
Jaar van de draak verwelkomd tijdens viering Chinees Nieuwjaar
DEN HAAG (ANP) - Het Chinees Nieuwjaar wordt zaterdag gevierd. In het centrum van Den Haag is het de hele dag feest. Het is het belangrijkste feest van het jaar in de Chinese cultuur en vindt altijd eind januari of begin februari plaats. Het jaar 4722 staat in het teken van de draak.
Het Chinese dierenriem is, in tegenstelling tot de westerse sterrenbeelden, gebaseerd op het geboortejaar in plaats van de geboortemaand van een persoon. Mensen die geboren zijn in het jaar van de draak zouden volgens de Chinese traditie veel geluk hebben. Het mythische wezen staat symbool voor kracht. Het Chinees Nieuwjaar wordt ook in landen in Zuidoost-Azië gevierd, zoals in Maleisië, Cambodja, Brunei en Thailand.
Voor de viering van het nieuwe jaar wordt onder meer cadeaus, speciaal eten en nieuwe kleren gekocht. Ook wordt het huis op oudejaarsavond, ook wel 'chuxi' genoemd, schoongemaakt en versierd.
In het Atrium van het stadhuis en in Chinatown wordt de landelijke viering afgetrapt, met onder meer een openingsceremonie, optocht met Chinese leeuwen- en drakendansen en andere festiviteiten. Ook wordt er vuurwerk, zoals 100.000-klappers, afgestoken om kwade geesten te verdrijven. De festiviteiten zijn van 10.00 uur tot 17.00 uur.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een paar honderd mensen protesteren zondagmiddag tegenover station Den Haag Centraal tegen de NAVO-top. De demonstranten staan in de volle zon. "Een warm welkom. Of eigenlijk: een heet welkom", zegt een van de organisatoren.
1 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Een 44-jarige man uit Vlissingen is overleden aan zijn verwondingen nadat hij was neergeschoten in een supermarkt in Vlissingen. Reanimatie mocht niet meer baten, meldt de politie.
2 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij een conflict met meerdere personen in een supermarkt in Vlissingen is geschoten. Een man raakte zwaargewond, meldt de politie op X. De politie heeft een verdachte aangehouden. Het slachtoffer wordt gereanimeerd, zegt een woordvoerder van de politie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie kijkt "zeer tevreden" terug op het verloop van het Festival op de Ring in Amsterdam zaterdag, zegt een woordvoerster zondag. Er zijn tijdens het evenement twee aanhoudingen verricht.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zondagochtend extra journaals uit in verband met de Amerikaanse aanvallen op nucleaire installaties in Iran. De nieuwsbulletins worden vanaf 09.00 uur uitgezonden op NPO 1. Daardoor vervallen enkele herhalingen, laat de NPO weten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlanders in Iran en andere landen in het Midden-Oosten gewaarschuwd voor escalatie van het conflict tussen Israël en Iran na de aanvallen van de VS op Iraanse nucleaire installaties.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim 200.000 mensen hebben zaterdag een bezoek gebracht aan het Festival op de Ring in Amsterdam, dat volgens de organisatie zonder grote incidenten lijkt te zijn verlopen. "Op de meeste plekken was het druk maar beheersbaar", aldus een woordvoerder. Alleen de "highway rave" van Audio Obscura werd tijdelijk stilgelegd, omdat het daar zo druk werd dat mensen over de hekken klommen.
17 uur geleden