Jaap Edenbaan krijgt er een tweede ijshal bij
AMSTERDAM (ANP) - De Jaap Edenbaan in Amsterdam, de oudste openluchtkunstijsbaan in Nederland, krijgt er een tweede overdekte ijshal bij.
De plannen worden volgens wethouder Simone Kukenheim (Sport) de komende tijd verder uitgewerkt, maar het is de bedoeling dat het ijscomplex in Amsterdam-Oost uiterlijk in 2023 is uitgebreid met een tweede overdekte hal met een ijsvloer van 30 x 60 meter. Het besluit is genomen op basis van een toekomstverkenning.
De ijsbaan, geopend in 1961, geldt als de bakermat van het schaatsen in Nederland. In 1973 werd daar de overdekte Jaap Edenhal aan toegevoegd, bestemd voor kunstschaatsen en ijshockey. Intussen trekt het complex jaarlijks een half miljoen bezoekers en is uitbreiding gewenst.
Structureel tekort oplossen
"Om ook in de toekomst aan de grote vraag te kunnen voldoen, gaan we in onze plannen uit van een verdubbeling van het ijsoppervlak voor halverenigingen", aldus Kukenheim. "Zo lossen we het structurele tekort aan ijs voor kunstschaatsers, shorttrackers en ijshockeyers op."
De buitenbaan met zijn feeërieke verlichting blijft bestaan, aldus de wethouder. "Niets is zo fijn als buiten schaatsen en vele generaties zullen daar een hoop plezier aan beleven", zegt Kukenheim. De plannen passen volgens haar bij de doelstelling "om zo veel mogelijk Amsterdammers te laten bewegen".
De directie van de Jaap Eden IJsbaan zegt blij te zijn dat er nu duidelijkheid is over de toekomst. Volgens directeur Joris Wouters zal de onoverdekte 400-meterbaan worden vernieuwd.
Meer uit Sport
PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
18 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geleden