Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ivanusec heeft bij Feyenoord weinig aanpassingstijd nodig

Ivanusec heeft bij Feyenoord weinig aanpassingstijd nodig

UTRECHT (ANP) - Luka Ivanusec liet zien bij Feyenoord weinig aanpassingstijd nodig te hebben. De Kroatische debutant had met een assist op Calvin Stengs een belangrijk aandeel in de ruime zege bij FC Utrecht (1-5). Ivanusec toonde daarnaast aan makkelijk te kunnen voetballen.

"De combinaties met Stengs liepen lekker, ja", zei de linksbuiten zelf. "We zijn allebei technische spelers die veel bewegen. We weten hoe we in de combinatie moeten spelen. Ik ben blij voor het team en voor mezelf. Ik ben hier pas een week, het heeft even tijd nodig voor ik helemaal gewend ben. Hopelijk gaat het met de week beter."

Ivanusec had de voorbije dagen veel contact met Josip Sutalo, zijn medespeler bij Dinamo Zagreb. De centrale verdediger verliet Kroatië ook voor Nederland, maar stapte juist over naar Ajax. "Ik realiseer me dat we voor de twee rivalen in Nederland spelen, maar ik ben goede vrienden met hem. Dus dan heb je veel contact."

Hoger niveau

Het niveau in de Eredivisie ligt duidelijk hoger dan in Kroatië, vertelde de 24-jarige Ivanusec in Stadion Galgenwaard. "Het tempo is hoger, de intensiteit ook. Feyenoord houdt er van de bal te hebben, ik gelukkig ook", aldus de international, die maandag naar Kroatië vertrekt voor de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden met zijn land tegen Estland en Armenië. "Ik zit nu nog in een hotel, na de interlandperiode hoop ik snel mijn appartement in Rotterdam in te kunnen."

Trainer Arne Slot was tevreden over het eerste optreden van Ivanusec. "Hij heeft een goede indruk gemaakt", vertelde hij. "We hebben veel buitenspelers die vanuit een bevlieging iets doen, maar dan soms ook zorgen voor balverlies. Luka is daar volwassener in en kiest ervoor, als de ruimte niet voor hem ligt, de bal in bezit te houden. Dat is soms heilig. Het is ook logisch dat hij daar wat volwassener in is, hij is al wat ouder. Luka heeft laten zien waarom we hem hebben gehaald."

Meer uit Voetbal

Ghana verslaat Panama met doelpunt ver in de blessuretijd

TORONTO (ANP) - Ghana heeft het eerste WK-duel in groep L in de nacht van woensdag op donderdag met 1-0 gewonnen van Panama. De Afrikanen trokken de winst pas in de blessuretijd van de tweede helft naar zich toe door een doelpunt van Caleb Yirenkyi.

1 uur geleden
FIFA: 400.000 online haatdragende reacties verwijderd rondom WK

ATLANTA (ANP) - De FIFA heeft sinds de start van het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna 400.000 online haatdragende reacties verwijderd. Dat meldt de wereldvoetbalbond woensdagavond (Amerikaanse tijd).

3 uur geleden
Kane helpt Engeland met twee treffers aan WK-zege op Kroatië

ARLINGTON (ANP) - Engeland is het WK voetbal begonnen met een 4-2-overwinning op Kroatië. De Engelse spits Harry Kane scoorde twee keer in het enerverende duel in Dallas Stadium en bracht zijn totale WK-productie op tien doelpunten.

5 uur geleden
Portugal blijft in eerste WK-duel steken op 1-1 tegen Congo

HOUSTON (ANP) - Portugal heeft in zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen van de Democratische Republiek Congo. De ploeg van sterspeler Cristiano Ronaldo, die met zijn zesde WK-deelname het kersverse record van Lionel Messi evenaarde, kwam in het Houston Stadium niet verder dan 1-1.

8 uur geleden
Zuid-Afrikaan Zwane 3 duels geschorst na rood in openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse middenvelder Themba Zwane is door de FIFA voor drie wedstrijden geschorst vanwege een overtreding die hij maakte op het WK voetbal. In de openingswedstrijd tegen Mexico (2-0 voor de Mexicanen) maakte Zwane een slaande beweging richting verdediger Roberto Alvarado, waarvoor hij rood kreeg.

9 uur geleden
Gakpo wil kwalificatie met Oranje tegen Zweden al veiligstellen

KANSAS CITY (ANP) - Cody Gakpo wil kwalificatie voor de volgende ronde op het wereldkampioenschap met Oranje zaterdag tegen Zweden al veiligstellen. "We zullen de wedstrijd ingaan om te winnen natuurlijk, ook al begrijpen we dat het belangrijk is om vooral niet te verliezen. Daar hebben we de kwaliteiten voor, denk ik", vertelde de linksbuiten na de training op een persconferentie in Kansas City.

9 uur geleden
Portugees Ronaldo evenaart record Messi met zesde WK-deelname

HOUSTON (ANP) - Cristiano Ronaldo begint woensdag om 19.00 uur (Nederlandse tijd) aan zijn zesde WK voetbal met Portugal. De 41-jarige sterspeler staat in de basis voor de eerste wedstrijd van zijn land tegen de Democratische Republiek Congo in het Houston Stadium. Hij evenaart met zijn zesde deelname aan het WK het record van de Argentijn Lionel Messi, die dit toernooi al in actie kwam tegen Algerije.

9 uur geleden