Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jaarrecord met 20.537 Covid-19-besmettingen op één dag in België

Jaarrecord met 20.537 Covid-19-besmettingen op één dag in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Met 20.537 meldingen van Covid-19-besmettingen is maandag in België het dagrecord van dit jaar bereikt. Dat maakte viroloog Steven Van Gucht van gezondheidsinstituut Sciensano bekend op een persconferentie van het Crisiscentrum in Brussel. Alleen op 27 oktober vorig jaar waren er meer besmettingen.

Tussen 9 en 15 november werden gemiddeld 11.254 besmettingen per dag vastgesteld, een stijging met 14 procent in vergelijking met de week ervoor, aldus Van Gucht. Dat is nog steeds minder dan tijdens de tweede coronagolf vorig jaar, toen het virus in de herfst krachtig toesloeg. "De piek was vorig jaar bovendien zeer kort, waarna de curve dankzij de lockdown zeer snel weer naar beneden ging. Met de beperktere maatregelen van vandaag valt te verwachten dat deze piek, wanneer we die uiteindelijk ook bereiken, veel trager zal gaan dalen."

Van Gucht wijst erop dat bij het totaal van vorige week donderdag 11 november werd meegeteld, een nationale feestdag in België waarop vrijwel alles dicht was. Op dergelijke dagen worden er meestal minder testen uitgevoerd. Als daar rekening mee wordt gehouden was er volgens de viroloog vorige week een toename van 25 procent van de besmettingen.

Geen lockdown

De snelste stijging van het aantal besmettingen is te zien in Vlaanderen, waar nog nooit zo veel besmettingen werden gemeld, aldus Van Gucht. In de provincies Antwerpen en West-Vlaanderen worden ook de meeste Covid-19-patiënten in de ziekenhuizen opgenomen, goed voor 30 procent van alle ziekenhuisopnames in het land. De meeste besmettingen doen zich voor bij dertigers en veertigers.

Er liggen nu 2867 coronapatiënten in de Belgische ziekenhuizen, van wie 578 op de intensivecareafdelingen. Dat laatste is bijna een kwart meer dan de afgelopen week.

Vanaf zaterdag gelden in België weer strengere coronaregels, maar van een lockdown is geen sprake.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Oekraïne komt met 'alternatieven' voor vredesplan VS

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.

37 minuten geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

1 uur geleden
Bronnen: Oekraïne moet vredesplan tekenen of verliest steun VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

2 uur geleden
Leiders Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië bellen Zelensky

BERLIJN/KYIV (ANP/AFP) - Europese leiders hebben in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky herhaald dat Europa Oekraïne voortdurend steunt op de weg naar een duurzame en rechtvaardige vrede.

3 uur geleden
Kremlin: Rusland nog geen officieel vredesplan van VS ontvangen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets officieels ontvangen van de Verenigde Staten over een 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne. Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat de twee landen nog niet in detail over de voorstellen praten, maar dat Moskou openstaat voor onderhandelingen.

3 uur geleden
Costa en Von der Leyen: geen deal over Oekraïne zonder Oekraïne

JOHANNESBURG (ANP) - Onderhandelen over vrede in Oekraïne kan niet zonder betrokkenheid van Oekraïne, benadrukten voorzitter van de EU-leiders António Costa en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag op een persconferentie in Zuid-Afrika. "We zullen de situatie bespreken met zowel de Europese leiders als met de leiders hier in de marge van de G20", zei Von der Leyen. Ze gaat ook contact opnemen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

3 uur geleden