Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jaarlijkse verkopen Tesla voor het eerst in ruim tien jaar gezakt

Jaarlijkse verkopen Tesla voor het eerst in ruim tien jaar gezakt

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Tesla heeft voor het eerst in ruim tien jaar minder elektrische auto's verkocht op jaarbasis, ondanks een recordaantal verkopen in het vierde kwartaal van 2024. De Amerikaanse elektrische autofabrikant had in 2024 last van fellere concurrentie, het wegvallen van enkele Europese subsidies en zwakke consumentenuitgaven in China, een belangrijke markt voor het bedrijf.

Tesla heeft vorig jaar 1,79 miljoen auto's verkocht, 1,1 procent minder dan in 2023. Dat jaar kwam het aantal leveringen uit op 1,8 miljoen. Het is ook minder dan de ruim 1,8 miljoen stuks waar analisten op hadden gerekend. Het aandeel van Tesla op de Amerikaanse aandelenbeurzen zakte ruim 6 procent nadat de elektrische autofabrikant de verkopen had bekendgemaakt.

In het laatste kwartaal van vorig jaar heeft Tesla 495.570 auto's verkocht. Ook dat voldeed niet aan de verwachtingen van kenners. In oktober zei Tesla nog te verwachten dat de verkopen in 2024 juist iets zouden stijgen. Om dit te halen, had het bedrijf afgelopen kwartaal echter bijna 515.000 auto's moeten verkopen. Tesla heeft afgelopen kwartaal vooral auto's van zijn populaire Model 3 en Model Y verkocht, samen 471.930 stuks. Van zijn andere modellen, zoals Model X, Model S en de Cybertruck, zijn er 23.640 geleverd.

Tegenslagen

Afgelopen jaar kreeg Tesla een aantal tegenslagen te verwerken. Zo heeft de autofabrikant last gehad van verstoringen in de scheepvaart en een teruglopende vraag naar volledig elektrische auto's in de Verenigde Staten. Daar zijn hybride modellen in opkomst, die vaak minder duur zijn. Toegenomen concurrentie van vooral Chinese autofabrikanten als BYD zorgt sectorbreed voor teruglopende verkoopaantallen.

Elon Musk, de baas van Tesla, verwacht dat de verkopen dit jaar 20 tot 30 procent stijgen. Dat zou deels komen door de komst van een goedkopere auto, die naar verwachting in de eerste helft van dit jaar wordt onthuld. De elektrische autofabrikant heeft nog weinig details gedeeld over de auto of de prijs ervan.

Meer uit Financieel

DNB: helft bedrijfsleningen gaat naar midden- en kleinbedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het midden- en kleinbedrijf (mkb) ontvangt bijna de helft van alle bankleningen aan ondernemingen in Nederland, blijkt uit gegevens die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst presenteert. Volgens de centrale bank betalen de mkb-bedrijven over deze leningen vaak een iets hogere rente dan andere, grotere ondernemingen.

25 minuten geleden
ABN AMRO: oorlog Midden-Oosten vergroot onzekerheid, winst omhoog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.

51 minuten geleden
Levensmiddelenfabrikanten waarschuwen voor duurdere boodschappen

DEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.

2 uur geleden
Knauw voor pensioenopbouw veel Nederlanders door oorlog en rente

DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.

8 uur geleden
Fiscale aftrekregeling populair voor investeringen in batterijen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.

8 uur geleden
Tegenvallende inflatie zet rem op beursrally in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.

10 uur geleden
Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

12 uur geleden