Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jaaromzet iDEAL bijna net zo hoog als pinbetalingen

Jaaromzet iDEAL bijna net zo hoog als pinbetalingen

AMSTERDAM (ANP) - Betalen met iDEAL is in 2024 sterk toegenomen, meldt Betaalvereniging Nederland. Volgens de vereniging was de jaaromzet van betalingen met iDEAL bijna net zo hoog als die van pinbetalingen. Het aantal pinbetalingen aan de kassa en de bijbehorende omzet zijn in 2024 slechts licht gestegen in vergelijking met een jaar eerder.

Het aantal pinbetalingen steeg vorig jaar met 2,9 procent naar bijna 5,8 miljard en de omzet nam toe met 2,8 procent tot 147 miljard euro. In de jaren voor de coronapandemie stegen pinbetalingen aan de winkelkassa nog met aanzienlijk hogere percentages. Zo steeg het pinvolume in 2018 nog met bijna 13 procent. Het aantal iDEAL-betalingen steeg vorig jaar met 10 procent naar bijna 1,5 miljard. De jaaromzet met iDEAL lag met 141 miljard nog maar 4 procent onder de pinomzet.

Van alle betalingen aan de toonbank was naar schatting 80 procent een pinbetaling. Van die pinbetalingen was 94 procent contactloos en daarvan was 55 procent met een fysieke betaalpas. Betalen met een smartphone of smartwatch blijft daarbij sterk groeien. Van alle contactloze betalingen was 45 procent met een mobieltje of slim polshorloge.

Het reizen met een contactloze betaalpas of creditkaart wordt ook steeds gewoner. Van alle contactloze passen die in december 2024 werden gebruikt voor het in- en uitchecken in het openbaar vervoer, was 41 procent een betaalpas of creditkaart, al dan niet digitaal op een smartphone of smartwatch. De overige 59 procent was een ov-chipkaart. Een jaar geleden was het aandeel betaalkaarten in het openbaar vervoer nog ongeveer een derde.

Meer uit Financieel

Kleine plus voor Amsterdamse AEX, ASMI en ASML bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine winst gesloten. De chipbedrijven ASMI en ASML behoorden tot de winnaars op het Damrak, geholpen door positieve cijfers en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse geheugenchipfabrikant Micron Technology.

2 uur geleden
Albert Heijn bezorgt vrijdag na 15.00 uur niet om hitte

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."

2 uur geleden
Olieconcern Chevron: activiteiten in Venezuela gaan door

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.

3 uur geleden
Micron schiet omhoog op Wall Street na goed ontvangen resultaten

NEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.

4 uur geleden
Tata Steel vindt opvolger voor Donald Pols

IJMUIDEN (ANP) - Herman van der Meyden wordt de nieuwe directeur communicatie en publieke zaken bij Tata Steel. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving van NRC. Van der Meyden volgt Donald Pols op. De oud-directeur van Milieudefensie werd na een dag ontslagen, vanwege zijn verleden als leider van een extreemrechtse studentengroep in Zuid-Afrika.

5 uur geleden
Eneco-baas: huishoudens moeten wennen aan grillige energieprijzen

ROTTERDAM (ANP) - Huishoudens zullen voorlopig moeten wennen aan sterke fluctuaties in de energieprijzen, zoals dat de afgelopen tijd het geval was. Dat zegt Martijn Hagens, de nieuwe topman van energieleverancier Eneco, in een toelichting op de jaarcijfers. Vooral mensen met dynamische energiecontracten voelen de prijsschommelingen.

6 uur geleden
Ryanair past beleid zitplaatsen ouders met kind met tegenzin aan

DUBLIN (ANP) - Ryanair gaat zijn beleid voor gezinsplaatsen iets aanpassen, maar doet dat wel met tegenzin. De Britse mededingingsautoriteit (CMA) onderzoekt de Ierse luchtvaartmaatschappij over de verplichte kosten die ouders moeten betalen om bij hun kinderen te zitten. Volgens de luchtvaartmaatschappij is er niets mis met het huidige beleid.

6 uur geleden