Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jaarrecord met 20.537 Covid-19-besmettingen op één dag in België

Jaarrecord met 20.537 Covid-19-besmettingen op één dag in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Met 20.537 meldingen van Covid-19-besmettingen is maandag in België het dagrecord van dit jaar bereikt. Dat maakte viroloog Steven Van Gucht van gezondheidsinstituut Sciensano bekend op een persconferentie van het Crisiscentrum in Brussel. Alleen op 27 oktober vorig jaar waren er meer besmettingen.

Tussen 9 en 15 november werden gemiddeld 11.254 besmettingen per dag vastgesteld, een stijging met 14 procent in vergelijking met de week ervoor, aldus Van Gucht. Dat is nog steeds minder dan tijdens de tweede coronagolf vorig jaar, toen het virus in de herfst krachtig toesloeg. "De piek was vorig jaar bovendien zeer kort, waarna de curve dankzij de lockdown zeer snel weer naar beneden ging. Met de beperktere maatregelen van vandaag valt te verwachten dat deze piek, wanneer we die uiteindelijk ook bereiken, veel trager zal gaan dalen."

Van Gucht wijst erop dat bij het totaal van vorige week donderdag 11 november werd meegeteld, een nationale feestdag in België waarop vrijwel alles dicht was. Op dergelijke dagen worden er meestal minder testen uitgevoerd. Als daar rekening mee wordt gehouden was er volgens de viroloog vorige week een toename van 25 procent van de besmettingen.

Geen lockdown

De snelste stijging van het aantal besmettingen is te zien in Vlaanderen, waar nog nooit zo veel besmettingen werden gemeld, aldus Van Gucht. In de provincies Antwerpen en West-Vlaanderen worden ook de meeste Covid-19-patiënten in de ziekenhuizen opgenomen, goed voor 30 procent van alle ziekenhuisopnames in het land. De meeste besmettingen doen zich voor bij dertigers en veertigers.

Er liggen nu 2867 coronapatiënten in de Belgische ziekenhuizen, van wie 578 op de intensivecareafdelingen. Dat laatste is bijna een kwart meer dan de afgelopen week.

Vanaf zaterdag gelden in België weer strengere coronaregels, maar van een lockdown is geen sprake.

Meer uit Buitenland

Poetin zegt aanvallen op Oekraïne te stoppen bij verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.

58 minuten geleden
Doden bij steekaanval bij treinstation Taiwan

TAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.

1 uur geleden
Internationale monitor: geen hongersnood meer in Gazastrook

NEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.

2 uur geleden
WHO: ruim 1000 patiënten overleden in afwachting evacuatie Gaza

GENÈVE (ANP) - In de Gazastrook zijn in de afgelopen anderhalf jaar meer dan duizend mensen overleden die in afwachting waren van een medische evacuatie, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) op X. Topman Tedros Adhanom Ghebreyesus roept meer landen op om "hun deuren te openen voor de patiënten uit Gaza".

2 uur geleden
Eerste aanval Oekraïne op schip schaduwvloot op Middellandse Zee

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft voor het eerst een schip van de Russische schaduwvloot aangevallen op de Middellandse Zee, meldt een bron van de Oekraïense veiligheidsdienst SBOe. Het vaartuig zou flinke schade hebben opgelopen, maar leeg zijn geweest op het moment van de droneaanval.

3 uur geleden
Dertien aanhoudingen en zes gewonde agenten bij protesten Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bij boerenprotesten zijn donderdag dertien mensen aangehouden in Brussel, meldt de politie daar. In zeven gevallen gaat het om een aanhouding waarbij de demonstranten ook strafrechtelijk kunnen worden vervolgd. Vier agenten raakten gewond.

4 uur geleden
Staking Louvre voorbij, museum vrijdag weer open "als normaal"

PARIJS (ANP/AFP) - De staking bij het Louvre is voorlopig voorbij. Het museum is volgens vakbonden en de directie vrijdag "als normaal" geopend. Medewerkers staaktes sinds maandag vanwege verslechterende arbeidsomstandigheden en personeelstekorten. Als hier niets aan verandert, willen vakbonden 5 januari weer in overleg voor een nieuwe staking.

4 uur geleden