Jaap Edenbaan krijgt er een tweede ijshal bij
AMSTERDAM (ANP) - De Jaap Edenbaan in Amsterdam, de oudste openluchtkunstijsbaan in Nederland, krijgt er een tweede overdekte ijshal bij.
De plannen worden volgens wethouder Simone Kukenheim (Sport) de komende tijd verder uitgewerkt, maar het is de bedoeling dat het ijscomplex in Amsterdam-Oost uiterlijk in 2023 is uitgebreid met een tweede overdekte hal met een ijsvloer van 30 x 60 meter. Het besluit is genomen op basis van een toekomstverkenning.
De ijsbaan, geopend in 1961, geldt als de bakermat van het schaatsen in Nederland. In 1973 werd daar de overdekte Jaap Edenhal aan toegevoegd, bestemd voor kunstschaatsen en ijshockey. Intussen trekt het complex jaarlijks een half miljoen bezoekers en is uitbreiding gewenst.
Structureel tekort oplossen
"Om ook in de toekomst aan de grote vraag te kunnen voldoen, gaan we in onze plannen uit van een verdubbeling van het ijsoppervlak voor halverenigingen", aldus Kukenheim. "Zo lossen we het structurele tekort aan ijs voor kunstschaatsers, shorttrackers en ijshockeyers op."
De buitenbaan met zijn feeërieke verlichting blijft bestaan, aldus de wethouder. "Niets is zo fijn als buiten schaatsen en vele generaties zullen daar een hoop plezier aan beleven", zegt Kukenheim. De plannen passen volgens haar bij de doelstelling "om zo veel mogelijk Amsterdammers te laten bewegen".
De directie van de Jaap Eden IJsbaan zegt blij te zijn dat er nu duidelijkheid is over de toekomst. Volgens directeur Joris Wouters zal de onoverdekte 400-meterbaan worden vernieuwd.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
15 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
19 uur geleden