Jaap Edenbaan krijgt er een tweede ijshal bij
AMSTERDAM (ANP) - De Jaap Edenbaan in Amsterdam, de oudste openluchtkunstijsbaan in Nederland, krijgt er een tweede overdekte ijshal bij.
De plannen worden volgens wethouder Simone Kukenheim (Sport) de komende tijd verder uitgewerkt, maar het is de bedoeling dat het ijscomplex in Amsterdam-Oost uiterlijk in 2023 is uitgebreid met een tweede overdekte hal met een ijsvloer van 30 x 60 meter. Het besluit is genomen op basis van een toekomstverkenning.
De ijsbaan, geopend in 1961, geldt als de bakermat van het schaatsen in Nederland. In 1973 werd daar de overdekte Jaap Edenhal aan toegevoegd, bestemd voor kunstschaatsen en ijshockey. Intussen trekt het complex jaarlijks een half miljoen bezoekers en is uitbreiding gewenst.
Structureel tekort oplossen
"Om ook in de toekomst aan de grote vraag te kunnen voldoen, gaan we in onze plannen uit van een verdubbeling van het ijsoppervlak voor halverenigingen", aldus Kukenheim. "Zo lossen we het structurele tekort aan ijs voor kunstschaatsers, shorttrackers en ijshockeyers op."
De buitenbaan met zijn feeërieke verlichting blijft bestaan, aldus de wethouder. "Niets is zo fijn als buiten schaatsen en vele generaties zullen daar een hoop plezier aan beleven", zegt Kukenheim. De plannen passen volgens haar bij de doelstelling "om zo veel mogelijk Amsterdammers te laten bewegen".
De directie van de Jaap Eden IJsbaan zegt blij te zijn dat er nu duidelijkheid is over de toekomst. Volgens directeur Joris Wouters zal de onoverdekte 400-meterbaan worden vernieuwd.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
2 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
7 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
8 uur geleden