
Jaarwisseling was op één na warmste ooit gemeten
DEN HAAG (ANP) - De nacht van vrijdag op zaterdag gaat de boeken in als de op één na warmste jaarwisseling ooit gemeten. Om middernacht was het in De Bilt 11,1 graden, meldt Weer.nl. Alleen in 2007 was het met 12,1 graden nog warmer.
Op andere plaatsen in het land was het nog zachter dan in De Bilt. Zo werd het in Arcen en Ell 13 graden. Dat scheelt maar 0,1 graad met het landelijk record uit 2007 toen tijdens de jaarwisseling in Gilze-Rijen en Woensdrecht 13,1 graden werd gemeten.
Het weer bleef rustig. Hier en daar was het bewolkt of nevelig, maar veel mist was er niet en het was in het hele land droog. De koudste jaarwisseling was op Terschelling, maar ook daar was het met 7,5 graden veel zachter dan gemiddeld.
Het zachte weer is nog niet voorbij. Zaterdag stijgen de temperaturen volgens Weer.nl weer naar bijna lenteachtige waarden. In het zuiden kan het lokaal 15 graden worden en kunnen opnieuw warmterecords worden gebroken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia gaat na het afronden van haar bachelor Politics, Psychology, Law and Economics (PPLE) aan de Universiteit van Amsterdam starten met een bachelor Nederlands Recht, eveneens aan de UvA. Daarnaast gaat ze de komende twee studiejaren een werkstudentprogramma van Defensie volgen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) mag een deel van het tweestatusstelsel voor asielzoekers later invoeren. Dat schrijft minister Mona Keijzer voor Asiel en Migratie (BBB) in een brief aan de Tweede Kamer. Ze komt hiermee met name het CDA tegemoet, dat kritiek had op het moment waarop de wet in werking zou treden. Of de wet wordt aangenomen, is nog onzeker.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en hun drie dochters hebben maandag aan het begin van de avond voor de pers geposeerd in de tuin van Paleis Huis ten Bosch. De familie koos voornamelijk voor schaduwrijke plekken onder de bomen. Ook hondje Mambo was weer bij.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De ontploffing in een elektriciteitskast in een NS-trein bij Castricum werd veroorzaakt door een defect "specifiek type condensator in de installatie van de trein", meldt de NS. Volgens de spoorvervoerder is het voor het eerst dat zoiets is gebeurd en is de kans op herhaling klein. Wel voert de NS bij alle treinen met hetzelfde type condensator uit voorzorg extra inspecties uit. Om hoeveel treinen het gaat, wordt nog geïnventariseerd, aldus een woordvoerder.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagmiddag een 44-jarige man uit Harderwijk aangehouden die ervan wordt verdacht een vrouw te hebben ontvoerd uit een winkel in Amsterdam. De vrouw is in goede gezondheid aangetroffen, meldt de politie. Waar de man is aangehouden, kan een woordvoerder niet zeggen. Ook is niet bekend waar de vrouw is gevonden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zonder aanpassingen zal de postdienst in de toekomst "structureel verlieslatend" zijn. Versobering van de dienst is onvermijdelijk om deze betaalbaar te houden, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders schaffen door het warme weer massaal ventilatoren aan. HEMA en Coolblue zeggen beide een stijging te zien van de verkopen van deze apparaten die moeten zorgen voor verkoeling. Ook andere zomerse producten zoals barbecues, koelboxen en waterspeelgoed zijn in trek.
8 uur geleden