Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ivoorkust laat zege glippen in Afrika Cup, Haller scoort

Ivoorkust laat zege glippen in Afrika Cup, Haller scoort

DOUALA (ANP) - Ivoorkust heeft bij de Afrika Cup in Kameroen de overwinning laten liggen in de tweede groepswedstrijd tegen Sierra Leone. De ploeg van de basisspelers Ibrahim Sangaré (PSV) en Sébastien Haller (Ajax) moest in Douala genoegen moeten nemen met 2-2. Eerder was Ivoorkust met 1-0 te sterk voor Equatoriaal-Guinea.

Haller bracht de openingstreffer op zijn naam. Hij haalde in de 25e minuut doeltreffend uit (1-0). Een klein kwartier eerder had ploeggenoot Franck Kessié nog een strafschop gemist. Doelman Mohamed Kamara keerde de penalty van de middenvelder van AC Milan op fraaie wijze.

Na de rust kwam Sierra Leone, dat duidelijk de mindere was van het soms gemakzuchtige Ivoorkust, verrassend terug in de wedstrijd. Musa Noah Kamara knalde in de 55e minuut hard raak (1-1). Tien minuten later kwam Ivoorkust dankzij een diagonaal schot van Nicolas Pépé in de verre hoek opnieuw op voorsprong (2-1). Kort daarna gingen Haller en Sangaré naar de kant.

Kallon

Bij Sierra Leone viel Issa Kallon (SC Cambuur) in. Ivoorkust verzuimde in de slotfase nog meerdere grote kansen te benutten. In de extra tijd viel de sensationele gelijkmaker. Doelman Badra Ali Sangaré ging zwaar in de fout waarna Alhaji Kamara van dichtbij tot scoren kon komen: 2-2.

Sangaré raakte bij zijn vreemde manoeuvre, waarbij hij hard in aanraking kwam met het veld en de bal losliet, geblesseerd en moest per brancard het veld verlaten. Aanvoerder Serge Aurier, een verdediger, maakte als gelegenheidskeeper de wedstrijd vol.

Met 4 punten leidt Ivoorkust nog wel in groep E. Sierra Leone heeft 2 punten en kan zich ook nog plaatsen voor de achtste finales.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

14 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

14 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

15 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

15 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

15 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

19 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

23 uur geleden