JA21 hekelt 'degrowth' en vindt dat EU om handel moet gaan
AMERSFOORT (ANP) - De Europese lijsttrekker van JA21 Michiel Hoogeveen vindt dat de Europese Unie vooral over handel moet gaan. Hij moet bovendien niets hebben van 'degrowth', het door sommige linkse denkers gepropageerde idee dat economische groei geen politieke wens moet zijn.
"Minder regels voor ondernemers, minder schulden, minder bureaucratie, minder ambtenaren, minder Europese wetten, kortom minder Brusselse bemoeienis", zet de politicus daar tegenover bij het congres van de partij in Amersfoort. "Wij willen een EU die doet waar het voor bedoeld is: handel."
Brussel kan wat Hoogeveen betreft ook wat betekenen waar het gaat om migratie. "Je kunt geen succesvolle gemeenschappelijke markt hebben zonder gemeenschappelijke grensbewaking", vindt hij. "Het enige migratiebeleid dat werkt, is als wij aan onze buitengrenzen investeren in hekken en muren en landen helpen een zeeblokkade op te werpen."
Tijdens het congres hebben de leden van JA21 ook ingestemd met de voordracht van ondernemer Elrie Bakker als de nieuwe partijvoorzitter.
Op 6 juni worden in Nederland de verkiezingen voor het Europees Parlement gehouden. In aanloop daarnaar houden ook D66 en NSC zaterdag een ledencongres.
Meer uit Binnenland
OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
13 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
13 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquĂȘte over corona.
16 uur geleden