Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ivoorkust wint in eigen land Afrika Cup

Ivoorkust wint in eigen land Afrika Cup

EBIMPÉ (ANP) - Ivoorkust heeft in eigen land de Afrika Cup gewonnen. Het gastland was in de finale met 2-1 te sterk voor Nigeria. Sébastien Haller, voormalig speler van FC Utrecht en Ajax, maakte in Ebimpé 10 minuten voor tijd het winnende doelpunt.

Opmerkelijk genoeg ontsloeg Ivoorkust nog tijdens het toernooi bondscoach Jean-Louis Gasset. Dat gebeurde na de teleurstellend verlopen groepsfase. Ivoorkust ging als beste nummer 3 toch verder. Emerse Fae nam het na de poule over en met veel succes.

Voor Ivoorkust is het de eerste eindzege sinds 2015. Negen jaar geleden was het land na penalty's te sterk voor Ghana. Ook in 1992 pakte het land de titel.

Matchwinner Haller

De geboren Haarlemmer William Troost-Ekong zette Nigeria in de 38e minuut op voorsprong. Na een corner vanaf de linkerflank kwam hij boven een tegenstander uit. De verdediger kopte hard raak. De 30 jaar oude Troost-Ekong speelde in Nederland voor FC Groningen en FC Dordrecht. Momenteel staat hij onder contract bij de Griekse club PAOK Thessaloniki.

De gelijkmaker viel na ruim een uur. Franck Kessié beloonde het overwicht van Ivoorkust met de 1-1. In de 81e minuut kroonde Haller zich tot matchwinner. Hij verlengde een voorzet vanaf de linkerflank van Simon Adingra behendig met de punt van zijn schoen in de verre hoek, tot grote vreugde van nagenoeg alle toeschouwers.

Open wedstrijd

De laatste jaren leverde de finale van de Afrika Cup vaak weinig doelpunten op. Tijdens de vorige editie werd het nog 0-0 in de finale. Dit keer was er sprake van een open wedstrijd en er vielen veel kansen te noteren.

In de beginfase van de tweede helft haalde de Nigeriaanse verdediger Calvin Bassey nog een bal van de lijn en Haller zag een omhaal naast gaan. Ivoorkust bleef, gesteund door de tienduizenden fans, echter aandringen. Ook na de gelijkmaker bleef de ploeg de aanval zoeken. In de slotfase wist Nigeria weinig gevaar meer te stichten en na het laatste fluitsignaal barstte het feest los op de tribunes, die volledig oranje gekleurd waren.

Groepsgenoten

Op 18 januari was Nigeria in de groepsfase nog met 1-0 te sterk voor Ivoorkust. Troost-Ekong maakte toen het enige doelpunt, toen vanuit een penalty.

Nigeria kon de Afrika Cup voor het eerst sinds 2013 winnen.

Meer uit Voetbal

Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

1 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

1 uur geleden
Go Ahead neemt met gelijkspel tegen Braga afscheid van Europa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.

1 uur geleden
Feyenoord verliest bij Real Betis en is klaar in Europa

SEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.

1 uur geleden
FC Utrecht met een nederlaag bij Celtic uit Europa League

GLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.

1 uur geleden
Van Persie ziet zoon Shaqueel met knieblessure uitvallen

SEVILLA (ANP) - Shaqueel van Persie heeft zich donderdag gevoegd bij de lange lijst met geblesseerden van Feyenoord. De zoon van trainer Robin van Persie was in de uitwedstrijd tegen Real Betis net ingevallen, toen hij na een luchtduel verkeerd op de grond terechtkwam en door zijn rechterknie ging.

1 uur geleden
Feyenoord tegen Betis met Targhalline als centrale verdediger

SEVILLA (ANP) - Feyenoord begint de beslissende uitwedstrijd tegen Real Betis in het hoofdtoernooi van de Europa League met middenvelder Oussama Targhalline als centrale verdediger. De 18-jarige Thijs Kraaijeveld staat naast de Marokkaan.

4 uur geleden