Jaar cel voor oud-eigenaar koopjesketen Big Bazar
ZWOLLE (ANP) - Heerke Kooistra, de voormalige eigenaar van de failliete koopjesketen Big Bazar, moet een jaar de gevangenis in. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald. Ook krijgt Kooistra een beroepsverbod opgelegd voor de duur van vijf jaar, waarin hij geen bedrijf mag leiden als bestuurder.
De ondernemer werd ervan verdacht dat de administratie bij meerdere van zijn bv's niet voldeed aan de eisen. Veel stukken ontbraken of zouden opzettelijk niet zijn verstrekt aan de fiscus.
De rechter gaat daar in mee en stelt dat Kooistra als "feitelijk leidinggever van een vijftal bv's" opzettelijk de belastingregels niet heeft nageleefd bij het doen van de administratie. Ook heeft hij de documenten achtergehouden voor de belastinginspecteur. Verder heeft hij van twee bv's niet voldaan aan de bewaarplicht, de plicht om administratie een bepaalde periode te bewaren.
Geen volledig beeld
Kooistra's advocaat Priscilla de Haas geeft aan "naar alle waarschijnlijkheid" in beroep te gaan. Volgens haar is de rechter te veel van veronderstellingen uitgegaan, waardoor er geen volledig beeld is. "En dat is wel nodig om een eindoordeel te geven." De Haas gaf eerder aan dat de zaak geen betrekking heeft op de administratie van Big Bazar.
Kooistra kocht Big Bazar in 2021 van Mirage Retail Group, het moederbedrijf van Blokker. De koopjesketen werd in september 2023 failliet verklaard. Big Bazar kampte toen al enige tijd met financiële problemen en kreeg steeds meer klachten binnen over onbetaalde rekeningen.
Achttien maanden
Het Openbaar Ministerie eiste eerder een gevangenisstraf van achttien maanden, waarvan zes voorwaardelijk.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.
6 uur geleden