Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jaarrecord met 20.537 Covid-19-besmettingen op één dag in België

Jaarrecord met 20.537 Covid-19-besmettingen op één dag in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Met 20.537 meldingen van Covid-19-besmettingen is maandag in België het dagrecord van dit jaar bereikt. Dat maakte viroloog Steven Van Gucht van gezondheidsinstituut Sciensano bekend op een persconferentie van het Crisiscentrum in Brussel. Alleen op 27 oktober vorig jaar waren er meer besmettingen.

Tussen 9 en 15 november werden gemiddeld 11.254 besmettingen per dag vastgesteld, een stijging met 14 procent in vergelijking met de week ervoor, aldus Van Gucht. Dat is nog steeds minder dan tijdens de tweede coronagolf vorig jaar, toen het virus in de herfst krachtig toesloeg. "De piek was vorig jaar bovendien zeer kort, waarna de curve dankzij de lockdown zeer snel weer naar beneden ging. Met de beperktere maatregelen van vandaag valt te verwachten dat deze piek, wanneer we die uiteindelijk ook bereiken, veel trager zal gaan dalen."

Van Gucht wijst erop dat bij het totaal van vorige week donderdag 11 november werd meegeteld, een nationale feestdag in België waarop vrijwel alles dicht was. Op dergelijke dagen worden er meestal minder testen uitgevoerd. Als daar rekening mee wordt gehouden was er volgens de viroloog vorige week een toename van 25 procent van de besmettingen.

Geen lockdown

De snelste stijging van het aantal besmettingen is te zien in Vlaanderen, waar nog nooit zo veel besmettingen werden gemeld, aldus Van Gucht. In de provincies Antwerpen en West-Vlaanderen worden ook de meeste Covid-19-patiënten in de ziekenhuizen opgenomen, goed voor 30 procent van alle ziekenhuisopnames in het land. De meeste besmettingen doen zich voor bij dertigers en veertigers.

Er liggen nu 2867 coronapatiënten in de Belgische ziekenhuizen, van wie 578 op de intensivecareafdelingen. Dat laatste is bijna een kwart meer dan de afgelopen week.

Vanaf zaterdag gelden in België weer strengere coronaregels, maar van een lockdown is geen sprake.

Meer uit Buitenland

Republikeinse senator roept Trump op tot verwijderen Obama-video

WASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.

19 minuten geleden
Brussel kondigt nieuw sanctiepakket tegen Rusland aan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.

2 uur geleden
Kroonprinses Mette-Marit biedt excuses aan voor banden Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".

3 uur geleden
Activistenvloot wil opnieuw op Gaza varen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.

3 uur geleden
Protest in Milaan tegen aanwezigheid ICE bij Olympische Spelen

MILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.

3 uur geleden
Rusland eist dat ook VK en Frankrijk meedoen aan kernwapenoverleg

GENÈVE (ANP) - Rusland eist dat ook kernmachten Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk meedoen aan onderhandelingen over nieuwe afspraken om hun nucleaire slagkracht aan banden te leggen. De Verenigde Staten en Rusland zeggen te willen praten over een vervanger voor het kernwapenbeheersingsverdrag dat donderdag verliep, maar de VS staan erop dat ook rivaal China deelneemt.

4 uur geleden
Rusland claimt dat Oekraïne achter aanslag op generaal zat

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat Oekraïne achter de aanslag op een generaal in Moskou zit. Hij sprak van een "terroristische daad", die volgens hem is bedoeld om "het vredesproces te verstoren".

4 uur geleden