Jaguar Land Rover boekt verlies door chiptekort
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Jaguar Land Rover heeft het afgelopen kwartaal verlies geboekt. Het wereldwijde chiptekort, dat de hele autosector plaagt, zat ook Jaguar flink dwars. De verkoop van de Britse autobouwer viel tegen omdat er veel minder voertuigen konden worden geproduceerd dan gepland.
Jaguar Land Rover, onderdeel van het Indiase Tata Motors, heeft drie fabrieken in het Verenigd Koninkrijk voor de assemblage van auto's. Daarvan lagen er eind april nog twee stil vanwege het tekort aan chips. Ook veel andere automerken hebben productie tijdelijk moeten stilleggen.
De autobouwer verwacht dat het chiptekort in het lopende kwartaal voor nog meer problemen gaat zorgen. "Het kan ertoe leiden dat de verkoop ongeveer 50 procent lager zal zijn dan gepland", schrijft Jaguar in een toelichting op de cijfers.
Verkoop
Jaguar Land Rover heeft bijna 85.000 voertuigen verkocht in het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar. Dat waren er zo'n 30.000 minder dan gepland. Er werden wel veel meer auto's verkocht dan vorig jaar. Toen was de verkoop ingestort door de coronacrisis. In de afgelopen periode werden in Europa ruim twee keer zoveel voertuigen verhandeld en in het Verenigd Koninkrijk bijna drie keer zoveel.
JLR boekte in de drie maanden tot 30 juni een verlies van 44,5 miljard roepie, omgerekend ruim 500 miljoen euro. In dezelfde periode vorig jaar werd nog bijna een miljard euro verlies geboekt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse ondernemer Do Kwon, de bedenker van TerraUSD, is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf voor wat een rechter in New York een "epische fraude" noemde. Do Kwon zat achter twee digitale valuta die in 2022 naar schatting 40 miljard dollar (ruim 34 miljard euro) aan waarde verloren.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een decreet ondertekend dat gericht is op het dwarsbomen van staatsregulering van kunstmatige intelligentie. Trump zei dat de maatregel noodzakelijk is om de opkomende technologie te ondersteunen en een lappendeken van staatsregulering tegen te gaan, waarvan de industrie vreest dat die de groei zal belemmeren.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.
12 uur geleden