Ivanisevic, coach van Djokovic, test ook positief op corona
BELGRADO (ANP) - Goran Ivanisevic, de coach van tennisser Novak Djokovic, is ook positief getest op het coronavirus. Dat openbaarde de Kroaat, oud-winnaar van Wimbledon, via social media. Ivanisevic was met Djokovic de organisator van de toernooien uit de zogeheten Adria Tour. Hij is het volgende besmettingsgeval onder de deelnemers van de twee toernooien.
Djokovic, de nummer 1 van de wereld, maakte dinsdag bekend dat hij besmet was geraakt. Maandag werd al bekend dat de Grigor Dimitrov, Borna Coric en Viktor Troicki positief hadden getest.
De beelden van het toernooi zorgden voor verontwaardiging in en buiten de tenniswereld. Wegens versoepelde maatregelen in Servië en Kroatië zaten de tribunes vol en de spelers schudden elkaar de hand. Na afloop van de partijen vierden zij ook gezamenlijk feest.
Ivanisevic sprak zich woensdag nog uit over de besmettingen en nam Djokovic, die veel kritiek kreeg te verduren, in bescherming. Volgens de coach was Dimitrov de vermoedelijke bron; hij was vanuit Los Angeles naar Servië komen vliegen. Ivanisevic schrijft dat hij twee keer negatief testte, maar bij een derde controle was het wel raak. Hij is meteen in zelfisolatie gegaan.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is in het Canadese Montreal voor het eerst wereldkampioene op de weg geworden. De 29-jarige topfavoriete zag eerst een ontsnappingspoging stranden, maar bleek in een sprint onder luid gejuich van het publiek alsnog te sterk voor de Poolse Kasia Niewiadoma. De Italiaanse Elisa Longo Borghini werd derde.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van Azerbeidzjan bijna zijn eerste zege van het seizoen te pakken. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 leverde in de slotfase van de race op het stratencircuit van Bakoe een intens duel met George Russell en deed verwoede pogingen de coureur van Mercedes in te halen, maar het lukte net niet. "In de laatste ronde zag ik dat George vermogen verloor, waardoor ik nog dichterbij kwam. Het was helaas net niet genoeg", zei de coureur van Red Bull na afloop in het flashinterview.
7 uur geledenBROSSARD (ANP) - De wielrensters zijn vertrokken voor de wegwedstrijd van de WK in Canada. Demi Vollering is de topfavoriete voor de rit over 180 kilometer, de langste ooit op een WK voor vrouwen. De start was om 15.00 uur Nederlandse tijd voor honderden wielerfans in Brossard, een voorstad van Montreal aan de andere kant van de rivier Saint Lawrence.
8 uur geledenBADEN-BADEN (ANP) - Het bid van München gaat namens Duitsland meedingen naar de organisatie van de Olympische Spelen in 2036, 2040 of 2044. Dat was zaterdag de uitkomst van een buitengewone ledenvergadering van het Duitse olympisch comité (DOSB) in Baden-Baden. De Duitse president Frank-Walter Steinmeier maakte live op tv bekend dat München de voorkeur kreeg boven Köln-Rhein-Ruhr, het enige andere bid dat nog in de race was na de terugtrekking van Berlijn.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - George Russell heeft de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 nipt gewonnen. De Brit reed van start tot finish aan de leiding in zijn Mercedes op het stratencircuit van Bakoe. Hij moest in de slotfase wel alles op alles zetten om een ontketende Max Verstappen van zich af te houden.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen is voorzien van een nieuwe motor voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Dat meldde teambaas Laurent Mekies van Red Bull kort voor de start van de race op het stratencircuit van Bakoe. Het betreft wijzigingen die binnen de reglementen vallen, dus de Nederlander heeft geen gridstraf gekregen.
10 uur geledenMONTREAL (ANP/BELGA) - Slowakije gaat zondag met een staflid van start in de wegwedstrijd bij de mannen op de wereldkampioenschappen wielrennen. Het land zag meerdere renners opgeven en heeft daarop besloten de 28-jarige Vladimír Kováčik in te zetten.
13 uur geleden