Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië zonder US Open-winnaar Sinner tegen Nederland in Davis Cup

Italië zonder US Open-winnaar Sinner tegen Nederland in Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Italië treedt deze week zonder Jannik Sinner aan in de groepsfase van de Davis Cup Finals. De winnaar van de US Open krijgt rust, heeft de teammanager van de Nederlandse tennissers bevestigd aan het ANP.

Italië is een van de tegenstanders van Nederland in Bologna. België en Brazilië zijn de andere twee opponenten. De beste twee landen plaatsen zich voor de knock-outfase van de Davis Cup Finals, eind dit jaar in Málaga.

Sinner won zondagavond de US Open door Taylor Fritz in de finale in drie sets te verslaan. De mondiale nummer 1 gaat zich nu voorbereiden op een trip naar Azië, die vrij snel na de Davis Cup volgt.

Kaartverkoop

"Ik denk dat hij er niet bij is als ik afga op mijn eigen gevoel. Vorig jaar heeft hij de Davis Cup voor Italië gewonnen en dit jaar veroverde hij zijn eerste grandslamtitel. En in principe hebben ze hem, op papier, in deze groep niet nodig. Ik denk dat ze hem vooral op de lijst hebben gezet voor de kaartverkoop", zei captain Paul Haarhuis vorige week al op een persmoment in Amstelveen.

De 23-jarige Sinner, die voor de US Open in opspraak raakte door positieve dopingtests eerder dit jaar, had eind 2023 een belangrijk aandeel in de eindzege van Italië in het landentoernooi. Hij versloeg in Málaga toen ook Novak Djokovic.

Sterkste formatie

Ook Lorenzo Musetti is er deze week niet bij in Bologna. Hij is de nummer 19 van de wereld.

Nederland treedt wel in de sterkste formatie aan, met Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp als enkelspelers. De ploeg van Haarhuis begint dinsdagmiddag tegen de Belgen.

Meer uit Sport

Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

6 uur geleden
Schaatsster Rijpma-De Jong had graag WK baanwielrennen gereden

RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

8 uur geleden
Schaatsster Kok gaat rivale Leerdam enorm missen dit seizoen

RIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.

8 uur geleden
De Boo denkt aan wereldrecord 500 meter ondanks krappe kalender

RIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.

8 uur geleden
Maarten van der Weijden stopt met zwemmen, zijn stichting blijft

VUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.

13 uur geleden
Verstappen mikt in jubileumrace op eerste zege ooit in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.

15 uur geleden
Afzwaaiende Izagirre met polsbreuk in Ronde van Lombardije

BERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.

16 uur geleden