Ivoorkust wint in eigen land Afrika Cup
EBIMPÉ (ANP) - Ivoorkust heeft in eigen land de Afrika Cup gewonnen. Het gastland was in de finale met 2-1 te sterk voor Nigeria. Sébastien Haller, voormalig speler van FC Utrecht en Ajax, maakte in Ebimpé 10 minuten voor tijd het winnende doelpunt.
Opmerkelijk genoeg ontsloeg Ivoorkust nog tijdens het toernooi bondscoach Jean-Louis Gasset. Dat gebeurde na de teleurstellend verlopen groepsfase. Ivoorkust ging als beste nummer 3 toch verder. Emerse Fae nam het na de poule over en met veel succes.
Voor Ivoorkust is het de eerste eindzege sinds 2015. Negen jaar geleden was het land na penalty's te sterk voor Ghana. Ook in 1992 pakte het land de titel.
Matchwinner Haller
De geboren Haarlemmer William Troost-Ekong zette Nigeria in de 38e minuut op voorsprong. Na een corner vanaf de linkerflank kwam hij boven een tegenstander uit. De verdediger kopte hard raak. De 30 jaar oude Troost-Ekong speelde in Nederland voor FC Groningen en FC Dordrecht. Momenteel staat hij onder contract bij de Griekse club PAOK Thessaloniki.
De gelijkmaker viel na ruim een uur. Franck Kessié beloonde het overwicht van Ivoorkust met de 1-1. In de 81e minuut kroonde Haller zich tot matchwinner. Hij verlengde een voorzet vanaf de linkerflank van Simon Adingra behendig met de punt van zijn schoen in de verre hoek, tot grote vreugde van nagenoeg alle toeschouwers.
Open wedstrijd
De laatste jaren leverde de finale van de Afrika Cup vaak weinig doelpunten op. Tijdens de vorige editie werd het nog 0-0 in de finale. Dit keer was er sprake van een open wedstrijd en er vielen veel kansen te noteren.
In de beginfase van de tweede helft haalde de Nigeriaanse verdediger Calvin Bassey nog een bal van de lijn en Haller zag een omhaal naast gaan. Ivoorkust bleef, gesteund door de tienduizenden fans, echter aandringen. Ook na de gelijkmaker bleef de ploeg de aanval zoeken. In de slotfase wist Nigeria weinig gevaar meer te stichten en na het laatste fluitsignaal barstte het feest los op de tribunes, die volledig oranje gekleurd waren.
Groepsgenoten
Op 18 januari was Nigeria in de groepsfase nog met 1-0 te sterk voor Ivoorkust. Troost-Ekong maakte toen het enige doelpunt, toen vanuit een penalty.
Nigeria kon de Afrika Cup voor het eerst sinds 2013 winnen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
4 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
5 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
20 uur geleden