Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jacht Abramovitsj in Nederland in onderhoud, stelt The Guardian

Jacht Abramovitsj in Nederland in onderhoud, stelt The Guardian

VLISSINGEN (ANP) - Een luxejacht van Roman Abramovitsj ligt momenteel in Nederland voor onderhoud, stelt de Britse krant The Guardian. De Russische oligarch droeg het eigendom van het schip op de dag van de Russische invasie over aan een bevriende Rus, maar dat zou vooral zijn gedaan om sancties te ontlopen. Het schip zou niet behoren tot de jachten die eerder deze week door Nederland aan de ketting zijn gelegd.

De 50 meter lange Aquamarine ligt bij een werf van scheepsbouwer Damen in Vlissingen, meldt The Guardian. Het jacht werd vorig jaar opgeleverd door jachtbouwer Heesen. Ten tijde van de bouw schatte het lifestylemagazine Robb Report de waarde op zo'n 37 miljoen dollar.

De Aquamarine is sinds 24 maart eigendom van het bedrijf MHC Jersey, dat op zijn beurt eigendom is van David Davidovitsj. Hij is een zakenman met nauwe banden met Abramovitsj, die het jacht tot die datum via een bedrijf in bezit had. Davidovitsj is ook de eigenaar van Norma Investments, een investeringsmaatschappij die ook eerder in handen was van Abramovitsj.

Volgens een bron van The Guardian bij Damen is de werf op 10 maart gestopt met het werk aan het jacht. Dat was de dag dat het Verenigd Koninkrijk Abramovitsj op de sanctielijst zette. Alleen de scheepsbemanning voert nog werkzaamheden uit aan boord van het schip.

De Aquamarine is het vijfde jacht waarvan recent duidelijk is geworden dat het aan Abramovitsj toebehoort. Twee megajachten van de voormalige Chelsea-eigenaar weken uit naar Turkije om Europese sancties te ontlopen. Twee kleinere jachten liggen voor anker bij het Caribische eiland Antigua.

Meer uit Financieel

ABN AMRO voorziet groot banenverlies door krimp veestapel

AMSTERDAM (ANP) - De veestapel krimpt naar verwachting tussen de 15 en 18 procent richting het einde van het decennium, meldt ABN AMRO in een onderzoeksrapport. Daardoor kunnen duizenden banen verloren gaan. De krimp is volgens de bank het gevolg van de beëindigings- en afromingsregelingen van de overheid, die door de stikstofcrisis genoodzaakt is hard in te grijpen in de veeteelt.

5 uur geleden
Veel websites niet toegankelijk genoeg voor mensen met beperking

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de websites en apps is nog niet voldoende toegankelijk voor mensen met een beperking, terwijl de nieuwe Europese regels die dit voorschrijven later deze week al ingaan. Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland waarschuwen daarom dat ondernemers snel actie moeten ondernemen, anders kunnen ze op de vingers worden getikt door toezichthouders en volgen later mogelijk boetes.

5 uur geleden
Maersk blijft door Straat van Hormuz varen

OSLO (ANP/RTR) - De grote rederij A.P. Møller-Maersk blijft door de Straat van Hormuz varen, na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse nucleaire installaties in de nacht van zaterdag op zondag. De Deense containervervoerder zegt wel klaar te zijn om dit te heroverwegen op basis van de beschikbare informatie.

14 uur geleden
Analisten verwachten hogere olieprijzen na aanvallen VS op Iran

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Handelaren maken zich op voor stijgende olieprijzen en meer volatiliteit na de aanvallen van de Verenigde Staten op Iraanse nucleaire installaties. Dat zou volgen op een toch al turbulente week op de oliemarkt.

16 uur geleden
Israëlische luchtruim gaat zondagmiddag korte tijd weer open

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische luchtruim gaat zondag open van 13.00 uur tot 19.00 uur Nederlandse tijd. Dat meldt de Israëlische luchthavenautoriteit. De belangrijkste luchthaven van het land heropent alleen voor de "landing van reddingsvluchten".

18 uur geleden
Topvrouw KLM: we zijn zeer alert, geen concessies aan veiligheid

HILVERSUM (ANP) - KLM is "zeer alert" en doet "geen enkele concessie" aan de veiligheid. Dat zegt topvrouw Marjan Rintel van de luchtvaartmaatschappij zondag in het televisieprogramma WNL op Zondag na de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. KLM heeft naar eigen zeggen frequent contact met verschillende ministeries, zoals Defensie en Binnenlandse Zaken, om informatie uit te wisselen en te kijken wat er wel en niet kan.

18 uur geleden
Aandelenbeurs Israël hoger na aanvallen VS op Iran

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Op de Israëlische aandelenbeurs in Tel Aviv waren zondag aanzienlijke koerswinsten te zien, na de aanvallen van de Verenigde Staten op Iraanse nucleaire installaties. De belangrijkste graadmeter, de TA-35, ging 1,2 procent omhoog. Onder meer banken hoorden bij de stijgers.

19 uur geleden