Ivoorkust hoopt op Haller in laatste groepsduel Afrika Cup
ABIDJAN (ANP/RTR) - Ivoorkust hoopt maandag weer de beschikking te hebben over Sébastien Haller voor de belangrijke laatste groepswedstrijd op de Afrika Cup tegen Equatoriaal-Guinea. De spits van Borussia Dortmund miste de eerste twee wedstrijden van het gastland door een enkelblessure.
"De medische staf heeft dag en nacht gewerkt om hem speelklaar te krijgen", zei bondscoach Jean-Louis Gasset. "De enkel is hersteld, maar nu moet hij fysiek fit worden. Ik hoop echt dat Sébastien in de derde wedstrijd weer kan meedoen."
Zonder Haller begon Ivoorkust aan de Afrika Cup met een zege op Guinee-Bissau (2-0), waarna donderdag een nederlaag volgde tegen Nigeria (0-1). Het gastland staat met drie punten op de derde plaats in de poule. Equatoriaal-Guinea en Nigeria hebben 4 punten, Guinee-Bissau is puntloos. De eerste twee plaatsen zich voor de achtste finales, net als de vier beste nummers 3.
Haller kwam dit seizoen in elf competitieduels voor Borussia Dortmund nog niet tot scoren. De oud-speler van onder meer FC Utrecht en Ajax speelde geen enkele keer de volledige 90 minuten.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
3 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
10 uur geleden