Jahanbakhsh vervangt geschorste Kökcü bij Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Alireza Jahanbakhsh heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen AZ een basisplaats bij Feyenoord. De rechtsbuiten doet mee in plaats van de geschorste aanvoerder Orkun Kökcü.
Javairô Dilrosun, vorig weekeinde in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen sc Heerenveen nog rechtsbuiten, schuift een linie terug en speelt samen met Mats Wieffer en Quinten Timber op het middenveld. Jahanbakhsh vormt de voorhoede met spits Santiago Giménez en linksbuiten Oussama Idrissi.
Trainer Arne Slot heeft zijn basiselftal verder ongewijzigd gelaten.
AZ-trainer Pascal Jansen kiest voor dezelfde elf spelers als vorig weekeinde tegen Excelsior. Hij had ook geen reden iets aan te passen. AZ won met liefst 5-0.
Aanvoerder Jordy Clasie staat samen met de onlangs van Sparta Rotterdam overgekomen Sven Mijnans en Tijjani Reijnders op het middenveld. De jonge Wouter Goes (18) voetbalt opnieuw met Pantelis Hatzidiakos in het centrum van de verdediging.
Feyenoord begint het duel in De Kuip met een voorsprong van 2 punten op nummer 2 AZ. Eerder dit seizoen won Feyenoord de uitwedstrijd tegen AZ met 3-1.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
10 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
12 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Gonzalo García heeft Real Madrid aan een thuiszege op Real Betis geholpen. De 21-jarige Spaanse vervanger van de geblesseerde spits Kylian Mbappé maakte drie van de vijf doelpunten voor zijn ploeg (5-1).
14 uur geleden