Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jaarlijkse bijeenkomst parlement China begint 22 mei

Jaarlijkse bijeenkomst parlement China begint 22 mei

PEKING (ANP/RTR) - De jaarlijkse bijeenkomst van het Chinese parlement begint op 22 mei. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua. De start van de bijeenkomst stond eigenlijk gepland op 5 maart, maar werd uitgesteld vanwege de uitbraak van het coronavirus.

Xinhua meldt dat de omstandigheden volgens de regering nu goed genoeg zijn voor het parlement om bij elkaar te komen. In maart werd de voorkeur gegeven aan het bestrijden van het coronavirus. De epidemie is volgens China grotendeels voorbij. De afgelopen dagen zijn er amper nieuwe besmettingen gemeld in China, het land waar de uitbraak begon.

Het belangrijkste raadgevende orgaan van China (CPPCC) houdt de jaarlijkse bijeenkomst op 21 mei, een dag voordat de parlementszitting begint.

Meer uit Buitenland

Israël meldt onderschepping raket uit Jemen

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger zegt een raket te hebben onderschept die vanuit Jemen op het land werd afgeschoten. In verschillende gebieden in Israël ging het luchtalarm af, aldus het leger.

1 uur geleden
EU-kopstuk geschokt over gevolgen Israëlisch offensief in Gaza

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad, António Costa, is "geschokt" over de situatie in de Palestijnse Gazastrook, die het doelwit is van een uitgebreid nieuw Israëlisch offensief. Het EU-kopstuk riep de Israëlische regering op een einde te maken aan het geweld.

7 uur geleden
Honderden pro-Palestijnse betogers in Basel voor songfestival

BASEL (ANP) - In het centrum van Basel is het kort voor het begin van het Eurovisie Songfestival onrustig. In de stad demonstreren enkele honderden pro-Palestijnse activisten, melden lokale media.

7 uur geleden
Arabische landen roepen op tot financiering wederopbouw Gaza

BAGDAD (ANP/AFP) - Leiders van Arabische landen roepen andere landen en instellingen op om hun plan voor de wederopbouw van de Gazastrook te financieren. Dat staat in de slotverklaring van een top van de Arabische Liga. De landen willen bovendien dat de internationale gemeenschap meer doet om een einde te maken aan het bloedvergieten in Gaza en dat de humanitaire hulp kan worden hervat.

9 uur geleden
Trump spreekt maandag met Poetin over Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump spreekt maandag telefonisch met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne, schrijft de Amerikaanse president op Truth Social. Vervolgens praat hij met Volodymyr Zelensky. Samen met de Oekraïense president spreekt hij daarna nog met verschillende NAVO-leden.

10 uur geleden
Lufthansa-toestel vliegt tien minuten zonder controle piloot

MADRID (ANP/DPA) - Tijdens een vlucht van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is de copiloot flauwgevallen terwijl de gezagvoerder naar het toilet was. Het vliegtuig met 199 passagiers, op weg van Frankfurt naar Sevilla, vloog ongeveer tien minuten zonder een controlerende piloot.

10 uur geleden
Hamas en Israël praten in Qatar over bestand

DOHA (ANP/RTR/DPA) - Israël en Hamas onderhandelen in de Qatarese hoofdstad Doha opnieuw over een wapenstilstand in Gaza. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz gezegd. Een vertegenwoordiger van Hamas heeft het bericht bevestigd.

12 uur geleden