JA21 hekelt 'degrowth' en vindt dat EU om handel moet gaan
AMERSFOORT (ANP) - De Europese lijsttrekker van JA21 Michiel Hoogeveen vindt dat de Europese Unie vooral over handel moet gaan. Hij moet bovendien niets hebben van 'degrowth', het door sommige linkse denkers gepropageerde idee dat economische groei geen politieke wens moet zijn.
"Minder regels voor ondernemers, minder schulden, minder bureaucratie, minder ambtenaren, minder Europese wetten, kortom minder Brusselse bemoeienis", zet de politicus daar tegenover bij het congres van de partij in Amersfoort. "Wij willen een EU die doet waar het voor bedoeld is: handel."
Brussel kan wat Hoogeveen betreft ook wat betekenen waar het gaat om migratie. "Je kunt geen succesvolle gemeenschappelijke markt hebben zonder gemeenschappelijke grensbewaking", vindt hij. "Het enige migratiebeleid dat werkt, is als wij aan onze buitengrenzen investeren in hekken en muren en landen helpen een zeeblokkade op te werpen."
Tijdens het congres hebben de leden van JA21 ook ingestemd met de voordracht van ondernemer Elrie Bakker als de nieuwe partijvoorzitter.
Op 6 juni worden in Nederland de verkiezingen voor het Europees Parlement gehouden. In aanloop daarnaar houden ook D66 en NSC zaterdag een ledencongres.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.
3 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is mogelijk een nieuwe, georganiseerde vorm van fraude op het spoor waarbij "groepen Bulgaarse ingezetenen" betrokken zijn. Voor zover bekend is daardoor 6,7 miljoen euro overgemaakt naar bankrekeningen die alleen gebruikt worden om geld te ontvangen van de fiscus.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Advocaten Ronald van der Horst en Anique Slijters zijn bereid om Ridouan Taghi (48) bij te staan in het hoger beroep van het Marengo-proces. Dat zei advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen maandag tijdens een tussentijdse zitting in de rechtbank op Schiphol. Van Berge Henegouwen stond Taghi eenmalig bij voor deze zitting, waarin de situatie over het ontbreken van zijn rechtsbijstand werd besproken.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is het sinds vorige week nog drukker dan normaal. Het complex mag maximaal 2000 mensen opvangen. Die limiet wordt sinds januari vrijwel onafgebroken overschreden, maar sinds vorige week schommelt het aantal mensen rond de 2200.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.
3 uur geleden