Jaar van de draak verwelkomd tijdens viering Chinees Nieuwjaar
DEN HAAG (ANP) - Het Chinees Nieuwjaar wordt zaterdag gevierd. In het centrum van Den Haag is het de hele dag feest. Het is het belangrijkste feest van het jaar in de Chinese cultuur en vindt altijd eind januari of begin februari plaats. Het jaar 4722 staat in het teken van de draak.
Het Chinese dierenriem is, in tegenstelling tot de westerse sterrenbeelden, gebaseerd op het geboortejaar in plaats van de geboortemaand van een persoon. Mensen die geboren zijn in het jaar van de draak zouden volgens de Chinese traditie veel geluk hebben. Het mythische wezen staat symbool voor kracht. Het Chinees Nieuwjaar wordt ook in landen in Zuidoost-Azië gevierd, zoals in Maleisië, Cambodja, Brunei en Thailand.
Voor de viering van het nieuwe jaar wordt onder meer cadeaus, speciaal eten en nieuwe kleren gekocht. Ook wordt het huis op oudejaarsavond, ook wel 'chuxi' genoemd, schoongemaakt en versierd.
In het Atrium van het stadhuis en in Chinatown wordt de landelijke viering afgetrapt, met onder meer een openingsceremonie, optocht met Chinese leeuwen- en drakendansen en andere festiviteiten. Ook wordt er vuurwerk, zoals 100.000-klappers, afgestoken om kwade geesten te verdrijven. De festiviteiten zijn van 10.00 uur tot 17.00 uur.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum samen met enkele partnerorganisaties.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Softwareleverancier ChipSoft heeft woensdagavond softwaresystemen van elektronische patiëntendossiers offline gehaald. Dat bevestigen diverse ziekenhuizen na berichtgeving van techsite Tweakers. ChipSoft heeft te maken met een cyberaanval.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De natuur van de Waddenzee staat onder grote druk, schrijft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een notitie. "Het ecosysteem vertoont structurele tekenen van overbelasting." Onder meer door visserij, defensie-activiteiten en baggeren gaat de natuur steeds verder achteruit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van Schiphol en drie milieuclubs eisen dat de overheid per direct optreedt tegen de 'herrie' van de luchthaven bij Lijnden en Uithoorn. Greenpeace meldt dat de groep een verzoek tot handhaving heeft ingediend bij de Inspectie Leefomgeving & Transport (ILT).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag de 38-jarige Sander K. in hoger beroep veroordeeld tot twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doden van de Oekraïense Arina Sasina (34). Tijdens een betaalde seksafspraak werd zij in de zomer van 2022 gewurgd door K. op de zolder van zijn woning in IJmuiden. Daarna sneed K. haar lichaam in stukken, met de bedoeling het weg te maken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wolvenpopulatie in Nederland lijkt nog steeds toe te nemen. Vorig jaar zijn via DNA-onderzoek 131 verschillende wolven vastgesteld, waarvan er 79 'nieuw' zijn. Dat houdt in dat voor het eerst DNA van deze wolven in Nederland is aangetroffen. De cijfers staan in een rapportage van BIJ12, de organisatie die voor de provincies wolvenzaken regelt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanpak van mensen met verward en onbegrepen gedrag is te versnipperd, klagen partijen van links tot rechts in de Kamer. In een debat over dat onderwerp vragen ze donderdag om coördinatie, met name van de minister van Binnenlandse Zaken.
5 uur geleden