Ivanka Trump geen verdachte meer in fraudezaak van familie Trump
NEW YORK (ANP/RTR) - Een hof van beroep in New York heeft de fraudezaak tegen oud-president Donald Trump, zijn kinderen en hun familiebedrijf The Trump Organization ingeperkt. Daardoor moet de staat alle aanklachten tegen dochter Ivanka Trump laten vallen.
Het hof bepaalde dat transacties van voor 13 juli 2014 of 6 februari 2016, afhankelijk van om wie het gaat, te lang geleden zijn om nu nog in de zaak op te nemen. Alle beschuldigingen aan het adres van Ivanka Trump gingen over de periode daarvoor en zijn daarom vervallen.
Volgens de aanklagers draait de zaak om "onthutsende" fraude van The Trump Organization. Het bedrijf zou de waarde van zakelijke eigendommen enorm hebben overdreven om daar belastingvoordeel uit te halen. De staat New York eist dat 250 miljoen dollar wordt terugbetaald en dat Trump en drie van zijn kinderen geen bedrijven meer mogen runnen in de staat.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Hamas heeft de stoffelijke resten van drie gijzelaars via het Rode Kruis overgedragen aan Israël, maakte het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond bekend. Hamas had al aangekondigd zondagavond de lichamen over te dragen.
1 uur geledenHUNTINGDON (ANP/AFP) - De Britse politie heeft bekendgemaakt dat er één man van 32 jaar wordt verdacht van de bloedige steekpartij zaterdagavond in een trein ten noorden van Huntingdon, circa 80 kilometer ten noorden van Londen. Een tweede man van 35 jaar die was aangehouden als mogelijke dader is vrijgelaten. De verdachte wordt van pogingen tot moord beschuldigd. Over zijn motieven is niets bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - China en de VS gaan een directe militaire communicatielijn opzetten om te voorkomen dat spanningen uit de hand lopen. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gezegd dat de twee mogendheden met de directe communicatie willen voorkomen dat problemen escaleren en uitmonden in grote conflicten.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Rusland ziet "geen noodzaak" voor president Vladimir Poetin om zijn Amerikaanse collega Donald Trump te ontmoeten. Dat zei Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zondag, meldt staatspersbureau TASS.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De politie heeft in Berlijn een 22-jarige Syriër gearresteerd die ervan wordt verdacht vanuit jihadistische motieven een zelfmoordaanslag in de Duitse hoofdstad te willen plegen. Justitie heeft dit niet nader toegelicht.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft gezegd de stoffelijke resten te hebben getraceerd van drie overleden gijzelaars die vrijdag zouden worden overgedragen. Israël ontving vrijdag via het Rode Kruis de stoffelijke resten van drie personen, maar Israëlische onderzoekers stelden vast dat deze niet van voormalige Israëlische gijzelaars waren.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De spectaculaire roof van Franse kroonjuwelen uit het Parijse museum het Louvre vorige maand was het werk van kleine criminelen en niet van zwaargewichten uit de georganiseerde misdaad. De Parijse openbaar aanklager Laure Beccuau heeft dit tijdens het onderzoek naar de diefstal gezegd.
5 uur geleden