Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jaarwisseling valt gunstig voor oliebollenbakkers

Jaarwisseling valt gunstig voor oliebollenbakkers

ZWOLLE (ANP) - Bakkers kunnen dit jaar waarschijnlijk meer oliebollen verkopen dan vorig jaar. De jaarwisseling valt dit keer erg gunstig, laat de Nederlandse Brood- en Banketbakkers Ondernemersvereniging (NBOV) weten. Ook is het voor veel bakkerijen en oliebollenkramen niet ongunstig dat er weer een coronalockdown is. In deze sombere tijd zouden veel mensen bereid zijn net wat meer geld uit te trekken voor lekker eten. Maar het beeld is niet overal hetzelfde, blijkt uit een belronde. Oliebollenverkopers in grote winkelcentra hebben het juist moeilijk nu naastgelegen niet-essentiƫle winkels gesloten zijn.

NBOV-voorzitter Arend Kisteman, die zelf ook bakker is, rekent wat betreft oliebollen op een verkoopplus van ongeveer 10 tot 15 procent. Dat zou in zijn eigen winkel, De Stadsbakker in Zwolle, neerkomen op circa 80.000 tot 85.000 oliebollen. De branchevoorman gaat ervan uit dat de trend bij andere bakkers ongeveer hetzelfde is. Nu zaken als de HEMA waar normaal ook veel gebak wordt verkocht, gesloten zijn hebben bakkers het volgens hem extra druk.

Bakker Klink uit Den Haag verwacht dit jaar ook wat meer oliebollen te verkopen dan vorig jaar, zegt eigenaar Max van der Zijden. Dat komt doordat zowel kerst als oud en nieuw dit jaar in het weekend vallen en er een hele werkweek tussen ligt. Daardoor hebben de zes vestigingen van Van der Zijden nu eigenlijk een extra verkoopdag. Bij oliebollenkraam Reizende Oliebollenbakkerij bij het Amsterdamse ziekenhuis UMC, locatie AMC, lijkt het ook drukker te gaan worden. Maar of er daadwerkelijk meer bollen worden verkocht, zal volgens de kraamhouder vrijdag pas blijken.

Weer

De verkoop op oudejaarsdag is onder meer afhankelijk van het weer, weet Marina van oliebollenkraam Spelbrink in Assen. Ideaal zou zijn als het licht gaat vriezen, met een heldere lucht. Zo mooi lijkt het op basis van de weersvoorspellingen niet te worden, maar tot nu toe loopt de verkoop er goed door. "We mogen niet mopperen", zo klinkt het. De kraam heeft ook coronamaatregelen genomen. Er staan paaltjes zodat mensen beter afstand houden en er is een gelegenheid om je handen te desinfecteren.

Bij Oliebollen Utrecht in winkelcentrum Leidsche Rijn valt de verkoop juist wat tegen vergeleken met voor de pandemie, omdat veel naastgelegen winkels nu gesloten zijn. Datzelfde speelt bij Bakker Bart aan het Kazerneplein in Roermond. Deze zaak moet het normaal voor een groot deel hebben van het winkelende publiek van de Roermondse Designer Outlet. Daar is het nu stil en daardoor verkoopt de zaak waarschijnlijk maar de helft van het normale aantal oliebollen. Wel is de verwachting dat de verkoop iets beter zal uitpakken dan vorig jaar.

De gebakskraam bij tuincentrum De Biezen in Beek en Donk heeft het naar eigen zeggen wel erg druk, ondanks dat het tuincentrum gesloten is. De kraam wordt ook veel bezocht door mensen uit de omgeving. Daardoor is het er tot nu toe eigenlijk net als andere jaren, zegt de kraamhoudster.

Meer uit Binnenland

Dak transportbedrijf Tilburg bezweken, was al ontruimd

TILBURG (ANP) - Het dak van een groot transportbedrijf in Tilburg is donderdagavond ingestort, nadat daar een dag eerder al delen van waren ingezakt. Het pand op industrieterrein Vossenberg was daarom al ontruimd en ook de gasleiding en elektra waren al afgesloten. De gemeente vermoedt dat het platte dak is bezweken onder het gewicht van de sneeuw.

2 uur geleden
Rechtspraak vraagt aandacht voor sancties VS tegen Strafhof

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, Henk Naves, heeft zich in zijn nieuwjaarstoespraak in Den Haag afgevraagd waarom het zo stil is rond de Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof. "Is het soms zo stil omdat we te afhankelijk zijn geworden?"

8 uur geleden
Man (20) uit Venlo aangehouden voor dood van zijn baby

VENLO (ANP) - De politie heeft dinsdag een 20-jarige man uit Venlo aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van zijn vijf maanden oude baby. Het kindje overleed in december onder verdachte omstandigheden, meldt de politie donderdag.

10 uur geleden
Piek in Zuid-Holland: meeste zout gestrooid in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in een week tijd bijna 2,4 miljoen kilo zout gestrooid op provinciale wegen en fietspaden, de grootste hoeveelheid in zeker vijf jaar. Sinds de eerste 'strooidag' van deze winter (23 december) gaat het in totaal al om bijna 3 miljoen kilogram. Vorige winter reden de provinciale strooiwagens 2,23 miljoen kilo zout uit, in 2023-2024 was dat 1,81 miljoen kilo (1810 ton).

10 uur geleden
Jongens opgepakt na dood man Schiedam na sneeuwballengevecht

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na de dood van een 60-jarige man in Schiedam maandag. Het gaat om jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam. De man overleed waarschijnlijk nadat hij werd mishandeld, na een ruzie over het gooien van sneeuwballen. Hij werd ter plekke gereanimeerd door hulpdiensten en een voorbijganger, maar kon niet meer worden gered.

11 uur geleden
NS rijdt vrijdag opnieuw volgens afgeschaalde dienstregeling

UTRECHT (ANP) - NS rijdt vrijdag opnieuw met een afgeschaalde dienstregeling vanwege het winterse weer. Dit betekent dat op een aantal trajecten minder treinen rijden en reizigers vaker moeten overstappen en langer onderweg zijn. Ook kunnen treinen drukker zijn dan anders. Ook wordt de dienstregeling in het noorden van het land losgekoppeld van de rest van het land, meldt ProRail.

12 uur geleden
In 2025 keerden 945 Syrische vluchtelingen vrijwillig terug

DEN HAAG (ANP) - Na de val van het Assad-regime zijn vorig jaar 945 Syrische vluchtelingen vanuit Nederland vrijwillig teruggekeerd naar hun moederland, meldt de Dienst Terugkeer en Vertrek (DTenV). Daarnaast is de dienst nog bezig met het vertrek van 440 Syriƫrs die zich eind 2025 hebben gemeld voor een tijdelijke regeling, waardoor ze extra geld krijgen om ze te helpen met hun terugkeer.

14 uur geleden