Jagers willen met vogelgriep besmette wilde dieren opruimen
AMERSFOORT (ANP) - De Jagersvereniging wil helpen bij het opsporen en opruimen van door vogelgriep overleden wilde dieren. De ruim 27.000 aangesloten jagers willen dan wel dat het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit LNV voor beschermende kleding, mondkapjes en handschoenen zorgt. Ook sluit de vereniging zich aan bij het pleidooi van de Dierenbescherming dat er een protocol moet komen voor het vervoer en opslaan van zieke of dode dieren.
Volgens directeur Willem Schimmelpenninck van de Jagersvereniging zijn jagers "jaarrond de gratis oren en ogen in het hele Nederlandse buitengebied." Jagers zien volgens hem vaak als eerste dat er iets aan de hand is met dieren in een bepaald gebied. Vogelgriep treft vooral vogels, maar er zijn ook al aan vogelgriep overleden vossen en andere dieren gevonden.
Het is belangrijk dat besmette en dode dieren zo snel mogelijk worden opgeruimd om het aantal besmettingen in de hand te houden. Ook honden en katten kunnen besmet raken. De Tweede Kamer praat donderdag met minister Henk Staghouwer van LNV.
Meer uit Binnenland
GROENLO (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die dinsdag bij een verkooppunt in Groenlo (Gelderland) is weggehaald, was opgeteld 10.000 kilo. Die hoeveelheid ligt ruim boven wat volgens de vergunning is toegestaan, meldt de politie woensdag. Het gaat om zowel consumentenvuurwerk als professioneel vuurwerk.
55 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt niet langer voor plaatselijke gladheid. Code geel is rond het middaguur beëindigd in de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg, en daarmee staat het hele land nu weer op het laagste niveau, code groen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - De wegen in het westen en noorden van het land worden weer begaanbaar na de gladheid van woensdagochtend. In de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg geldt nog wel code geel. De waarschuwing van het KNMI duurt vooralsnog tot het middaguur.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Twaalf rijexamens zijn woensdagochtend uitgesteld door gladheid. Een woordvoerster van het CBR zei dat de meeste rijexamens wel konden doorgaan. "Het gaat om een klein aantal dat niet door kon gaan. We hebben honderden examens op een dag."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wegen blijven woensdagochtend nog iets langer glad. Het KNMI heeft code geel, die in de meeste provincies tot 10.00 uur gold, met een uur verlengd. In Limburg en Noord-Brabant kan de gladheid tot 12.00 uur duren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat meldt dat er op verschillende snelwegen ongelukken zijn gebeurd door de gladheid. Vooral op de A58 in Zeeland en West-Brabant was het raak. Daar waren elf aanrijdingen. Door de gladheid was de A58 (Vlissingen-Bergen op Zoom) in beide richtingen tijdelijk dicht tussen Middelburg-Oost en het knooppunt Stelleplas. Die weg is inmiddels weer open, laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op meerdere plekken in het land hebben woensdagochtend minder treinen gereden door ijs aan de bovenleiding. De verstoringen waren in de loop van de ochtend voorbij.
6 uur geleden