Jack Ma verbreekt stilte en wil koerswijziging Alibaba
HANGZHOU (ANP/BLOOMBERG) - Jack Ma, de in ongenade gevallen oprichter van het Chinese techconcern Alibaba, heeft voor het eerst in drie jaar weer van zich laten horen. In een bericht op een digitaal prikbord aan het Alibaba-personeel drong de miljardair aan op een koerswijziging bij Alibaba.
Ma hield in oktober 2020 een toespraak waarin hij kritiek uitte op het Chinese partijbestuur. Dat werd hem niet in dank afgenomen. Kort daarna openden de Chinese autoriteiten een onderzoek naar Alibaba en verdween Ma uit het openbare leven.
Het is niet duidelijk of Ma expliciete goedkeuring heeft gekregen van de autoriteiten om een meer publieke rol te hervatten, of dat hij simpelweg niet langer kon zwijgen over de strategie van het bedrijf.
Bericht Ma
Begin dit jaar werd bekend dat hij niet langer de controle had over de mede door hem opgerichte betaaldienst Ant Group. Naar verluidt hoopte hij zo een eind te maken aan de campagne die de Chinese regering al enkele jaren voert om de macht van grote techbedrijven als Alibaba en Ant aan banden te leggen. Beide concerns kregen de afgelopen jaren forse boetes opgelegd voor belastingontwijking en misbruik van gebruikersgegevens.
Ma spreekt in zijn bericht het vertrouwen uit dat de ruim 220.000 medewerkers van Alibaba met "vastberadenheid en hard werk" de successen uit het verleden weer kunnen doen herleven. "Elk geweldig bedrijf wordt in de winter geboren", schrijft Ma.
Achterop geraakt
Alibaba, ooit het waardevolste bedrijf in China, is ver achterop geraakt bij concurrenten als PDD en ByteDance, de moedermaatschappijen van respectievelijk koopjeswinkel Temu en socialemediaplatform TikTok.
Ma's jarenlange afwezigheid onderstreepte het wantrouwen dat ondernemers en investeerders jegens Peking koesteren.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
18 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.
19 uur geleden