Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jacobs nieuwe technisch directeur gedegradeerd Willem II

Jacobs nieuwe technisch directeur gedegradeerd Willem II

TILBURG (ANP) - Willem II heeft in Teun Jacobs een nieuwe technisch directeur aangesteld. De 38-jarige Jacobs volgt Joris Mathijsen op, die begin maart op non-actief werd gesteld. Willem II degradeerde zondag tijdens de laatste speelronde van de Eredivisie naar de Keuken Kampioen Divisie.

Jacobs, die tot voor kort technisch manager was bij Almere City FC, ondertekende in Tilburg een contract voor twee jaar. "Natuurlijk had ik zoals iedereen hier liever gezien dat de club erin was gebleven, maar dat is helaas niet de realiteit. Terugkeren naar de Eredivisie is gezien de status van de club een logische ambitie", aldus Jacobs, die ook werkte in de jeugdopleiding van NEC en bij de KNVB.

Willem II besloot begin maart om hoofdtrainer Fred Grim te ontslaan en technisch directeur Mathijsen op non-actief te zetten. Enkele weken later werd de oud-international van Oranje ontslagen.

Geen Eredivisie

Onder leiding van trainer Kevin Hofland slaagde Willem II er niet in zich te handhaven in de Eredivisie. De Tilburgers wonnen op de slotdag weliswaar met 3-0 van FC Utrecht, maar omdat de concurrenten Fortuna Sittard en Sparta Rotterdam ook wonnen, verdwijnt Willem II na acht jaar uit de hoogste afdeling.

De 'Tricolores' presenteerden met Arjan Swinkels ook een nieuwe hoofd jeugdopleiding. De 37-jarige Swinkels komt zelf uit de opleiding van Willem II en was jarenlang aanvoerder van de hoofdmacht. De oud-verdediger, die ook voor Roda JC, VVV-Venlo en enkele Belgische clubs speelde, keert nu terug in Tilburg om samen met manager Robby Hendriks de jeugdopleiding te leiden. Swinkels volgt Bastiaan Riemersma op.

Meer uit Voetbal

Infantino steunt Surinaamse voetballers na racisme in Guatemala

ZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft zijn steun uitgesproken voor het Surinaamse voetbalelftal vanwege racistische incidenten tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Guatemala. Dat laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond dinsdag weten aan het ANP.

32 minuten geleden
Messi voor afscheid: ik vertrek in vrede, ik heb alles gegeven

BUENOS AIRES (ANP) - "Het moment is gekomen. Ik vertrek in vrede. Ik heb alles gegeven." Zo begint Lionel Messi aan een afscheidsboodschap voorafgaand aan zijn laatste wedstrijd in het shirt van Argentinië. De 39-jarige Messi, die door velen wordt beschouwd als de beste voetballer aller tijden, speelt in de nacht van dinsdag op woensdag in het Estadio Monumental in Buenos Aires zijn afscheidswedstrijd tegen Benin.

40 minuten geleden
Le Monde: FIFA liet niet-speelgerechtigde Congolees op WK spelen

PARIJS (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA zou een speler van Congo hebben laten meespelen op het WK en in kwalificatiewedstrijden, terwijl hij niet speelgerechtigd was. Dat meldt Le Monde dinsdag op basis van documenten die zijn ingezien door de Franse krant. Het zou gaan om doelman Lionel Mpasi (32), die in Franse jeugdelftallen heeft gespeeld. Mpasi zou het proces van overstappen van Frankrijk naar Congo nooit volledig hebben afgerond, waardoor hij niet speelgerechtigd zou zijn geweest voor Congo.

1 uur geleden
'Geen onderschatting' bij voetbalsters voor duel met Hongarije

ZEIST (ANP) - Volgens bondscoach Arjan Veurink leeft er bij de voetbalsters van Oranje "geen enkele vorm van onderschatting" voor de WK-kwalificatieduels met Hongarije. De nummer 45 van de wereld is de laagstgerangschikte tegenstander voor de 'Leeuwinnen' onder Veurink. "Wij nemen het uiterst serieus. Deze wedstrijden gaan erom", zei de coach tijdens een persconferentie in Zeist.

1 uur geleden
PSV boekt nettowinst van 7 miljoen euro over seizoen 2025-2026

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft over afgelopen seizoen een nettowinst van bijna 7 miljoen euro geboekt. Dat blijkt uit het jaarverslag dat de Eindhovense voetbalclub dinsdag openbaar heeft gemaakt. Het eigen vermogen van de landskampioen is gestegen naar 55 miljoen euro.

2 uur geleden
UEFA onderzoekt vermeend spuugincident tijdens Ierland - Israël

NYON (ANP) - De UEFA gaat een vermeend spuugincident tijdens de Nations League-wedstrijd tussen Ierland en Israël van afgelopen zondag onderzoeken. Dat bevestigt een woordvoerder van de Europese voetbalbond dinsdag aan het ANP. Bij het ingaan van de rust zou een Israëlische speler een staflid van de Ierse selectie hebben bespuugd. De Israëlische voetbalbond ontkent dat het incident heeft plaatsgevonden.

3 uur geleden
Noorse voetbalbond dient serie klachten in bij FIFA

OSLO (ANP) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft een serie klachten ingediend bij twee commissies van de FIFA. Dat heeft de bond dinsdag bekendgemaakt in een uitgebreide verklaring. De klachten hebben betrekking op drie onderwerpen: de FIFA-vredesprijs, de ingetrokken schorsing van Folarin Balogun tijdens het WK en het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan rond FIFA Forward Enterprise.

5 uur geleden