Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië zonder US Open-winnaar Sinner tegen Nederland in Davis Cup

Italië zonder US Open-winnaar Sinner tegen Nederland in Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Italië treedt deze week zonder Jannik Sinner aan in de groepsfase van de Davis Cup Finals. De winnaar van de US Open krijgt rust, heeft de teammanager van de Nederlandse tennissers bevestigd aan het ANP.

Italië is een van de tegenstanders van Nederland in Bologna. België en Brazilië zijn de andere twee opponenten. De beste twee landen plaatsen zich voor de knock-outfase van de Davis Cup Finals, eind dit jaar in Málaga.

Sinner won zondagavond de US Open door Taylor Fritz in de finale in drie sets te verslaan. De mondiale nummer 1 gaat zich nu voorbereiden op een trip naar Azië, die vrij snel na de Davis Cup volgt.

Kaartverkoop

"Ik denk dat hij er niet bij is als ik afga op mijn eigen gevoel. Vorig jaar heeft hij de Davis Cup voor Italië gewonnen en dit jaar veroverde hij zijn eerste grandslamtitel. En in principe hebben ze hem, op papier, in deze groep niet nodig. Ik denk dat ze hem vooral op de lijst hebben gezet voor de kaartverkoop", zei captain Paul Haarhuis vorige week al op een persmoment in Amstelveen.

De 23-jarige Sinner, die voor de US Open in opspraak raakte door positieve dopingtests eerder dit jaar, had eind 2023 een belangrijk aandeel in de eindzege van Italië in het landentoernooi. Hij versloeg in Málaga toen ook Novak Djokovic.

Sterkste formatie

Ook Lorenzo Musetti is er deze week niet bij in Bologna. Hij is de nummer 19 van de wereld.

Nederland treedt wel in de sterkste formatie aan, met Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp als enkelspelers. De ploeg van Haarhuis begint dinsdagmiddag tegen de Belgen.

Meer uit Sport

Nederlandse cricketers kunnen niet stunten tegen India op WK

AHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.

9 minuten geleden
Nederland zakt in medailleklassement terug naar zesde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.

11 minuten geleden
Nuis tegen Ning op 1500 meter, Wennemars tegen Di Stefano

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.

38 minuten geleden
Schaatser Snel kan eindelijk aftellen naar zijn olympisch debuut

MILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.

40 minuten geleden
Verstappen houdt vast aan kritiek op nieuwe regels Formule 1

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.

2 uur geleden
Skiester Shiffrin verovert gouden medaille op de slalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.

3 uur geleden
Evenepoel raakt leiderstrui in UAE Tour kwijt aan Italiaan Tiberi

JEBEL MOBRAH (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel is zijn leiderstrui kwijtgeraakt in de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De tweevoudig olympisch kampioen van Red Bull-Bora-hansgrohe liep op de steile slotklim naar Jebel Mobrah veel tijdverlies op. De Italiaan Antonio Tiberi was de sterkste en neemt de leiding in het algemeen klassement over.

4 uur geleden