Jagers willen met vogelgriep besmette wilde dieren opruimen
AMERSFOORT (ANP) - De Jagersvereniging wil helpen bij het opsporen en opruimen van door vogelgriep overleden wilde dieren. De ruim 27.000 aangesloten jagers willen dan wel dat het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit LNV voor beschermende kleding, mondkapjes en handschoenen zorgt. Ook sluit de vereniging zich aan bij het pleidooi van de Dierenbescherming dat er een protocol moet komen voor het vervoer en opslaan van zieke of dode dieren.
Volgens directeur Willem Schimmelpenninck van de Jagersvereniging zijn jagers "jaarrond de gratis oren en ogen in het hele Nederlandse buitengebied." Jagers zien volgens hem vaak als eerste dat er iets aan de hand is met dieren in een bepaald gebied. Vogelgriep treft vooral vogels, maar er zijn ook al aan vogelgriep overleden vossen en andere dieren gevonden.
Het is belangrijk dat besmette en dode dieren zo snel mogelijk worden opgeruimd om het aantal besmettingen in de hand te houden. Ook honden en katten kunnen besmet raken. De Tweede Kamer praat donderdag met minister Henk Staghouwer van LNV.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Solvinity, het bedrijf achter DigiD, gaat in beroep tegen het verbod op overname door het Amerikaanse Kyndryl dat staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) vorige maand oplegde. Dat bevestigt een woordvoerder van de bewindsvrouw na berichtgeving door NRC.
1 uur geledenVRIEZENVEEN (ANP) - Een demonstratie in het centrum van het Overijsselse Vriezenveen tegen de komst van asielzoekers is dinsdagavond rustig en zonder incidenten verlopen. Op het Manitobaplein voor het gemeentehuis verzamelden zich ongeveer honderd mensen, zag een ANP-verslaggever. Rond 21.00 uur waren de meeste mensen weer vertrokken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verdachten die het minder goed voor elkaar hebben, krijgen gemiddeld zwaardere straffen dan mensen die het sociaaleconomisch beter hebben. Het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) meldt dat op basis van eigen onderzoeken naar het strafrecht.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Museum Boijmans Van Beuningen gaat de overleden kunstenaar en tv-maker Wim T. Schippers eren met een nieuwe uitvoering van zijn iconische pindakaasvloer. Dat laat een woordvoerder dinsdag weten aan het ANP. De Pindakaasvloer wordt in juli opnieuw gemaakt in het Depot van het Rotterdamse museum.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie verwijt de verdachte van het dodelijke ongeval in het Zeeuwse Vogelwaarde roekeloosheid. Dat is juridisch de zwaarste vorm van schuld bij een verkeersongeval, bevestigt het OM na berichtgeving van Omroep Zeeland. Waarom de 19-jarige bestuurder daarvan wordt verdacht, wil het OM op dit moment niet delen.
6 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse minister-president Mike Eman heeft aangekondigd dat hij zijn functie op 1 januari 2027 neerlegt. Hij wordt dit jaar op 1 september 65 jaar en wil zijn positie in handen geven van de "nieuwe generatie". Op het eiland is dinsdag verbaasd gereageerd op de stap van de leider van de Arubaanse Volkspartij (AVP).
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De inlogproblemen waar de NS dinsdag mee kampte, zijn verholpen. Er was sprake van een ict-storing die in de nacht was opgetreden, waardoor niet iedereen kon inloggen op het persoonlijke account bij het bedrijf. Volgens een woordvoerder speelde de drukte van maandag hierbij een rol.
7 uur geleden