Jahanbakhsh vervangt geschorste Kökcü bij Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Alireza Jahanbakhsh heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen AZ een basisplaats bij Feyenoord. De rechtsbuiten doet mee in plaats van de geschorste aanvoerder Orkun Kökcü.
Javairô Dilrosun, vorig weekeinde in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen sc Heerenveen nog rechtsbuiten, schuift een linie terug en speelt samen met Mats Wieffer en Quinten Timber op het middenveld. Jahanbakhsh vormt de voorhoede met spits Santiago Giménez en linksbuiten Oussama Idrissi.
Trainer Arne Slot heeft zijn basiselftal verder ongewijzigd gelaten.
AZ-trainer Pascal Jansen kiest voor dezelfde elf spelers als vorig weekeinde tegen Excelsior. Hij had ook geen reden iets aan te passen. AZ won met liefst 5-0.
Aanvoerder Jordy Clasie staat samen met de onlangs van Sparta Rotterdam overgekomen Sven Mijnans en Tijjani Reijnders op het middenveld. De jonge Wouter Goes (18) voetbalt opnieuw met Pantelis Hatzidiakos in het centrum van de verdediging.
Feyenoord begint het duel in De Kuip met een voorsprong van 2 punten op nummer 2 AZ. Eerder dit seizoen won Feyenoord de uitwedstrijd tegen AZ met 3-1.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
1 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
9 uur geleden