Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Izagirre ritwinnaar, McNulty nieuwe leider in Baskenland

Izagirre ritwinnaar, McNulty nieuwe leider in Baskenland

HONDARRIBIA (ANP) - De Spanjaard Ion Izagirre heeft de vierde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De rit ging van Vitoria-Gasteiz naar Hondarribia over ruim 189 kilometer. In de finale lagen twee hellingen. Izagirre, die rijdt voor Astana, versloeg in de sprint zijn medevluchters Pello Bilbao, eveneens uit Spanje, en Brandon McNulty. De Amerikaan van UAE Team Emirates nam de leiderstrui over van Primoz Roglic, de Sloveen van Jumbo-Visma die in een eerste achtervolgende groep op 49 seconden van de kopgroep de finish bereikte.

McNulty was al tweede in de individuele tijdrit waarmee de ronde begon. Er volgen nog twee lastige ritten in het Baskenland.

De Spanjaard Juan Pedro López en de Australiër Ben O'Connor vielen aan op de Jaizkibel, een helling bekend uit de finale van de Clasica San Sebastian. Het duo werd aan de voet van de slotklim, de Erlaitz, ingelopen. Op die klim waren McNulty, de Colombiaan Esteban Chaves en de Spanjaard Mikel Landa de eerste aanvallers. Het gevaar voor leider Roglic school vooral in de aanwezigheid van McNulty, de nummer 3 in het klassement op 30 seconden van de Sloveen. De Deen Jonas Vingegaard, ploeggenoot van Roglic, leidde de achtervolging en rekende het trio net onder de top in.

Bovenop de Erlaitz, op 21 kilometer voor de streep, probeerde McNulty op een hellend stuk nogmaals een verschil te maken. Het leidde tot een breuk, waarbij zes renners erin slaagden weg te rijden uit de groep met Roglic en zijn landgenoot en naaste belager Tadej Pogacar. Vingegaard was mee en deed uiteraard geen kopwerk in een groep met verder opnieuw Chaves, Bilbao, Izagirre en de Duitser Emanuel Buchmann.

In de straten van de kustplaats probeerde Chaves nog weg te rijden, maar kort voor de finish passeerden zijn vijf medevluchters. In het klassement heeft McNulty 23 seconden voorsprong op Roglic. Vingegaard volgt op 28 seconden. Pogacar is nu vijfde op 46 seconden van de Amerikaan.

Meer uit Sport

Schaatser Bergsma wint ook massastart in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft voor de tweede keer dit seizoen een wereldbekerwedstrijd op de massastart gewonnen. Met een late aanval bleef de 39-jarige schaatser Chung Jae-Won uit Zuid-Korea en landgenoot Bart Hoolwerf voor.

16 minuten geleden
Norris laat tranen lopen na behalen wereldtitel Formule 1

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris liet zijn tranen de vrije loop bij de eerste woorden die hij sprak na het behalen van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik had niet gedacht dat ik zou huilen, ik voel me net een loser", zei hij in het interview op de baan van Abu Dhabi. "Het is zo'n lange reis geweest, ik wil vooral mijn ouders bedanken en iedereen bij McLaren."

28 minuten geleden
Verstappen kan sterke comeback niet bekronen met vijfde WK-titel

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon in Abu Dhabi een ongekende comeback in het seizoen net niet bekronen met een vijfde wereldtitel. Niet eerder in de historie van de Formule 1 maakte een coureur een achterstand van 104 punten goed in het kampioenschap. Dat lukte Verstappen net niet. Hij won wel de slotrace en kwam 2 punten tekort op Lando Norris van McLaren, die genoeg had aan de derde plaats om zijn eerste titel te veroveren.

37 minuten geleden
Schaatsster Groenewoud wint massastart in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen haar eerste zege van het seizoen op de massastart geboekt. De 26-jarige Friezin won de sprint na zestien ronden in Thialf voor de Amerikaanse Mia Manganello en Park Ji-woo uit Zuid-Korea.

39 minuten geleden
Verstappen na kwijtraken wereldtitel: wees niet te teleurgesteld

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen vindt dat de mensen bij Red Bull niet te lang mogen treuren over het kwijtraken van de titel in de Formule 1. "Wees niet te teleurgesteld, dat ben ik zeker niet. We mogen trots zijn op onze comeback. Iedereen bedankt. Ook Honda voor de afgelopen jaren. We hebben het in stijl afgesloten", sprak de coureur over de boordradio na zijn zege in de slotrace in Abu Dhabi.

46 minuten geleden
Verstappen blijft met vier titels vierde op eeuwige ranglijst

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen blijft door het mislopen van de titel in de slotrace van Abu Dhabi op vier wereldtitels staan. De 28-jarige Limburger deelt daarmee de vierde plaats op de eeuwige ranglijst van de Formule 1 met de Fransman Alain Prost en de Duitser Sebastian Vettel. Verstappen won in zijn Formule 1-carrière, die in 2015 begon, in totaal 71 grands prix, meer dan Vettel (53) en Prost (51).

47 minuten geleden
Norris elfde Britse wereldkampioen in Formule 1

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is de elfde wereldkampioen in de Formule 1 die afkomstig is uit Groot-Brittannië. Hij is de opvolger van Lewis Hamilton, die zijn laatste van zeven titels won in 2020.

48 minuten geleden