Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jaarcijfers bieden NEC na stadionongeluk hoop voor de toekomst

Jaarcijfers bieden NEC na stadionongeluk hoop voor de toekomst

NIJMEGEN (ANP) - NEC is ondanks een "zwaar jaar" op financieel gebied voorzichtig optimistisch over de toekomst. De club uit Nijmegen kwam over het seizoen 2021-2022 uit op een negatief resultaat van 3,2 miljoen euro, maar het hebben van een positief weerstandsvermogen - de capaciteit om eventuele tegenvallers op te vangen - van 300.000 euro biedt NEC houvast.

"Dat we sinds jaren weer over een positief weerstandsvermogen beschikken, laat zien dat we als organisatie (en financieel) stappen maken", aldus directeur Wilco van Schaik. "We realiseren ons dat dit pas een eerste stap is en dit nog geen zekerheid voor volgend seizoen is, maar voor nu is dit een heel mooie en belangrijke stap na zo'n lastig financieel jaar."

In oktober 2021 begaf een deel van de tribune van het uitvak het en dat heeft volgens de club "een negatieve weerslag op de jaarcijfers gehad". Door het ongeluk was er een tijd lang geen publiek welkom in De Goffert. De club maakte extra kosten om de schade te herstellen en spreekt ook van extra juridische kosten. De totale bedrijfslasten kwamen mede daardoor uit op 13,3 miljoen euro.

Omzet

NEC had in het seizoen 2021-2022 een omzet van 10,1 miljoen euro, beduidend meer dan in het seizoen 2020-2021, waarin NEC nog in de eerste divisie uitkwam en het coronavirus meer impact had op de voetbalwereld. Van Schaik: "Het spelen in de Eredivisie heeft echter ook forse gevolgen voor de bedrijfslasten. NEC heeft direct geïnvesteerd en een Eredivisie-waardige organisatie neergezet. De weg naar een stabiele plek in de subtop is nog lang, maar de weg is daadwerkelijk ingezet op vele terreinen."

NEC werd afgelopen seizoen elfde in de Eredivisie. Momenteel staat de club negende.

Meer uit Voetbal

Koploper ADO Den Haag rekent af met Roda JC

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.

11 uur geleden
Twente weet ondanks vele kansen niet te scoren tegen Telstar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.

11 uur geleden
Guardiola toe aan duizendste wedstrijd als coach

MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.

16 uur geleden
Bij Ajax mislukte Forbs voor het eerst opgeroepen voor Portugal

LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.

19 uur geleden
Voetbalsters oefenen tegen Portugal en Zuid-Korea

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.

19 uur geleden
PSV met bijna fitte selectie richting topper tegen AZ

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.

19 uur geleden
Sliti, Ouaissa, Oufkir en Haen debuteren in selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.

19 uur geleden