Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ivoorkust laat zege glippen in Afrika Cup, Haller scoort

Ivoorkust laat zege glippen in Afrika Cup, Haller scoort

DOUALA (ANP) - Ivoorkust heeft bij de Afrika Cup in Kameroen de overwinning laten liggen in de tweede groepswedstrijd tegen Sierra Leone. De ploeg van de basisspelers Ibrahim Sangaré (PSV) en Sébastien Haller (Ajax) moest in Douala genoegen moeten nemen met 2-2. Eerder was Ivoorkust met 1-0 te sterk voor Equatoriaal-Guinea.

Haller bracht de openingstreffer op zijn naam. Hij haalde in de 25e minuut doeltreffend uit (1-0). Een klein kwartier eerder had ploeggenoot Franck Kessié nog een strafschop gemist. Doelman Mohamed Kamara keerde de penalty van de middenvelder van AC Milan op fraaie wijze.

Na de rust kwam Sierra Leone, dat duidelijk de mindere was van het soms gemakzuchtige Ivoorkust, verrassend terug in de wedstrijd. Musa Noah Kamara knalde in de 55e minuut hard raak (1-1). Tien minuten later kwam Ivoorkust dankzij een diagonaal schot van Nicolas Pépé in de verre hoek opnieuw op voorsprong (2-1). Kort daarna gingen Haller en Sangaré naar de kant.

Kallon

Bij Sierra Leone viel Issa Kallon (SC Cambuur) in. Ivoorkust verzuimde in de slotfase nog meerdere grote kansen te benutten. In de extra tijd viel de sensationele gelijkmaker. Doelman Badra Ali Sangaré ging zwaar in de fout waarna Alhaji Kamara van dichtbij tot scoren kon komen: 2-2.

Sangaré raakte bij zijn vreemde manoeuvre, waarbij hij hard in aanraking kwam met het veld en de bal losliet, geblesseerd en moest per brancard het veld verlaten. Aanvoerder Serge Aurier, een verdediger, maakte als gelegenheidskeeper de wedstrijd vol.

Met 4 punten leidt Ivoorkust nog wel in groep E. Sierra Leone heeft 2 punten en kan zich ook nog plaatsen voor de achtste finales.

Meer uit Voetbal

Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

10 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

13 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

13 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

23 uur geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

1 dag geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

1 dag geleden