JA21 hekelt 'degrowth' en vindt dat EU om handel moet gaan
AMERSFOORT (ANP) - De Europese lijsttrekker van JA21 Michiel Hoogeveen vindt dat de Europese Unie vooral over handel moet gaan. Hij moet bovendien niets hebben van 'degrowth', het door sommige linkse denkers gepropageerde idee dat economische groei geen politieke wens moet zijn.
"Minder regels voor ondernemers, minder schulden, minder bureaucratie, minder ambtenaren, minder Europese wetten, kortom minder Brusselse bemoeienis", zet de politicus daar tegenover bij het congres van de partij in Amersfoort. "Wij willen een EU die doet waar het voor bedoeld is: handel."
Brussel kan wat Hoogeveen betreft ook wat betekenen waar het gaat om migratie. "Je kunt geen succesvolle gemeenschappelijke markt hebben zonder gemeenschappelijke grensbewaking", vindt hij. "Het enige migratiebeleid dat werkt, is als wij aan onze buitengrenzen investeren in hekken en muren en landen helpen een zeeblokkade op te werpen."
Tijdens het congres hebben de leden van JA21 ook ingestemd met de voordracht van ondernemer Elrie Bakker als de nieuwe partijvoorzitter.
Op 6 juni worden in Nederland de verkiezingen voor het Europees Parlement gehouden. In aanloop daarnaar houden ook D66 en NSC zaterdag een ledencongres.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
17 minuten geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
2 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag 45 dagen cel geëist, waarvan dertig voorwaardelijk, tegen activist Jan H. (54) omdat hij in juni op zijn Facebookpagina zou hebben opgeroepen tot grenscontroles door burgers. Ook eiste justitie een verbod op het plaatsen van berichten op Facebook en WhatsApp in groepen met meer dan tien deelnemers.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft via X Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aanstelling als premier. "Van economie tot veiligheid - we zullen samenwerken in het belang van Nederland en heel Europa", schrijft ze.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel zaten ook tijdens het weekeinde meer asielzoekers dan toegestaan. De totale dwangsom voor opvangorgaan COA is daardoor opgelopen tot boven de 4 miljoen euro.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten voeren maandag actie buiten paleis Huis ten Bosch in Den Haag. Daar wordt het nieuwe kabinet beëdigd. De demonstranten zijn bij de paleishekken op de grond gaan zitten en hebben fietsen neergelegd. Ook tonen ze spandoeken met 'Jetten, doe wat je beloofd hebt'.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS geeft naar verwachting eind april de eerste veiligheidsmedewerkers een wapenstok voor een proef die een jaar duurt. De vervoerder kreeg vorig jaar toestemming van het kabinet om maximaal 75 ov-boa's een korte wapenstok te laten dragen. De medewerkers die meedoen aan de proef zijn verdeeld over de standplaatsen Rotterdam, Den Haag, Zwolle en Den Bosch.
8 uur geleden