
Jaarlijkse subsidiepot voor elektrische bestelwagens leeg
DEN HAAG (ANP) - De subsidie voor ondernemers om over te stappen op een elektrische bestelwagen is voor dit jaar op. Dat meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat (I&W). Volgend jaar wordt de pot weer aangevuld.
Door de subsidie zijn er dit jaar 5500 elektrische bestelwagens de weg opgegaan, meldt het ministerie. In totaal was daar 22 miljoen euro voor beschikbaar. "Dat deze subsidie nu op is, laat zien dat steeds meer ondernemers de overgang willen maken naar emissieloos rijden", aldus staatssecretaris Vivianne Heijnen (I&W).
Met de subsidieregeling wil het kabinet ondernemers helpen de overstap te maken, met name zij die al van plan waren een nieuwe bestelwagen te kopen. De regeling loopt tot en met 2025. Voor volgend jaar stelt Heijnen 33 miljoen euro beschikbaar. Net als dit jaar kunnen ondernemers maximaal 5000 euro per aan te schaffen bestelbus krijgen.
Meer uit Financieel
BERN (ANP/AFP) - Het postverkeer naar de Verenigde Staten is met ruim 80 procent gedaald na de invoering van nieuwe regels door Washington. Dat meldt de Wereldpostunie (UPU) zaterdag, die ook stelt dat inmiddels 88 postbedrijven hun postdiensten naar het land volledig of gedeeltelijk hebben opgeschort.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Porsche ziet voorlopig af van autoproductie in de Verenigde Staten. Ondanks de gestegen exportkosten door de Amerikaanse importtarieven is de Duitse sportautofabrikant zeer tevreden met de huidige herkomst van zijn voertuigen, zei directeur Noord-Amerika Timo Resch in gesprek met de Duitse zakenkrant Handelsblatt. "Daarom hebben we geen directe of concrete plannen om over te stappen op lokale productie."
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese nieuwsmedia roepen op tot "krachtige maatregelen" van Google om eerlijkheid in de onlineadvertentie-industrie terug te brengen. Branchevereniging European Publishers Council (EPC), waar onder andere uitgevers als DPG Media, RELX en Mediahuis deel van uitmaken, reageert daarmee op de miljardenboete die de Europese Commissie vrijdag heeft opgelegd aan Google om zijn reclamemonopolie.
11 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De voormalige baas van China's belangrijkste beurstoezichthouder wordt onderzocht. Dat hebben de Chinese anticorruptie-autoriteiten zaterdag bekendgemaakt. Yi Huiman voegt zich daarmee bij een lange lijst van financiële functionarissen en leidinggevenden die zijn meegesleept in de strijd van de Chinese president Xi Jinping tegen corruptie.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft verschillende mensen genoemd die mogelijk Jerome Powell kunnen opvolgen als voorzitter van de centrale bank. Trump zei dat hij adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett, Fed-bestuurder Christopher Waller en voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh als finalisten ziet om Powell op te volgen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een onderzoek te starten dat kan leiden tot hogere importheffingen voor de Europese Unie. Daarmee reageerde hij op de boete van bijna 3 miljard euro die de Europese Commissie Google vrijdag oplegde.
1 dag geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic gaat 1,5 miljard dollar betalen nadat het een schikking heeft getroffen in een rechtszaak over auteursrecht. Het is een van de grootste schikkingen tot nu toe op het gebied van AI en intellectueel eigendom.
1 dag geleden