitgever

PARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.

11 uur geleden