Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jacobs nieuwe technisch directeur gedegradeerd Willem II

Jacobs nieuwe technisch directeur gedegradeerd Willem II

TILBURG (ANP) - Willem II heeft in Teun Jacobs een nieuwe technisch directeur aangesteld. De 38-jarige Jacobs volgt Joris Mathijsen op, die begin maart op non-actief werd gesteld. Willem II degradeerde zondag tijdens de laatste speelronde van de Eredivisie naar de Keuken Kampioen Divisie.

Jacobs, die tot voor kort technisch manager was bij Almere City FC, ondertekende in Tilburg een contract voor twee jaar. "Natuurlijk had ik zoals iedereen hier liever gezien dat de club erin was gebleven, maar dat is helaas niet de realiteit. Terugkeren naar de Eredivisie is gezien de status van de club een logische ambitie", aldus Jacobs, die ook werkte in de jeugdopleiding van NEC en bij de KNVB.

Willem II besloot begin maart om hoofdtrainer Fred Grim te ontslaan en technisch directeur Mathijsen op non-actief te zetten. Enkele weken later werd de oud-international van Oranje ontslagen.

Geen Eredivisie

Onder leiding van trainer Kevin Hofland slaagde Willem II er niet in zich te handhaven in de Eredivisie. De Tilburgers wonnen op de slotdag weliswaar met 3-0 van FC Utrecht, maar omdat de concurrenten Fortuna Sittard en Sparta Rotterdam ook wonnen, verdwijnt Willem II na acht jaar uit de hoogste afdeling.

De 'Tricolores' presenteerden met Arjan Swinkels ook een nieuwe hoofd jeugdopleiding. De 37-jarige Swinkels komt zelf uit de opleiding van Willem II en was jarenlang aanvoerder van de hoofdmacht. De oud-verdediger, die ook voor Roda JC, VVV-Venlo en enkele Belgische clubs speelde, keert nu terug in Tilburg om samen met manager Robby Hendriks de jeugdopleiding te leiden. Swinkels volgt Bastiaan Riemersma op.

Meer uit Voetbal

Landskampioen PSV ontvangt Fortuna Sittard in eerste speelronde

ZEIST (ANP) - Landskampioen PSV neemt het in de eerste speelronde van het nieuwe seizoen in de Eredivisie op tegen Fortuna Sittard. De wedstrijd in het Philips Stadion is vastgesteld op zaterdag 8 augustus om 20.00 uur. Dat meldt de Eredivisie CV.

1 uur geleden
Iran reist dag voor eerste WK-wedstrijd naar Verenigde Staten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse voetbalelftal reist een dag voor de eerste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap naar de Verenigde Staten. Dat heeft de Iraanse voetbalbond dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Verdediger Rots van FC Twente naar Hoffenheim

ENSCHEDE (ANP) - Verdediger Mats Rots verruilt per direct FC Twente voor Hoffenheim. Volgens de Duitse club tekende de 20-jarige jeugdinternational "een langdurig contract". Hoffenheim werd afgelopen seizoen vijfde in de Bundesliga.

5 uur geleden
Ajax moet vergoeding betalen aan scoutingsbureau voor transfers

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet alsnog een vergoeding betalen aan scoutingsbureau GIC voor de transfer van Lisandro Martínez en Antony naar Manchester United in 2022. Dat heeft het gerechtshof Amsterdam dinsdag bepaald. De rechtbank wees eerder de vordering van GIC af.

5 uur geleden
Spanje verslaat Peru in laatste oefenduel voor WK voetbal

PUEBLA (ANP) - Spanje heeft zijn laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK voetbal gewonnen van Peru. In de Mexicaanse stad Puebla werd het 3-1 voor de regerend Europees kampioen.

11 uur geleden
Reserves van Oranje verliezen van tweede keus Oezbekistan

NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.

18 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt eerste duel van de VS op het WK

LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.

19 uur geleden