Jack Ma verbreekt stilte en wil koerswijziging Alibaba
HANGZHOU (ANP/BLOOMBERG) - Jack Ma, de in ongenade gevallen oprichter van het Chinese techconcern Alibaba, heeft voor het eerst in drie jaar weer van zich laten horen. In een bericht op een digitaal prikbord aan het Alibaba-personeel drong de miljardair aan op een koerswijziging bij Alibaba.
Ma hield in oktober 2020 een toespraak waarin hij kritiek uitte op het Chinese partijbestuur. Dat werd hem niet in dank afgenomen. Kort daarna openden de Chinese autoriteiten een onderzoek naar Alibaba en verdween Ma uit het openbare leven.
Het is niet duidelijk of Ma expliciete goedkeuring heeft gekregen van de autoriteiten om een meer publieke rol te hervatten, of dat hij simpelweg niet langer kon zwijgen over de strategie van het bedrijf.
Bericht Ma
Begin dit jaar werd bekend dat hij niet langer de controle had over de mede door hem opgerichte betaaldienst Ant Group. Naar verluidt hoopte hij zo een eind te maken aan de campagne die de Chinese regering al enkele jaren voert om de macht van grote techbedrijven als Alibaba en Ant aan banden te leggen. Beide concerns kregen de afgelopen jaren forse boetes opgelegd voor belastingontwijking en misbruik van gebruikersgegevens.
Ma spreekt in zijn bericht het vertrouwen uit dat de ruim 220.000 medewerkers van Alibaba met "vastberadenheid en hard werk" de successen uit het verleden weer kunnen doen herleven. "Elk geweldig bedrijf wordt in de winter geboren", schrijft Ma.
Achterop geraakt
Alibaba, ooit het waardevolste bedrijf in China, is ver achterop geraakt bij concurrenten als PDD en ByteDance, de moedermaatschappijen van respectievelijk koopjeswinkel Temu en socialemediaplatform TikTok.
Ma's jarenlange afwezigheid onderstreepte het wantrouwen dat ondernemers en investeerders jegens Peking koesteren.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
40 minuten geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
11 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
13 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
13 uur geleden