Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jaarlijkse verkopen Tesla voor het eerst in ruim tien jaar gezakt

Jaarlijkse verkopen Tesla voor het eerst in ruim tien jaar gezakt

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Tesla heeft voor het eerst in ruim tien jaar minder elektrische auto's verkocht op jaarbasis, ondanks een recordaantal verkopen in het vierde kwartaal van 2024. De Amerikaanse elektrische autofabrikant had in 2024 last van fellere concurrentie, het wegvallen van enkele Europese subsidies en zwakke consumentenuitgaven in China, een belangrijke markt voor het bedrijf.

Tesla heeft vorig jaar 1,79 miljoen auto's verkocht, 1,1 procent minder dan in 2023. Dat jaar kwam het aantal leveringen uit op 1,8 miljoen. Het is ook minder dan de ruim 1,8 miljoen stuks waar analisten op hadden gerekend. Het aandeel van Tesla op de Amerikaanse aandelenbeurzen zakte ruim 6 procent nadat de elektrische autofabrikant de verkopen had bekendgemaakt.

In het laatste kwartaal van vorig jaar heeft Tesla 495.570 auto's verkocht. Ook dat voldeed niet aan de verwachtingen van kenners. In oktober zei Tesla nog te verwachten dat de verkopen in 2024 juist iets zouden stijgen. Om dit te halen, had het bedrijf afgelopen kwartaal echter bijna 515.000 auto's moeten verkopen. Tesla heeft afgelopen kwartaal vooral auto's van zijn populaire Model 3 en Model Y verkocht, samen 471.930 stuks. Van zijn andere modellen, zoals Model X, Model S en de Cybertruck, zijn er 23.640 geleverd.

Tegenslagen

Afgelopen jaar kreeg Tesla een aantal tegenslagen te verwerken. Zo heeft de autofabrikant last gehad van verstoringen in de scheepvaart en een teruglopende vraag naar volledig elektrische auto's in de Verenigde Staten. Daar zijn hybride modellen in opkomst, die vaak minder duur zijn. Toegenomen concurrentie van vooral Chinese autofabrikanten als BYD zorgt sectorbreed voor teruglopende verkoopaantallen.

Elon Musk, de baas van Tesla, verwacht dat de verkopen dit jaar 20 tot 30 procent stijgen. Dat zou deels komen door de komst van een goedkopere auto, die naar verwachting in de eerste helft van dit jaar wordt onthuld. De elektrische autofabrikant heeft nog weinig details gedeeld over de auto of de prijs ervan.

Meer uit Financieel

Damrak toont herstel ondanks onrust in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beƫindigen van de oorlog doorgaan.

53 minuten geleden
Handelsdeal EU-VS is 'cruciaal' voor Nederland, vindt Sjoerdsma

BRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.

1 uur geleden
Schoonmakers krijgen hogere reiskostenvergoeding in nieuwe cao

UTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.

1 uur geleden
Wachtrijen voor security op Schiphol groeien

SCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.

1 uur geleden
Regionaal meer geluidshinder om aanpassing vertrekroute Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) voert volgende maand twee veiligheidsmaatregelen door voor vertrekkende vliegtuigen vanaf Schiphol. Zo vliegen toestellen die tussen 23.00 uur en 06.00 uur opstijgen vanaf de Polderbaan en naar het zuiden gaan, een andere route. Dit leidt op sommige plekken in Nederland tot meer geluidsoverlast, erkent LVNL.

2 uur geleden
Wall Street begint lager na nieuwe waarschuwing Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn met verliezen begonnen aan de nieuwe week. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. President Donald Trump waarschuwde dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt. Hij lichtte niet toe welke stappen hij van Iran verwachtte of welke gevolgen dat zou kunnen hebben.

2 uur geleden
Elektrische stepjes met kenteken slaan nog niet aan

AMSTERDAM (ANP) - Elektrische steps lijken vooralsnog geen groot succes in Nederland. Sinds juli vorig jaar is een kenteken verplicht om met een e-step de openbare weg op te mogen, maar tot nu toe zijn in heel Nederland slechts 456 van deze voertuigen geregistreerd. Dat maakte RDC, het databedrijf dat de voertuigregistraties bijhoudt, bekend.

3 uur geleden