Jaarwisseling valt gunstig voor oliebollenbakkers
ZWOLLE (ANP) - Bakkers kunnen dit jaar waarschijnlijk meer oliebollen verkopen dan vorig jaar. De jaarwisseling valt dit keer erg gunstig, laat de Nederlandse Brood- en Banketbakkers Ondernemersvereniging (NBOV) weten. Ook is het voor veel bakkerijen en oliebollenkramen niet ongunstig dat er weer een coronalockdown is. In deze sombere tijd zouden veel mensen bereid zijn net wat meer geld uit te trekken voor lekker eten. Maar het beeld is niet overal hetzelfde, blijkt uit een belronde. Oliebollenverkopers in grote winkelcentra hebben het juist moeilijk nu naastgelegen niet-essentiële winkels gesloten zijn.
NBOV-voorzitter Arend Kisteman, die zelf ook bakker is, rekent wat betreft oliebollen op een verkoopplus van ongeveer 10 tot 15 procent. Dat zou in zijn eigen winkel, De Stadsbakker in Zwolle, neerkomen op circa 80.000 tot 85.000 oliebollen. De branchevoorman gaat ervan uit dat de trend bij andere bakkers ongeveer hetzelfde is. Nu zaken als de HEMA waar normaal ook veel gebak wordt verkocht, gesloten zijn hebben bakkers het volgens hem extra druk.
Bakker Klink uit Den Haag verwacht dit jaar ook wat meer oliebollen te verkopen dan vorig jaar, zegt eigenaar Max van der Zijden. Dat komt doordat zowel kerst als oud en nieuw dit jaar in het weekend vallen en er een hele werkweek tussen ligt. Daardoor hebben de zes vestigingen van Van der Zijden nu eigenlijk een extra verkoopdag. Bij oliebollenkraam Reizende Oliebollenbakkerij bij het Amsterdamse ziekenhuis UMC, locatie AMC, lijkt het ook drukker te gaan worden. Maar of er daadwerkelijk meer bollen worden verkocht, zal volgens de kraamhouder vrijdag pas blijken.
Weer
De verkoop op oudejaarsdag is onder meer afhankelijk van het weer, weet Marina van oliebollenkraam Spelbrink in Assen. Ideaal zou zijn als het licht gaat vriezen, met een heldere lucht. Zo mooi lijkt het op basis van de weersvoorspellingen niet te worden, maar tot nu toe loopt de verkoop er goed door. "We mogen niet mopperen", zo klinkt het. De kraam heeft ook coronamaatregelen genomen. Er staan paaltjes zodat mensen beter afstand houden en er is een gelegenheid om je handen te desinfecteren.
Bij Oliebollen Utrecht in winkelcentrum Leidsche Rijn valt de verkoop juist wat tegen vergeleken met voor de pandemie, omdat veel naastgelegen winkels nu gesloten zijn. Datzelfde speelt bij Bakker Bart aan het Kazerneplein in Roermond. Deze zaak moet het normaal voor een groot deel hebben van het winkelende publiek van de Roermondse Designer Outlet. Daar is het nu stil en daardoor verkoopt de zaak waarschijnlijk maar de helft van het normale aantal oliebollen. Wel is de verwachting dat de verkoop iets beter zal uitpakken dan vorig jaar.
De gebakskraam bij tuincentrum De Biezen in Beek en Donk heeft het naar eigen zeggen wel erg druk, ondanks dat het tuincentrum gesloten is. De kraam wordt ook veel bezocht door mensen uit de omgeving. Daardoor is het er tot nu toe eigenlijk net als andere jaren, zegt de kraamhoudster.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben zich honderden voornamelijk Iraanse demonstranten verzameld. Ze roepen onder meer de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
8 uur geleden