Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Izagirre ritwinnaar, McNulty nieuwe leider in Baskenland

Izagirre ritwinnaar, McNulty nieuwe leider in Baskenland

HONDARRIBIA (ANP) - De Spanjaard Ion Izagirre heeft de vierde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De rit ging van Vitoria-Gasteiz naar Hondarribia over ruim 189 kilometer. In de finale lagen twee hellingen. Izagirre, die rijdt voor Astana, versloeg in de sprint zijn medevluchters Pello Bilbao, eveneens uit Spanje, en Brandon McNulty. De Amerikaan van UAE Team Emirates nam de leiderstrui over van Primoz Roglic, de Sloveen van Jumbo-Visma die in een eerste achtervolgende groep op 49 seconden van de kopgroep de finish bereikte.

McNulty was al tweede in de individuele tijdrit waarmee de ronde begon. Er volgen nog twee lastige ritten in het Baskenland.

De Spanjaard Juan Pedro López en de Australiër Ben O'Connor vielen aan op de Jaizkibel, een helling bekend uit de finale van de Clasica San Sebastian. Het duo werd aan de voet van de slotklim, de Erlaitz, ingelopen. Op die klim waren McNulty, de Colombiaan Esteban Chaves en de Spanjaard Mikel Landa de eerste aanvallers. Het gevaar voor leider Roglic school vooral in de aanwezigheid van McNulty, de nummer 3 in het klassement op 30 seconden van de Sloveen. De Deen Jonas Vingegaard, ploeggenoot van Roglic, leidde de achtervolging en rekende het trio net onder de top in.

Bovenop de Erlaitz, op 21 kilometer voor de streep, probeerde McNulty op een hellend stuk nogmaals een verschil te maken. Het leidde tot een breuk, waarbij zes renners erin slaagden weg te rijden uit de groep met Roglic en zijn landgenoot en naaste belager Tadej Pogacar. Vingegaard was mee en deed uiteraard geen kopwerk in een groep met verder opnieuw Chaves, Bilbao, Izagirre en de Duitser Emanuel Buchmann.

In de straten van de kustplaats probeerde Chaves nog weg te rijden, maar kort voor de finish passeerden zijn vijf medevluchters. In het klassement heeft McNulty 23 seconden voorsprong op Roglic. Vingegaard volgt op 28 seconden. Pogacar is nu vijfde op 46 seconden van de Amerikaan.

Meer uit Sport

Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

3 uur geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

4 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

5 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

7 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

8 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

9 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

10 uur geleden