Italië zonder US Open-winnaar Sinner tegen Nederland in Davis Cup
BOLOGNA (ANP) - Italië treedt deze week zonder Jannik Sinner aan in de groepsfase van de Davis Cup Finals. De winnaar van de US Open krijgt rust, heeft de teammanager van de Nederlandse tennissers bevestigd aan het ANP.
Italië is een van de tegenstanders van Nederland in Bologna. België en Brazilië zijn de andere twee opponenten. De beste twee landen plaatsen zich voor de knock-outfase van de Davis Cup Finals, eind dit jaar in Málaga.
Sinner won zondagavond de US Open door Taylor Fritz in de finale in drie sets te verslaan. De mondiale nummer 1 gaat zich nu voorbereiden op een trip naar Azië, die vrij snel na de Davis Cup volgt.
Kaartverkoop
"Ik denk dat hij er niet bij is als ik afga op mijn eigen gevoel. Vorig jaar heeft hij de Davis Cup voor Italië gewonnen en dit jaar veroverde hij zijn eerste grandslamtitel. En in principe hebben ze hem, op papier, in deze groep niet nodig. Ik denk dat ze hem vooral op de lijst hebben gezet voor de kaartverkoop", zei captain Paul Haarhuis vorige week al op een persmoment in Amstelveen.
De 23-jarige Sinner, die voor de US Open in opspraak raakte door positieve dopingtests eerder dit jaar, had eind 2023 een belangrijk aandeel in de eindzege van Italië in het landentoernooi. Hij versloeg in Málaga toen ook Novak Djokovic.
Sterkste formatie
Ook Lorenzo Musetti is er deze week niet bij in Bologna. Hij is de nummer 19 van de wereld.
Nederland treedt wel in de sterkste formatie aan, met Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp als enkelspelers. De ploeg van Haarhuis begint dinsdagmiddag tegen de Belgen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
37 minuten geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
2 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
3 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
5 uur geleden