Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jaarverlies voor snelgroeiend Tony's Chocolonely

Jaarverlies voor snelgroeiend Tony's Chocolonely

AMSTERDAM (ANP) - Tony's Chocolonely is vorig jaar opnieuw hard gegroeid. De repen van Tony's liggen inmiddels ook in Australië en Nieuw-Zeeland in de schappen. Maar door toegenomen kosten en investeringen ging wel een nettoverlies in de boeken. Het Nederlandse chocolademerk verwacht dit jaar of volgend jaar weer winstgevend te kunnen zijn.

Volgens financieel directeur Jan Huij staat de activistische missie van Tony's voorop, maar is het wel de bedoeling dat het bedrijf winst maakt om te laten zien dat een onderneming als Tony's rendabel kan zijn. De aandeelhouders geven Tony's de ruimte om hiervoor meerdere jaren uit te trekken. "Maar het mag ook niet te lang meer duren."

Zwarte cijfers

De omzet van het bedrijf dikte in het voorbije boekjaar, dat liep tot eind september, met 23 procent aan tot ruim 150 miljoen euro. Dat kwam vooral door een sterke groei van het aantal verkochte repen buiten Nederland. Een prijsverhoging van gemiddeld 10 procent op de thuismarkt hielp ook mee.

Maar Tony's kampte zelf ook met hogere kosten, die het bedrijf niet volledig wilde doorberekenen aan de consument. Onder de streep was er een nettoverlies van 2,7 miljoen euro. Een jaar eerder waren er wel zwarte cijfers, al bedroeg de winst toen slechts enkele tienduizenden euro's. Weer een jaar eerder werd nog 4,7 miljoen euro verlies geleden.

Kleine bites

Het bedrijf heeft ook veel investeringen gedaan, bijvoorbeeld in de groei van Tony's Open Chain. Dat is een initiatief om collectief met andere bedrijven cacao in te kopen waarbij cacaoboeren beter betaald krijgen.

Verder werd geld gestoken in uitbreiding van het assortiment met Lil' Bits. Zo denkt Tony's zijn verkopen in landen te kunnen uitbreiden, waar de chocolademarkt het minder van repen, maar meer van kleine bites moet hebben. Tony's wordt in meer dan zestig landen verkocht.

Kinderarbeid

Door tegenvallende cacao-oogsten zijn de cacaoprijzen de laatste tijd flink gestegen. Huij erkent dat dit ook Tony's raakt. Maar of dat betekent dat de prijzen van Tony's binnenkort weer omhooggaan, heeft Tony's nog niet besloten.

Tony's probeert al sinds zijn oprichting in 2005 te bewijzen dat het mogelijk is om chocolade te maken zonder dat daar ergens in de productieketen kinderarbeid, illegale arbeid of uitbuiting aan te pas komt. Dat laatste is volgens eigen cijfers van Tony's nog steeds niet helemaal gelukt. Het percentage illegale kinderarbeid bij cacaoboeren waar de onderneming langer dan drie jaar mee samenwerkt, is met 4,4 procent wel veel lager dan het industriegemiddelde, dat volgens Tony's ligt op 46,7 procent.

Meer uit Financieel

Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

3 minuten geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

1 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

3 uur geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

3 uur geleden
Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Australië stelt brandstoflevering veilig en ziet tekorten afnemen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.

5 uur geleden