Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ivoorkust laat zege glippen in Afrika Cup, Haller scoort

Ivoorkust laat zege glippen in Afrika Cup, Haller scoort

DOUALA (ANP) - Ivoorkust heeft bij de Afrika Cup in Kameroen de overwinning laten liggen in de tweede groepswedstrijd tegen Sierra Leone. De ploeg van de basisspelers Ibrahim Sangaré (PSV) en Sébastien Haller (Ajax) moest in Douala genoegen moeten nemen met 2-2. Eerder was Ivoorkust met 1-0 te sterk voor Equatoriaal-Guinea.

Haller bracht de openingstreffer op zijn naam. Hij haalde in de 25e minuut doeltreffend uit (1-0). Een klein kwartier eerder had ploeggenoot Franck Kessié nog een strafschop gemist. Doelman Mohamed Kamara keerde de penalty van de middenvelder van AC Milan op fraaie wijze.

Na de rust kwam Sierra Leone, dat duidelijk de mindere was van het soms gemakzuchtige Ivoorkust, verrassend terug in de wedstrijd. Musa Noah Kamara knalde in de 55e minuut hard raak (1-1). Tien minuten later kwam Ivoorkust dankzij een diagonaal schot van Nicolas Pépé in de verre hoek opnieuw op voorsprong (2-1). Kort daarna gingen Haller en Sangaré naar de kant.

Kallon

Bij Sierra Leone viel Issa Kallon (SC Cambuur) in. Ivoorkust verzuimde in de slotfase nog meerdere grote kansen te benutten. In de extra tijd viel de sensationele gelijkmaker. Doelman Badra Ali Sangaré ging zwaar in de fout waarna Alhaji Kamara van dichtbij tot scoren kon komen: 2-2.

Sangaré raakte bij zijn vreemde manoeuvre, waarbij hij hard in aanraking kwam met het veld en de bal losliet, geblesseerd en moest per brancard het veld verlaten. Aanvoerder Serge Aurier, een verdediger, maakte als gelegenheidskeeper de wedstrijd vol.

Met 4 punten leidt Ivoorkust nog wel in groep E. Sierra Leone heeft 2 punten en kan zich ook nog plaatsen voor de achtste finales.

Meer uit Voetbal

Gakpo zag na duel met Polen alleen teleurgestelde gezichten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.

14 minuten geleden
Koeman: dingen moeten beter als wij mee willen doen om de prijzen

ZEIST (ANP) - Als het Nederlands elftal volgend jaar zomer een kans wil maken op de wereldtitel, moeten er volgens Ronald Koeman dingen beter. De bondscoach noemde zondag op een persconferentie een aantal voorbeelden en liet blijken de teleurstellende wedstrijd van vrijdag tegen Polen (1-1) nog niet achter zich te hebben gelaten.

16 minuten geleden
Koeman wil in aanloop naar WK oefenen tegen Zuid-Amerikaans land

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil ter voorbereiding op het WK oefenen tegen een Zuid-Amerikaans land. Dat zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist, in aanloop naar het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen van maandag.

45 minuten geleden
Oranje traint met 22 spelers in aanloop naar duel met Litouwen

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondag de laatste training voor de beslissende WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Litouwen afgewerkt met 22 spelers. Aan het begin van de middag verscheen, naast de 21 speelgerechtigde internationals, ook Jan Paul van Hecke op het veld. De verdediger van Brighton & Hove Albion is na zijn gele kaart van vrijdag in Warschau tegen Polen (1-1) geschorst tegen Litouwen, maar blijft wel bij de groep.

2 uur geleden
FIFA scherpt maatregelen tegen beledigende onlineberichten aan

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de maatregelen tegen beledigende onlineberichten tegen spelers en officials aangescherpt. Dat maakte de FIFA zondag, op de Internationale Dag voor Tolerantie, bekend. De bond benadrukte tevens dat haat en discriminatie geen plaats hebben in het voetbal.

4 uur geleden
Ook Kluivert haakt af bij Oranje voor duel met Litouwen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft maandag niet de beschikking over Justin Kluivert voor het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen. De middenvelder heeft vrijdag een blessure opgelopen in de wedstrijd tegen Polen (1-1) en is teruggekeerd naar zijn club Bournemouth. Dat meldt de KNVB zondag.

4 uur geleden
Dick Advocaat mist belangrijke wedstrijd Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.

13 uur geleden