Italië zonder US Open-winnaar Sinner tegen Nederland in Davis Cup
BOLOGNA (ANP) - Italië treedt deze week zonder Jannik Sinner aan in de groepsfase van de Davis Cup Finals. De winnaar van de US Open krijgt rust, heeft de teammanager van de Nederlandse tennissers bevestigd aan het ANP.
Italië is een van de tegenstanders van Nederland in Bologna. België en Brazilië zijn de andere twee opponenten. De beste twee landen plaatsen zich voor de knock-outfase van de Davis Cup Finals, eind dit jaar in Málaga.
Sinner won zondagavond de US Open door Taylor Fritz in de finale in drie sets te verslaan. De mondiale nummer 1 gaat zich nu voorbereiden op een trip naar Azië, die vrij snel na de Davis Cup volgt.
Kaartverkoop
"Ik denk dat hij er niet bij is als ik afga op mijn eigen gevoel. Vorig jaar heeft hij de Davis Cup voor Italië gewonnen en dit jaar veroverde hij zijn eerste grandslamtitel. En in principe hebben ze hem, op papier, in deze groep niet nodig. Ik denk dat ze hem vooral op de lijst hebben gezet voor de kaartverkoop", zei captain Paul Haarhuis vorige week al op een persmoment in Amstelveen.
De 23-jarige Sinner, die voor de US Open in opspraak raakte door positieve dopingtests eerder dit jaar, had eind 2023 een belangrijk aandeel in de eindzege van Italië in het landentoernooi. Hij versloeg in Málaga toen ook Novak Djokovic.
Sterkste formatie
Ook Lorenzo Musetti is er deze week niet bij in Bologna. Hij is de nummer 19 van de wereld.
Nederland treedt wel in de sterkste formatie aan, met Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp als enkelspelers. De ploeg van Haarhuis begint dinsdagmiddag tegen de Belgen.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.
8 uur geledenALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
1 dag geleden