Ivoorkust hoopt op Haller in laatste groepsduel Afrika Cup
ABIDJAN (ANP/RTR) - Ivoorkust hoopt maandag weer de beschikking te hebben over Sébastien Haller voor de belangrijke laatste groepswedstrijd op de Afrika Cup tegen Equatoriaal-Guinea. De spits van Borussia Dortmund miste de eerste twee wedstrijden van het gastland door een enkelblessure.
"De medische staf heeft dag en nacht gewerkt om hem speelklaar te krijgen", zei bondscoach Jean-Louis Gasset. "De enkel is hersteld, maar nu moet hij fysiek fit worden. Ik hoop echt dat Sébastien in de derde wedstrijd weer kan meedoen."
Zonder Haller begon Ivoorkust aan de Afrika Cup met een zege op Guinee-Bissau (2-0), waarna donderdag een nederlaag volgde tegen Nigeria (0-1). Het gastland staat met drie punten op de derde plaats in de poule. Equatoriaal-Guinea en Nigeria hebben 4 punten, Guinee-Bissau is puntloos. De eerste twee plaatsen zich voor de achtste finales, net als de vier beste nummers 3.
Haller kwam dit seizoen in elf competitieduels voor Borussia Dortmund nog niet tot scoren. De oud-speler van onder meer FC Utrecht en Ajax speelde geen enkele keer de volledige 90 minuten.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
43 minuten geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
2 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
13 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
16 uur geleden