Izagirre ritwinnaar, McNulty nieuwe leider in Baskenland
HONDARRIBIA (ANP) - De Spanjaard Ion Izagirre heeft de vierde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De rit ging van Vitoria-Gasteiz naar Hondarribia over ruim 189 kilometer. In de finale lagen twee hellingen. Izagirre, die rijdt voor Astana, versloeg in de sprint zijn medevluchters Pello Bilbao, eveneens uit Spanje, en Brandon McNulty. De Amerikaan van UAE Team Emirates nam de leiderstrui over van Primoz Roglic, de Sloveen van Jumbo-Visma die in een eerste achtervolgende groep op 49 seconden van de kopgroep de finish bereikte.
McNulty was al tweede in de individuele tijdrit waarmee de ronde begon. Er volgen nog twee lastige ritten in het Baskenland.
De Spanjaard Juan Pedro López en de Australiër Ben O'Connor vielen aan op de Jaizkibel, een helling bekend uit de finale van de Clasica San Sebastian. Het duo werd aan de voet van de slotklim, de Erlaitz, ingelopen. Op die klim waren McNulty, de Colombiaan Esteban Chaves en de Spanjaard Mikel Landa de eerste aanvallers. Het gevaar voor leider Roglic school vooral in de aanwezigheid van McNulty, de nummer 3 in het klassement op 30 seconden van de Sloveen. De Deen Jonas Vingegaard, ploeggenoot van Roglic, leidde de achtervolging en rekende het trio net onder de top in.
Bovenop de Erlaitz, op 21 kilometer voor de streep, probeerde McNulty op een hellend stuk nogmaals een verschil te maken. Het leidde tot een breuk, waarbij zes renners erin slaagden weg te rijden uit de groep met Roglic en zijn landgenoot en naaste belager Tadej Pogacar. Vingegaard was mee en deed uiteraard geen kopwerk in een groep met verder opnieuw Chaves, Bilbao, Izagirre en de Duitser Emanuel Buchmann.
In de straten van de kustplaats probeerde Chaves nog weg te rijden, maar kort voor de finish passeerden zijn vijf medevluchters. In het klassement heeft McNulty 23 seconden voorsprong op Roglic. Vingegaard volgt op 28 seconden. Pogacar is nu vijfde op 46 seconden van de Amerikaan.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
7 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
1 dag geleden