Jahanbakhsh vervangt geschorste Kökcü bij Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Alireza Jahanbakhsh heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen AZ een basisplaats bij Feyenoord. De rechtsbuiten doet mee in plaats van de geschorste aanvoerder Orkun Kökcü.
Javairô Dilrosun, vorig weekeinde in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen sc Heerenveen nog rechtsbuiten, schuift een linie terug en speelt samen met Mats Wieffer en Quinten Timber op het middenveld. Jahanbakhsh vormt de voorhoede met spits Santiago Giménez en linksbuiten Oussama Idrissi.
Trainer Arne Slot heeft zijn basiselftal verder ongewijzigd gelaten.
AZ-trainer Pascal Jansen kiest voor dezelfde elf spelers als vorig weekeinde tegen Excelsior. Hij had ook geen reden iets aan te passen. AZ won met liefst 5-0.
Aanvoerder Jordy Clasie staat samen met de onlangs van Sparta Rotterdam overgekomen Sven Mijnans en Tijjani Reijnders op het middenveld. De jonge Wouter Goes (18) voetbalt opnieuw met Pantelis Hatzidiakos in het centrum van de verdediging.
Feyenoord begint het duel in De Kuip met een voorsprong van 2 punten op nummer 2 AZ. Eerder dit seizoen won Feyenoord de uitwedstrijd tegen AZ met 3-1.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
19 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
20 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
23 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden