Jagers willen met vogelgriep besmette wilde dieren opruimen
AMERSFOORT (ANP) - De Jagersvereniging wil helpen bij het opsporen en opruimen van door vogelgriep overleden wilde dieren. De ruim 27.000 aangesloten jagers willen dan wel dat het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit LNV voor beschermende kleding, mondkapjes en handschoenen zorgt. Ook sluit de vereniging zich aan bij het pleidooi van de Dierenbescherming dat er een protocol moet komen voor het vervoer en opslaan van zieke of dode dieren.
Volgens directeur Willem Schimmelpenninck van de Jagersvereniging zijn jagers "jaarrond de gratis oren en ogen in het hele Nederlandse buitengebied." Jagers zien volgens hem vaak als eerste dat er iets aan de hand is met dieren in een bepaald gebied. Vogelgriep treft vooral vogels, maar er zijn ook al aan vogelgriep overleden vossen en andere dieren gevonden.
Het is belangrijk dat besmette en dode dieren zo snel mogelijk worden opgeruimd om het aantal besmettingen in de hand te houden. Ook honden en katten kunnen besmet raken. De Tweede Kamer praat donderdag met minister Henk Staghouwer van LNV.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
10 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.
12 uur geledenASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.
13 uur geleden