JA21 hekelt 'degrowth' en vindt dat EU om handel moet gaan
AMERSFOORT (ANP) - De Europese lijsttrekker van JA21 Michiel Hoogeveen vindt dat de Europese Unie vooral over handel moet gaan. Hij moet bovendien niets hebben van 'degrowth', het door sommige linkse denkers gepropageerde idee dat economische groei geen politieke wens moet zijn.
"Minder regels voor ondernemers, minder schulden, minder bureaucratie, minder ambtenaren, minder Europese wetten, kortom minder Brusselse bemoeienis", zet de politicus daar tegenover bij het congres van de partij in Amersfoort. "Wij willen een EU die doet waar het voor bedoeld is: handel."
Brussel kan wat Hoogeveen betreft ook wat betekenen waar het gaat om migratie. "Je kunt geen succesvolle gemeenschappelijke markt hebben zonder gemeenschappelijke grensbewaking", vindt hij. "Het enige migratiebeleid dat werkt, is als wij aan onze buitengrenzen investeren in hekken en muren en landen helpen een zeeblokkade op te werpen."
Tijdens het congres hebben de leden van JA21 ook ingestemd met de voordracht van ondernemer Elrie Bakker als de nieuwe partijvoorzitter.
Op 6 juni worden in Nederland de verkiezingen voor het Europees Parlement gehouden. In aanloop daarnaar houden ook D66 en NSC zaterdag een ledencongres.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - In de tachtig jaar dat de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en zijn voorlopers bestaan, was het nationale dreigingsbeeld nog nooit zo ernstig als nu. De nationale veiligheid staat van veel verschillende kanten "langdurig onder druk", stelt AIVD-directeur Simone Smit donderdag op basis van het jaarverslag van afgelopen jaar. Er is sprake van "een veelvoud aan dreigingen die met elkaar samenhangen".
3 uur geledenLOENEN (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor een zedendelict bij een zorginstelling in Loenen. Dat bevestigde het Openbaar Ministerie donderdag na berichtgeving van Omroep Gelderland. De man werd begin maart opgepakt.
5 uur geleden