Ivanisevic, coach van Djokovic, test ook positief op corona
BELGRADO (ANP) - Goran Ivanisevic, de coach van tennisser Novak Djokovic, is ook positief getest op het coronavirus. Dat openbaarde de Kroaat, oud-winnaar van Wimbledon, via social media. Ivanisevic was met Djokovic de organisator van de toernooien uit de zogeheten Adria Tour. Hij is het volgende besmettingsgeval onder de deelnemers van de twee toernooien.
Djokovic, de nummer 1 van de wereld, maakte dinsdag bekend dat hij besmet was geraakt. Maandag werd al bekend dat de Grigor Dimitrov, Borna Coric en Viktor Troicki positief hadden getest.
De beelden van het toernooi zorgden voor verontwaardiging in en buiten de tenniswereld. Wegens versoepelde maatregelen in Servië en Kroatië zaten de tribunes vol en de spelers schudden elkaar de hand. Na afloop van de partijen vierden zij ook gezamenlijk feest.
Ivanisevic sprak zich woensdag nog uit over de besmettingen en nam Djokovic, die veel kritiek kreeg te verduren, in bescherming. Volgens de coach was Dimitrov de vermoedelijke bron; hij was vanuit Los Angeles naar Servië komen vliegen. Ivanisevic schrijft dat hij twee keer negatief testte, maar bij een derde controle was het wel raak. Hij is meteen in zelfisolatie gegaan.
Meer uit Sport
WIJSTER (ANP) - Wielrenster Letizia Borghesi heeft de vierde etappe van de Eneco Tour op haar naam geschreven. De Italiaanse van AG Insurance - Soudal was op de keien naar de top van de VAM-berg de sterkste en bleef Pfeiffer Georgi (Team Picnic PostNL) voor. Lieke Nooijen werd derde en gaat zondag als klassementsleidster de slotetappe in.
1 uur geledenMEULEBEKE (ANP) - Fem van Empel heeft haar rentree in het veldrijden gevierd met de vierde plaats in de Berencross in het Belgische Meulebeke. De 24-jarige drievoudig wereldkampioene was er bijna een jaar lang uit door mentale problemen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Russische turnmannen, uitkomend als World Gymnastics 2, hebben na de tweede van in totaal zes startgroepen (subdivisies) de leiding gepakt in het landenklassement bij de WK turnen in Rotterdam.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen kan zondag op de WK baanwielrennen in Shanghai op jacht naar zijn achtste wereldtitel op de sprint en de 23e in totaal. De vijfvoudig olympisch kampioen bereikte zaterdag de halve finales door in de kwartfinale de Australiër Daniel Barber te verslaan.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is in de halve finales van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld. De als eerste geplaatste Duitser ging in drie sets onderuit tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, de nummer 25 van de plaatsingslijst: 7-5 4-6 3-6.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Hetty van de Wouw heeft op de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Shanghai haar titel op de kilometer tijdrit moeten afstaan. De renster uit Kaatsheuvel reed op de Chinese piste naar het zilver in 1.05,223.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen ligt vooralsnog op koers voor zijn 23e wereldtitel bij het baanwielrennen. De vijfvoudig olympisch kampioen plaatste zich op de wereldkampioenschappen in Shanghai (China) voor de kwartfinales door de Japanner Shinji Nakano te verslaan. De kwartfinales zijn later zaterdag, de halve finales en finale staan voor zondag op het programma.
7 uur geleden