Italië zonder US Open-winnaar Sinner tegen Nederland in Davis Cup
BOLOGNA (ANP) - Italië treedt deze week zonder Jannik Sinner aan in de groepsfase van de Davis Cup Finals. De winnaar van de US Open krijgt rust, heeft de teammanager van de Nederlandse tennissers bevestigd aan het ANP.
Italië is een van de tegenstanders van Nederland in Bologna. België en Brazilië zijn de andere twee opponenten. De beste twee landen plaatsen zich voor de knock-outfase van de Davis Cup Finals, eind dit jaar in Málaga.
Sinner won zondagavond de US Open door Taylor Fritz in de finale in drie sets te verslaan. De mondiale nummer 1 gaat zich nu voorbereiden op een trip naar Azië, die vrij snel na de Davis Cup volgt.
Kaartverkoop
"Ik denk dat hij er niet bij is als ik afga op mijn eigen gevoel. Vorig jaar heeft hij de Davis Cup voor Italië gewonnen en dit jaar veroverde hij zijn eerste grandslamtitel. En in principe hebben ze hem, op papier, in deze groep niet nodig. Ik denk dat ze hem vooral op de lijst hebben gezet voor de kaartverkoop", zei captain Paul Haarhuis vorige week al op een persmoment in Amstelveen.
De 23-jarige Sinner, die voor de US Open in opspraak raakte door positieve dopingtests eerder dit jaar, had eind 2023 een belangrijk aandeel in de eindzege van Italië in het landentoernooi. Hij versloeg in Málaga toen ook Novak Djokovic.
Sterkste formatie
Ook Lorenzo Musetti is er deze week niet bij in Bologna. Hij is de nummer 19 van de wereld.
Nederland treedt wel in de sterkste formatie aan, met Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp als enkelspelers. De ploeg van Haarhuis begint dinsdagmiddag tegen de Belgen.
Meer uit Sport
LAGOS (ANP/RTR) - De Britse bokser Anthony Joshua is woensdagmiddag ontslagen uit het ziekenhuis in Nigeria. De olympisch kampioen van 2012 was daar opgenomen na een auto-ongeluk waarbij maandag twee van zijn boezemvrienden om het leven kwamen.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
1 dag geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 dag geleden