Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ivoorkust wint in eigen land Afrika Cup

Ivoorkust wint in eigen land Afrika Cup

EBIMPÉ (ANP) - Ivoorkust heeft in eigen land de Afrika Cup gewonnen. Het gastland was in de finale met 2-1 te sterk voor Nigeria. Sébastien Haller, voormalig speler van FC Utrecht en Ajax, maakte in Ebimpé 10 minuten voor tijd het winnende doelpunt.

Opmerkelijk genoeg ontsloeg Ivoorkust nog tijdens het toernooi bondscoach Jean-Louis Gasset. Dat gebeurde na de teleurstellend verlopen groepsfase. Ivoorkust ging als beste nummer 3 toch verder. Emerse Fae nam het na de poule over en met veel succes.

Voor Ivoorkust is het de eerste eindzege sinds 2015. Negen jaar geleden was het land na penalty's te sterk voor Ghana. Ook in 1992 pakte het land de titel.

Matchwinner Haller

De geboren Haarlemmer William Troost-Ekong zette Nigeria in de 38e minuut op voorsprong. Na een corner vanaf de linkerflank kwam hij boven een tegenstander uit. De verdediger kopte hard raak. De 30 jaar oude Troost-Ekong speelde in Nederland voor FC Groningen en FC Dordrecht. Momenteel staat hij onder contract bij de Griekse club PAOK Thessaloniki.

De gelijkmaker viel na ruim een uur. Franck Kessié beloonde het overwicht van Ivoorkust met de 1-1. In de 81e minuut kroonde Haller zich tot matchwinner. Hij verlengde een voorzet vanaf de linkerflank van Simon Adingra behendig met de punt van zijn schoen in de verre hoek, tot grote vreugde van nagenoeg alle toeschouwers.

Open wedstrijd

De laatste jaren leverde de finale van de Afrika Cup vaak weinig doelpunten op. Tijdens de vorige editie werd het nog 0-0 in de finale. Dit keer was er sprake van een open wedstrijd en er vielen veel kansen te noteren.

In de beginfase van de tweede helft haalde de Nigeriaanse verdediger Calvin Bassey nog een bal van de lijn en Haller zag een omhaal naast gaan. Ivoorkust bleef, gesteund door de tienduizenden fans, echter aandringen. Ook na de gelijkmaker bleef de ploeg de aanval zoeken. In de slotfase wist Nigeria weinig gevaar meer te stichten en na het laatste fluitsignaal barstte het feest los op de tribunes, die volledig oranje gekleurd waren.

Groepsgenoten

Op 18 januari was Nigeria in de groepsfase nog met 1-0 te sterk voor Ivoorkust. Troost-Ekong maakte toen het enige doelpunt, toen vanuit een penalty.

Nigeria kon de Afrika Cup voor het eerst sinds 2013 winnen.

Meer uit Voetbal

Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

49 minuten geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

6 uur geleden
Rutten verliest van China bij debuut als bondscoach Curaçao

SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.

8 uur geleden
Ten Cate baalt van gemiste kansen na uitschakeling Suriname

MONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).

10 uur geleden
Surinaamse voetbalfans teleurgesteld na verlies en mislopen WK

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.

11 uur geleden
WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

19 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

19 uur geleden