Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

JA21 en PVV vinden dat Gaza te veel aandacht krijgt

JA21 en PVV vinden dat Gaza te veel aandacht krijgt

DEN HAAG (ANP) - JA21 en PVV vinden dat de oorlog in Gaza te veel aandacht krijgt. "Gaza, Oekraïne, het is allemaal belangrijk hoor", aldus PVV-leider Geert Wilders in het debat over de coalitiebreuk die volgde op onenigheid over maatregelen tegen Israël. "Maar laten we alsjeblieft wat minder focussen op de problemen ver weg en ons wat meer richten op de problemen hier in ons eigen land."

Dan heeft Wilders het bijvoorbeeld over de veiligheid op straat, de lange wachtlijsten voor sociale huurwoningen en de hoge prijzen van boodschappen. Ook Joost Eerdmans van JA21 pleitte voor meer aandacht voor binnenlandse onderwerpen.

Meerdere peilingen laten zien dat een meerderheid van de kiezers vindt dat het kabinet kritischer moet zijn op Israël. Zelfs een deel van de PVV-stemmers vraagt hierom, meldde EenVandaag dit voorjaar, al vormt deze groep met 31 procent wel een minderheid.

Meer uit Politiek

Stichting: hoogste aantal stemmen op een vrouw sinds 2010

DEN HAAG (ANP) - Bij deze Tweede Kamerverkiezingen heeft 43 procent van de kiezers op een vrouw gestemd, laat stichting Stem op een Vrouw weten. Dat is het hoogste percentage stemmen op vrouwen sinds 2010. Deze verkiezingen zijn vijf vrouwen extra met voorkeursstemmen verkozen, aldus de stichting.

10 uur geleden
Ook Meerssen en Rijswijk tellen stemmen opnieuw

DEN HAAG (ANP) - Ook in de gemeenten Meerssen (Limburg) en Rijswijk (Zuid-Holland) worden stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen opnieuw geteld. Dat is een standaardprocedure om mogelijke vergissingen uit te sluiten. De Kiesraad verwacht in de komende dagen hertellingen in tientallen gemeenten.

11 uur geleden
Toekomst gekraakt verbod versterkte gebedsoproep SGP onzeker

DEN HAAG (ANP) - De SGP weet nog niet hoe het verdergaat met het initiatiefwetsvoorstel, dat de partij samen met JA21 heeft ingediend, om geluidsversterking bij gebedsoproepen te verbieden. De Raad van State heeft "ernstige bezwaren" tegen het voorstel.

12 uur geleden
Prognose ANP Verkiezingsdienst: laatste restzetel blijft bij SP

DEN HAAG (ANP) - De SP houdt waarschijnlijk haar derde zetel. Dat meldt de ANP Verkiezingsdienst op basis van een prognose. Een restzetel zou mogelijk nog verschuiven naar D66, maar nu de briefstemmen uit het buitenland zijn geteld, lijkt het erop dat dat niet het geval is.

13 uur geleden
D66 loopt verder uit op PVV na telling briefstemmen

DEN HAAG (ANP) - D66 blijft de PVV zoals verwacht voor na het tellen van de briefstemmen die vanuit het buitenland zijn binnengekomen. De partij van Rob Jetten kreeg aanzienlijk meer briefstemmen dan die van Geert Wilders, zo laten de voorlopige uitslagen zien: 18,47 tegen 8,57 procent. Daarmee is het verschil tussen de twee nog iets groter geworden. GroenLinks-PvdA kreeg net als in 2023 de meeste stemmen van Nederlanders in het buitenland: 28,9 procent.

13 uur geleden
Rotterdam: verschil in uitslag te verklaren door berekening

ROTTERDAM (ANP) - Dat bij de verkiezingen in Rotterdam D66 ruim 2000 stemmen meer en de PVV dik 2000 stemmen minder hebben gekregen dan eerder gemeld, komt doordat de voorlopige uitslag is gemaakt op basis van een berekening. Dat laat de gemeente weten nu de definitieve uitslag bekend is.

13 uur geleden
Koolmees waarschijnlijk voorgedragen als verkenner door D66

DEN HAAG (ANP) - Wouter Koolmees wordt waarschijnlijk de verkenner voor D66. Een ingewijde bevestigt berichtgeving van RTL Nieuws dat de topman van de NS en voormalig D66-minister "in beeld is" voor de klus. Dinsdag wordt een verkenner voorgedragen na een overleg tussen de fractievoorzitters en voorzitter Martin Bosma van de Tweede Kamer.

14 uur geleden